Zblízka i z dálky – nejohroženější zvířata světa - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Zblízka i z dálky – nejohroženější zvířata světa

Sony RX10 III

9. května 2017, 14.08 | Vzácný pohled na 101 nejvíce ohrožených druhů zvířat; Sony je všechny představuje v úchvatné sérii fotografií divoké přírody

 

 

  • Tichá závěrka a ultrazoom fotoaparátu Sony RX10 III umožňují fotografům divoké přírody ze všech koutů Evropy zachytit úchvatné snímky těch nejohroženějších živočichů, aniž by je fotografováním rušili.
  • Odhadovaný počet zubrů evropských je 3 200. Tato nádherná zvířata jsou rovněž zapsána na „Červeném seznamu celosvětově ohrožených druhů" Mezinárodního svazu na ochranu přírody (IUCN - International Union for Conservation of Nature).
  • Některé druhy ptáků, knimž patří na příklad i papuchalk severní, byly přidány na seznam „zranitelných" druhů vroce 2015 a jejich počty nadále strmě klesají. Evropská populace dropa malého, drobného ptáka, který vypadá, jako by si oblékl smoking, se během uplynulých 30 let zmenšila podle odhadů o 30-49 %.
  • Společnost Sony a asociace European Outdoor Conservation Association (EOCA) spolupracují, aby pomohly prostřednictvím této úchvatné série fotografií rozšířit povědomí o některých znejvzácnějších živočišných druhů.

 

Vyhynutí největšího Evropského býložravce, zubra evropského, se podařilo odvrátit před méně než dvěma desítkami let.

 

Letos na jaře fotografové divoké přírody ze všech koutů Evropy - britský fotograf a finalista soutěže „Fotograf divoké přírody" roku 2014 a 2016, Sam Hobson, oceněný finský fotograf divoké přírody Lassi Rautiainen, španělský fotograf přírody Javier Alonso Huerta, kreativní rusko-německý fotograf Pavel Kaplun, fotograf divoké přírody Markus P. Stähli ze Švýcarska a fotograf přírody Gustav Kiburg - zachytili úchvatné záběry těchto zvířat v jejich přirozeném prostředí. Jejich zvěčnění jim umožnil neuvěřitelný rozsah ohniskové vzdálenosti Sony RX10 III.

 

Sony RX10 III foto

 

„Vzácná" série fotografií zachycuje některé ze 101 nejvzácnějších druhů savců a ptáků světa. Je součástí vytrvalých snah společnosti Sony podpořit ochranu divoké přírody. Společnost Sony se při spolupráci na tomto projektu spojila s asociací European Outdoor Conservation Association, která finančně podporuje občanské iniciativy na ochranu přírody po celém světě.

 

„Vzácná" série fotografií zachycuje pět ze 101 nejohroženějších druhů zvířat světa a je součástí vytrvalých snah společnosti Sony podpořit ochranu divoké přírody. Společnost Sony se spojila s asociací European Outdoor Conservation Association, která finančně podporuje občanské iniciativy na ochranu přírody po celém světě, při spolupráci na tomto projektu.

 

Sam Hobson, nositel titulu Fotograf roku, zachytil snímky rosomáka, který byl inspirací pro stvoření filmové postavy Wolverina. Můžete jej zahlédnout jen vzácně, protože jich v Evropě podle odhadů přežívá již pouhých 2 260. Ačkoli je v současnosti zařazen na Červeném seznamu IUCN do kategorie málo dotčených druhů, jeho počty v Evropě v poslední dekádě výrazně klesají.

 

Sony RX10 III foto

 

Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe uvedl: „Jsme potěšeni, že můžeme představit tento soubor nádherných snímků vzácných zvířat, stvoření, která můžeme spatřit právě u nás v Evropě v naší těsné blízkosti." Fotoaparát Sony RX10 III s rozšířeným ultrazoomovým objektivem 600mm a tichou závěrkou zajistil, aby nebyla tato úchvatná stvoření během fotografování rušena.

 

Catherine Savidgeová, generální manažerka asociace European Outdoor Conservation Association prohlásila: „Zachycení těchto snímků nám dává možnost sdílet fotografie nádherných tvorů pořízené v jejich přirozeném životním prostředí se všemi, kterým se možná nikdy nepoštěstí je spatřit. V průběhu deseti let vybrala asociace EOCA více než 2 miliony EUR od outdoorových společností. 100% z této částky bylo použito na projekty pro záchranu ohrožených druhů ve 41 různých zemích. Spolupráce se společností Sony nám umožňuje ukázat tuto důležitou práci na ochraně životního prostředí veřejnosti." 

 

Fotoaparát RX10 III je dokonalým vybavením jak pro profesionální, tak pro amatérské fotografy divoké přírody.

 

Zdroj: Sony

Sony RX10 III

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: