Hewlett-Packard představil nové tiskárny a notebooky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Hewlett-Packard představil nové tiskárny a notebooky

11. října 2013, 03.21 | Společnost HP představila nové tiskárny, jejichž prodej zahájí v říjnu a listopadu. Jedná se o tiskárny inkoustové i laserové a pro všechny typy uživatelů, od domácností, přes menší firmy až po největší korporace. A také nové firemní notebooky – ultrabooky řad EliteBook a ProBook.

 

 

Hewlett-Packard představil nové tiskárny a notebooky

 

HP DeskJet Ink Advantage

 

Premiérově byly v České republice představeny tiskárny HP Deskjet Ink Advantage, vyvinuté s důrazem na zachování maximální užitné hodnoty v nejrůznějších cenových hladinách. Řada HP Deskjet Ink Advantage zahrnuje univerzální tiskárny a multifunkce (AiO), které umožňují vytisknout dvakrát více stran za stejnou cenu levných originálních tiskových náplní HP.

 

Multifunkce “All-in-Oone“ sdružují v jednom zařízení tiskárnu, skener a kopírku a díky kompaktnímu provedení ještě ušetří místo v kanceláři. Zaujme také moderním bílým provedením. Mezi nové modely, které v České republice zahájí prodej v průběhu října, patří HP Deskjet Ink Advantage 1515 All-in-one za doporučenou cenu 1548 Kč a HP DeskJet Ink Advantage 2545 All-in-one v ceně 1935 Kč.

 

HP tiskárny a multifunkce

 

HP LaserJet  Enterprise 800 M806 a LaserJet Enterprise MFP M830

 

HP obměňuje portfolio monochromatických laserových tiskáren pro velkoobjemový tisk ve velkých firmách a ve státní správě po téměř deseti letech. Oba modely využívají nejnovější technologie HP, poskytují možnost ovládání prostřednictvím dotykového displeje o úhlopříčce 10,9 cm, umožňují užívat výhody mobilního tisku pomocí technologie HP ePrint. Tisknou rychlostí až 56 stran formátu A4 za minutu a 23 stran za minutu ve formátu A3, s rozlišením 1200 × 1200 dpi.

 

Na českém trhu se objeví od začátku listopadu a s doporučenými prodejními cenami 89 000 Kč (tiskárna) a 271 000 Kč (multifunkční zařízení).

 

tiskárny OfficeJet Pro X v kostce

 

HP OfficeJet Pro X Series

 

je nejrychlejší stolní tiskárna na světě, zapsaná v Guinessově knize rekordů. Oproti srovnatelným laserovým tiskárnám nabízí dvojnásobně rychlejší tisk a poloviční náklady na vytištěnou stranu. Využívá k tomu novou platformu HP PageWide, díky níž může tisknout rychlostí až 70 stran za minutu, tedy jednu stranu za méně než sekundu.

 

HP PageWide Technology

 

HP PageWide Technology – schémata a detaily. V příloze si můžete otevřít soubor HP PageWide Technology se všemi podrobnostmi (PDF, angl.).

 

HP PageWide pracuje se čtyřmi barvami pigmentovaného inkoustu Original HP, pohybuje se pouze papír, zatímco tisková hlava, která pokrývá celou jeho šířku, zůstává v klidu. Na našem trhu se začne prodávat v listopadu ve verzích HP OfficeJet ProX451dw a HP OfficeJetProX 551dw a také jako multifunkční zařízení HP OfficeJet Pro X 476 dw a HP Office Jet Pro X 576 dw za ceny v rozpětí od 10 300 do 21 900 Kč podle úrovně jednotlivých modelů.

 

spotřební materiál pro OJP X400 a X500

 

Představen byl také nový spotřební materiál pro OfficeJet Pro X400 a X500.

 

Nové firemní notebooky – ultrabooky HP EliteBook a ProBook

 

jsou navrženy tak, aby splnily všechny požadavky běžných firemních uživatelů a IT rozpočtů a s ohledem na to, že firmy jsou uprostřed procesu transformace pracovního prostředí, v němž skokově roste poptávka zaměstnanců po stylových mobilních zařízeních, která umožní snadné a bezpečné připojení do firemní sítě – kdykoli a odkudkoli. Nové řady mobilních počítačů HP EliteBook a ProBook byly vyvinuta právě s ohledem na tyto požadavky: klade důraz na mobilitu, odolnost a vysokou úroveň zabezpečení, stejně jako na tenký profil a atraktivní design.

 

• Notebooky řady HP EliteBook 800, včetně modelů 820, 840 a 850, jsou o 40 % tenčí a o 28 % lehčí oproti své předchozí generaci, přitom však nabízí všechny klíčové podnikové funkce, takže firmy mohou nabídnout notebook s parametry ultrabooku všem svým zaměstnancům. Jsou navrženy pro časté cestování, vydrží 33 hodin provozu na baterie a vyhovují standardu MIL-STD 810G garantujícímu vysokou odolnost v terénu.

 

• V noteboocích HP EliteBooks je k dispozici nová inovativní technologie HP Sure Start. Tvoří součást prostředí HP BIOSphere a byla vyvinuta ve spolupráci s HP Labs, centrální výzkumnou jednotkou HP. Stará se o automatické obnovení poškozených systémů BIOS, aby mohli uživatelé udržet pracovní produktivitu a snížit případné prostoje na minimum.

 

• Notebooky řady HP ProBook 600, včetně modelů 640, 645 a 655, jsou robustnější, ale stylové, a nabízejí široký výběr podnikových technologií a osvědčených funkcí. V jejich výbavě jsou high-definition displeje a bohaté možnosti připojení.

 

• Hlavně pro potřeby menších firem a IT rozpočtů byly vyvinuty notebooky řady HP ProBook 400, včetně modelů 430, 450, 455 a 470. Jsou to elegantní a výkonné notebooky s vysokou výdrží osazené nejnovější 4. generací procesorů Intel Core i3/i5/i7.

 

• Stylový hybridní notebook HP Spectre x2 Pro spojuje výhody precizně zpracované ultrabookové konstrukce, výkonu 4. generace procesorů Intel CoreTM i3/i5 a možnosti používání jako samostatného tabletu díky odnímatelnému dotykovému displeji a odolným mechanickým úchytům.

 

• Inovativní pouzdro HP Security Smart Jacket pro HP ElitePad podporuje mobilní autentizaci a zajišťuje bezpečné přihlášení mobilních uživatelů do podnikových sítí.

 

Yveta Holečková, produktová manažerka divize HP PPS, uvedla: „IT oddělení firem se v současnosti potýkají s historicky nejvíce různorodou a technicky zdatnou pracovní silou, jejíž nároky na pracovní přístroje, které odrážejí osobitý styl i mnoho specifických požadavků na produktivitu, představují jedinečnou technologickou výzvu. HP je lídrem v oblasti transformace pracovního prostředí a nyní nabízí další inovativní mobilní počítače s důrazem jak na zabezpečení a spolehlivost, tak i na styl.“

 

HP notebooky

 

HP EliteBook 800

 

Notebooky řady HP EliteBook 800 jsou navrženy hlavně pro podniková IT prostředí s důrazem na bezpečnost a funkce pro správu. Nabízejí vysokou přizpůsobivost různorodým požadavkům firem všech velikostí. Tato nová řada notebooků obsahuje vybrané modely s designem ultrabooku a díky tenčímu a lehčímu provedení je ideální pro používání na cestách. Sofistikovaný design kombinující velké plochy grafitové černi s akcenty meteorické šedi byl inspirován vysoce výkonnými sportovními automobily.

 

Notebooky EliteBook 800 poskytují velkou odolnost a spolehlivost díky hořčíkové konstrukci doplněné několika prvky z hliníkové slitiny – splnily náročné testy standardu MIL-STD 810G. Volitelná podsvětlená klávesnice umožňuje pohodlnou práci i v horších světelných podmínkách. Odolná zdířka ethernetového portu zaručuje spolehlivé přímé připojení kabelu bez nutnosti používání redukce nebo speciálního adaptéru. Funkce HP Trust Circles navíc umožní přístup ke klíčovým souborům pouze oprávněným kontaktům.

 

• Model HP EliteBook 820 G1 je až o 35 % tenčí a 18 % lehčí oproti předchozí generaci a k jeho výbavě patří třeba 12" (30,5cm) displej, který se vešel do těla s hmotností pouhých 1,4 kg. Představuje výbornou volbu pro uživatele, kteří často cestují a potřebují lehký notebook s maximální výbavou.

 

• Model HP EliteBook 840 G1 splňuje standard Ultrabook a nabízí 14" (35,6cm) displej s volitelným dotykovým provedením optimalizovaným pro provoz Windows 8 v kombinaci s vynikající výdrží baterie až 33 hodin při osazení druhou volitelnou baterií Slice Battery.

 

• Model HP EliteBook 850 G1 obsahuje velký 15,6" (40cm) displej pro pohodlné prohlížení obsahu a nabízí volitelné provedení v designu Ultrabook. Je poháněn nejnovější generací architektury Intel a zabezpečen plnou výbavou portfolia HP Client Security.

 

Technologie HP Sure Start: Automatická ochrana před BIOS útoky

 

Technologie HP Sure Start, vytvořená ve spolupráci s HP Labs, představuje nejnovější inovaci v oblasti podnikové bezpečnostní platformy HP a současně unikátní samoopravný nástroj pro BIOS. Tato hardwarově založená technologie je k dispozici v noteboocích nové řady HP EliteBook 800, v nichž detekuje malware, odstraňuje jej a poskytuje účinnou ochranu počítače před útoky na BIOS.

 

Funkce HP Sure Start Crisis Recovery Mode automaticky a okamžitě detekuje riziko útoku či poškození a nahrazuje poškozený datový blok s BIOSem čistou kopií ze zabezpečené části paměti – to vše během zhruba 30 sekund. Tato technologie umožňuje firmám účinně předcházet pracovním prostojům zaměstnanců a riziku nefunkčnosti počítačů následkem BIOS útoku, a pomáhá šetřit čas IT oddělení, který by jinak zabrala telefonická konzultace s linkou podpory nebo vyplňování servisních dokumentů. Díky tomu, že technologie je hardwarově založená, nabízí efektivní ochranu i proti novým typům BIOS útoků, které dosud nebyly identifikovány.

 

HP ProBook 600

 

Notebooky řady HP ProBook 600 nabízejí firemním zákazníkům bohatou konfigurovatelnost i výbavu plnou nejnovějších technologií, což umožňuje IT administrátorům provádět velmi přesná nastavení či zakoupit konfiguraci na míru specifickým potřebám jednotlivých uživatelů.

 

Volitelný modul 4G LTE WWAN umožní uživatelům se na cestách připojit i k vysokorychlostní mobilní síti, zatímco volitelná vysokokapacitní baterie se postará o dlouhou výdrž po celý pracovní den. Ve výbavě lze najít i rozhraní USB 3.0 a DisplayPort 1.2 pro možnost pohodlné práce na externích monitorech s rozlišením HD+ či full HD, nechybí ani přídavné reproduktory.

 

• Model HP ProBook 640 G1 se 14" (35,6cm) displejem pohání nejnovější 4. generace dvoujádrových procesorů Intel Core i7, i5 nebo i3 se standardním napětím pro zajištění nejvyššího výkonu.

 

• Model HP ProBook 650 G1 produkuje krystalicky čistý zvuk v kvalitě DTS Sound+ a nabízí 15,6" (40cm) HD displej.

 

• Model HP ProBook 645 G1 je založen na nejnovějších čtyřjádrových a dvoujádrových 35W procesorech AMD,(10) obsahuje 14" (35,6cm) displej a možnost dokování.

 

• Model HP ProBook 655 G1 přináší o 19 % tenčí provedení oproti předchozí generaci a skvělý vizuální výkon díky možnosti volby 15,6" (40cm) full HD displeje a samostatné grafiky AMD Radeon HD 8000G.

 

HP ProBook 400

 

Notebooky řady HP ProBook 400 prozatím nabízejí dvě modelové varianty: HP ProBook 450 G1 a HP ProBook 470 G1. Obě využívají nejnovější 4. generaci výkonných procesorů Intel Core i3/i5/i7. Model HP ProBook 450 G1 nabízí i volitelné dotykové ovládání displeje v prémiové kvalitě, který je odolný proti rozbití, poškrábání, umazání či zachycení otisků prstů.

 

Modely HP ProBook 400 byly navrženy s důrazem na atraktivní vzhled, k čemuž využívají oblíbené barevné provedení v odstínu meteorické šedi s měkkou povrchovou úpravou těla v kombinaci s celokovovou klávesnicí. Řada ProBook 400 navíc podtrhuje stylový vzhled také atraktivním hardwarem, jakým je například volitelný hybridní pevný disk, který nabízí odezvu obvyklou pro SSD disk při kapacitě tradičního pevného disku, volitelný modul 4G LTE(9,12,13) či HSPA+ WWAN, Skype  nebo zvuk ve špičkové kvalitě DTS Sound+.

 

HP Spectre x2 Pro

 

Nový hybridní notebook HP Spectre x2 Pro je nejen extrémně flexibilní a mobilní, ale nabízí hned dva přístroje v jediném těle – jednoduchým pohybem lze plnohodnotný ultrabook okamžitě proměnit na samostatný tablet, což umožňuje odolný mechanický úchyt. Firemní uživatelé mohou řešit i ty nejnáročnější výpočetní úlohy bez jakýchkoli prodlev díky rychlému prostředí a vysoké odezvě nejnovější 4. generace procesorů Intel CoreTM i3/i5 v kombinaci s výkonným a energeticky nenáročným SSD diskem. Je to jeden z nejlehčích a nejtenčích hybridních notebooků s celohliníkovou konstrukcí a atraktivními barevnými variantami a nabízí i technologii HP CoolSense zajišťující regulaci jeho teploty na základě aktuálního využívání a okolního prostředí.

 

HP Security Jacket

 

Nové tenké a lehké pouzdro HP Security Jacket rozšiřuje základní funkcionalitu firemního tabletu HP ElitePad se systémem Windows 8. Umožňuje bezpečný přístup k firemní síti pouze autorizovaným uživatelům. Je ideální pro státní správu, zdravotnictví a další korporátní prostředí vyžadující nejvyšší míru zabezpečení. Security Smart Jacket vyhovuje standardu TAA a obsahuje čtečku karet Smart Card Reader podporující šifrování FIPS 140-2 či volitelnou čtečku otisků prstů; obě varianty splňují normu FIPS-201.

 

Pouzdro obsahuje rozhraní USB 3.0 a HDMI, která rozšiřují možnosti připojení periferií a zvyšují uživatelský komfort. Je provázáno se softwarem HP Device Access Manager s autentizací Just In Time, který mj. dokáže zajistit USB port pro omezené používání nebo jej zpřístupnit pouze autorizovaným uživatelům. Přes USB port lze po autentizaci také připojit externí paměťová zařízení. HP Security Jacket je kompatibilní s dokovacím slotem tabletu HP ElitePad a díky podpoře dvoudisplejového zobrazení nabízí vyšší uživatelský komfort práce.

 

Ceny a dostupnost

 

Notebooky řady HP EliteBook 800 budou dostupné na konci října a s doporučenými cenami od 23 290 Kč s DPH.

Notebooky řady HP ProBook 400 G1 jsou v prodeji s cenou od 13 890 Kč s DPH.

Notebooky řady HP ProBook 600 budou dostupné od konce listopadu za doporučené ceny začínající u 14 990 Kč s DPH.

Model HP Spectre x2 Pro vstoupí na trh v zemích EMEA během listopadu s prodejní cenou od 999 eur. Dostupnost v České republice zatím nebyla stanovena.

Pouzdro HP Security Jacket pro HP ElitePad se začne prodávat v průběhu listopadu, cena na českém trhu bude stanovena později. Předpokládaná cena v zemích EMEA bude 279 eur za model s integrovanou čtečkou karet, resp. 499 eur za model se čtečkou otisků prstů.

 

 

 

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - skenery  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: