Multifunkce HP ENVY 110 e-All-in-One a další novinky, akce a řešení HP - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Multifunkce HP ENVY 110 e-All-in-One a další novinky, akce a řešení HP

hp_letnany11_news_100px

29. listopadu 2011, 22.00 | Společnost Hewlett-Packard představila několik nových produktů, aplikací a řešení, které jsou určeny pro všechny kategorie uživatelů, od jednotlivců přes malé a střední podniky až po velké firmy a specializované zákazníky z oblasti grafického umění a designu. Ale také především testerům a recenzentům nabídla velmi zajímavě koncipovaný program o základech tisku pomocí inkjetových technologií, který přednesl Thom Brown.

Ve svém živém a poutavém programu Thom Brown dopodrobna ukázal, jaké technologie a vědecké postupy stojí za inovacemi HP, zejména v případě originálních inkoustů HP, ale také u tiskových metod a zařízení a potisknutelných médií. Hlavní důvod byl zřejmý: vyzdvihnout vysokou kvalitu a spolehlivost dodávek originálního spotřebního materiálu HP, ukázat, na co si máme jako spotřebitelé dát pozor, a varovat před nekvalitními napodobeninami.

 

 

 

Thom Brown alespoň na krátký čas přenesl část své výzkumné laboratoře HP do Prahy a prostřednictvím několika jednoduchých pokusů nám umožnil nahlédnout do běžně skrytých, ale nesmírně důležitých detailů inkoustových tiskových technologií HP.

 

 

 

Předvedl, jaký je rozdíl ve viskozitě "ošizeného" neoriginálního inkoustu, který může být v nejhorších případech de facto pouhou "obarvenou vodou", a mezi kvalitním inkoustem HP, jehož složení nám do určité míry prozradil. Ukázal také strukturu tiskových hlav a jak funguje kompletní inkjetová tisková technologie HP, a to včetně podrobného pojednání o důležité roli speciální pěnové výplně pro přesné dávkování inkoustu do trysek, jejichž průměr odpovídá přibližně jedné třetině "tloušťky" lidského vlasu, během celého funkčního cyklu inkoustové kazety, tedy od počátečního bodu, kdy je plná, až po minimální objem inkoustu těsně před její výměnou za novou.

 

 

 

Pokusů a demonstrací bylo přirozeně mnohem více. A jak vidíte z poslední ilustrace v této sérii, jeden pokus ukázal, že kvalita a odolnost výtisků také velmi závisí na kvalitě a druhu použitého potisknutelného média. V tomto případě ponořil do vody fotografický papír HP a referenční fotopapír pochybné kvality, který se působením vlhkosti během několika minut zcela zkroutil. Thom Brown nám ale také odpověděl na několik otázek, které vyvstaly během testů fotografických tiskáren a inkjetových fotografických papírů. Jeho vyjádření zužitkujeme při dalších plánovaných testech a recenzích nových modelů fotografických tiskáren a multifunkčních zařízení.

 

 

 

Chcete-li, podívejte se na videoklipy Thoma Browna YouTube.com – Print with Thom.

 

Novinky Hewlett-Packard

Společnost HP také představila některá nová řešení pro skenování prostorových objektů a nástroje a služby pro malé a střední podniky. Je to kupříkladu model HP TopShot LaserJet Pro M275, cenově dostupné řešení pro zachycení trojrozměrných objektů a skenování dokumentů. Tiskárna je vybavena funkcí HP TopShot Scanning. Tato technologie nasnímá šest samostatných obrazů dokumentu nebo 3D objektu a sloučí je plynule do jednoho výsledku ve vysoké kvalitě. Díky této technologii mohou malé a střední podniky produkovat kvalitní vizuální materiál, využitelný v tištěných materiálech či jako webový obsah.

 

Dále je to multifunkce HP Officejet Pro 8600 e-All-in-One, která tiskne barevné dokumenty v profesionální kvalitě až o 50 % levněji než laserové tiskárny a díky funkci HP ePrint umožňují tisk přes mobilní přístroj odkudkoli na světě. Tiskárna využívá nové inkousty odolné proti rozpití při aplikaci zvýrazňovače a umožňující tisk bez ohraničení.

 

Společnost HP ale také představila nové aplikace HP Business Apps, například pro skenování vizitek (Biz Card Scanning) a pokladních dokladů (Receipt Scanning Apps) od firmy Shoeboxed, aplikace Scheduled Delivery Apps, které umožňují manažerům čerpat praktické a konkrétní rady od firmy Manager Tools pro lepší vedení, a po nedávné akvizici společnosti Printelligent, předního poskytovatele služeb řízeného tisku (Managed Print Services), nabídla koncept služeb HP Partner Managed Print Services, první ze série kanálově segmentovaných nabídek MPS, kterou bude postupně uvádět v příštím roce.

 

Nabídla ale také několik nových tiskáren LaserJet pro podniky všech velikostí: modelovou řadu LaserJet Enterprise 600 M601, M602 a M603 síťových a snadno ovladatelných webových černobílých tiskáren vhodných pro velkoobjemový tisk a tiskárnu LaserJet Enterprise 500 color M551 s funkcí HP ePrint, ale také skener Scanjet Enterprise 8500fn1 Document Capture Workstation s velkou dotykovou obrazovkou a ucelenou nabídku nástrojů HP Smart Marketing Suite a různá mobilní řešení pro jednotlivce i firmy. Podrobnosti najdete na webových stránkách HP.com.

 

Dodejme, že společnost Hewlett-Packard byla vyhodnocena jako světový lídr v kategorii multifunkčních zařízení a tiskáren, a to v posledním vydání studie Magic Quadrant Report společnosti Gartner, která zajišťuje nezávislé průzkumy a poradenství v sektoru IT. Podle této studie nahrazují „tradiční parametry kancelářského tisku, například kvalitu výstupu (jako dpi a rychlost), schopnosti zařízení integrovat a pracovat se softwarovými aplikacemi, které je propojují s podnikovými systémy řízení dokumentů. Schopnost dálkového dohledu a kontroly, diagnostiky, zabezpečení, cloudového tisku a další faktory...“

 

 

 

Na tiskové konferenci zástupci vedení společnosti představili nejen nové laserové a inkoustové tiskárny a multifunkčních zařízení, ale také ukázali, jak se aktuálně změnilo označení laserových tiskáren a multifunkcí s tím, že nové označení HP LaserJet (a LaserJet PRO/LaserJet ENTERPRISE) se blíží k nové struktuře označení tak, aby zákazníci snáze našli zařízení, které chtějí. Konkrétní příklad: předchozí značení HP Color LaserJet CM1312nfi MFP versus současné HP LaserJet Pro 100 color MFP M175nw. Následovalo představení komplexního řešení HP IPG pro zdravotnictví, které předvedl Jan Honců, IPG MES Technology Consultant.

 

Z nových tiskáren a multifunkčních zařízení nás nejvíce zajímaly modely nabízející inkjetový tisk a umožňující i kvalitní tisk fotografií. Jedná se o těchto šest modelů: Deskjet 3050A e-All-in-One, Photosmart 5510 e-All-in-One, Photosmart 5515 e-All-in-One, Photosmart 6510 e-All-in-One, Photosmart 7510 e-All-in-One a ENVY 110 e-All-in-One. Jednotlivé modely si představíme postupně, některé i v testu. A začínáme posledně jmenovaným modelem, který se svým designem od ostatních výrazně odlišuje:

 

HP ENVY 110 e-All-in-One

je kompaktní a stylové multifunkční zařízení typu „vše v jednom“ pro domácí uživatele. Sdružuje inkoustovou tiskárnu, plochý skener, kopírku a fax s funkcí eFax. Nabízí řadu inovativních funkcí, například bezdrátové připojení k internetu a vzdálený tisk – možnost mobilního tisku HP ePrint a Apple AirPrint. Součástí ovládacích a kontrolních prvků je dotykový barevný grafický displej (CGD) s úhlopříčkou 8,9 cm. Standardní připojitelnost zajišťuje vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 a bezdrátovou komunikaci Wi-Fi 802.11b/g/n.

 

 

 

Tiskárna používá termální inkoustový tisk HP se dvěma tiskovými kazetami (v jedné je černý inkoust a druhá je tříbarevná – s azurovým, purpurovým a žlutým inkoustem). Nejlepší rozlišení při černobílém tisku z počítače je až 1200 × 600 dpi, v případě barevného tisku je nejlepší optimalizované rozlišení 4800 × 1200 dpi (při barevném tisku z počítače na vybrané fotografické papíry HP a se vstupním rozlišením 1200 dpi). Rychlost tisku podle standardu ISO je v případě černobílého tisku až 7 str./min. a barevně až 4 str./min., měsíčně lze potisknout až 1000 listů formátu A4. Možný je i fotografický tisk bez okrajů, a to až do rozměrů 216 × 279 mm. Jako podpora přímého tisku slouží kromě dotykového panelu také čtečka paměťových karet, a to Memory Stick Duo a Secure Digital plus MultiMediaCard. V prodejním balení je software HP Photo Creations.

 

 

 

Podporované typy médií: papír (běžný, inkoustový, fotografický), obálky, fólie, štítky, karty, média HP Premium, nažehlovací fólie, média k tisku bez okrajů. Podporované formáty médií: A4 (210 × 297 mm), A5 (148 × 210 mm), A6 (105 × 148 mm), B5 (176 × 250 mm), C6 (114 × 162 mm), DL (110 × 220 mm), 300 × 100 mm, 130 × 180 mm, 100 × 150 mm a možné je také nastavit vlastní velikosti potisknutelných médií, a to v rozsahu od 77 × 127 do 215 × 297 mm. Podporovaná gramáž médií: A4 a obálky 75 až 90 g/m² (pro obálky není k dispozici podavač), karty až 200 g/m², fotografický papír až 300 g/m². Pro manipulaci s papírem slouží standardní vstup. Vstupní zásobník má kapacitu 80 listů (A4, obálky), nebo 30 listů fotografického papíru, výstupní je uzpůsoben pro 25 listů (10 u fotografického papíru). Možný je standardní automatický oboustranný tisk.

 

Plochý skener používá technologii s kontaktním obrazovým senzorem (CIS). Hardwarové rozlišení skeneru je až 1200 × 1200 dpi, optické 1200 dpi, má 24bitovou barevnou hloubku a 256 úrovní odstínů šedé. Maximální velikost skenované předlohy je 216 × 297 mm. Skener nabízí několik vstupních režimů, kromě základního skenování jsou to režimy kopie, e-mail a faxování z předního panelu, skenování ze skenovacího softwaru HP a skenovacího softwaru operačních systémů Windows a Mac a z uživatelské aplikace prostřednictvím zařízení TWAIN.

 

Rozlišení kopírování je v případě černého textu, grafiky i u barevných předloh až 600 dpi při vstupním rozlišení 300 dpi v normálním režimu. Rychlost kopírování podle standardu ISO je v případě černobílého režimu až 6 kopií za minutu a u barvy až 3,5 kopie za minutu, nejvyšší počet kopií je 50. Kopírovací zařízení umožňuje změnu velikosti od 50 do 400 %. Standardní rozlišení faxu (černobíle) je 100 × 100 dpi. Fax nabízí černobílé faxování a funkci eFax, nenabízí automatické opakování volby.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Vybíráme  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: