Adaptér Metabones umožní používat objektiv Canon na Fuji - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Adaptér Metabones umožní používat objektiv Canon na Fuji

19. listopadu 2020, 19.35 | Tradičně můžete přizpůsobit objektivy vyrobené pro větší formát na menší formát - například full frame na

APS-C sensor - ale naopak je to většinou problém. Díky Metabones nyní můžete přizpůsobit jakýkoli objektiv Canon středoformátovému fotoaparátu Fujifilm s plnou funkčností a bez ztráty kvality obrazu.

 

Obvyklým problémem je, že objektiv určený pro systém menšího formátu nebude promítat dostatečně velký kruh obrazu, aby zakryl větší snímač. Nový Metabones EF-GFX Smart Expander to však chytře obchází, a to zvětšením obrazového kruhu z objektivu Canon EF tak, aby zakryl snímač jakéhokoli středoformátového fotoaparátu Fujifilm GFX. Kompromis je 1,26x faktor, který zvyšuje ohniskovou vzdálenost libovolného objektivu, který používáte, a snižuje jeho maximální clonu.

 

Například objektiv 24-70 mm f/2,8 se stane zoomem 30-88 mm f/3,5 nebo objektiv 50 mm f/1,4 se stane 63 mm f/1,8. Adaptér také zahrnuje elektronickou integraci, která umožňuje automatické zaostřování a stabilizaci těla.

 

Metabones varuje, že automatické zaostřování může mít „neuspokojivý výkon a u některých objektivů nemusí fungovat vůbec“. Pro každého uživatele systému Fuji GF, který chce přístup k objektivům Canon, a který nepotřebuje extrémní automatické zaostřování, je to výborná zpráva!

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: