Canon uvádí výkonný a vysoce kreativní dvojitý makroblesk Lite MT-26EX-RT - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Canon uvádí výkonný a vysoce kreativní dvojitý makroblesk Lite MT-26EX-RT

Canon Macro Twin Lite MT-26EX-RT

12. září 2017, 18.10 | Společnost Canon dnes představila nový vysoce výkonný blesk pro profesionální fotografování – dvojitý makroblesk Macro Twin Lite MT-26EX-RT.

 

Nejnovější přírůstek do rodiny blesků značky Canon staví na široké škále funkcí svého předchůdce, modelu MT-24EX, a může se pochlubit lepším světelným výkonem, větší flexibilitou, vyšší odolností i širší použitelností. Canon MT-26EX-RT je ideální pro focení ve stísněných prostorách a uplatnění tak najde například v produktové fotografii, ve stomatologii nebo při pořizování snímků jídla a detailních záběrů divoké zvěře. 

 

Velký světelný výkon

Canon Lite MT-26EX-RT využívá dvě pohyblivé hlavy s bleskovými výbojkami, kterými lze okolo objektivu otáčet v pětistupňových intervalech a naklánět je směrem od i ke snímanému objektu. Díky tomu mohou uživatelé nastavit osvětlení záběru přesně podle svých představ a zachytit na fotografiích i ty nejsložitější detaily. Novinka je tak perfektním pomocníkem pro produktovou i portrétní fotografii, kde je pečlivé osvětlení naprosto nezbytné. Součástí blesku jsou i zaostřovací světla využívají vysoce jasné bílé LED diody, které umožňují bezproblémové zaostřování a pohodlné posouzení vlivu osvětlení na výsledný snímek ještě před jeho pořízením. Kombinované směrné číslo pro obě výbojky, které vyjadřuje schopnost blesku osvítit objekt při konkrétní citlivosti snímače a předem definovaném úhlu, je oproti modelu MT‑24EX vyšší - nový blesk se může pochlubit Gn 26 (citlivost ISO 100) zajišťující perfektně prosvícené fotografie.

 

Součástí modelu Lite MT-26EX-RT jsou i nové připevňovací difuzory (pro každou hlavu blesku), které zajišťují měkčí rozptyl světla a předchází tak příliš tvrdému podání výsledného obrazu. Výkon blesku mohou uživatelé snížit a zajistit správnou expozici i v případě maximálního otevření clony u objektivů s vysokou světelností nebo při pořizování záběrů zblízka. Čas potřebný k nabití blesku je u modelu Lite MT‑26EX-RT pouhých 5,5 sekundy, případně 2,5 sekundy při použití volitelného kompaktního bateriového zdroje CP-E4N. A navíc je průběh nabíjení zobrazovaný na panelu LCD. Díky rychlému nabíjení mají uživatelé jistotu, že jejich blesk bude vždy připravený k pořízení perfektního snímku - například při focení divoké zvěře, kde záleží opravdu na každém okamžiku. Uživatelé určitě ocení i delší životnost bleskových výbojek, která výrazně snižuje potřebu pravidelné údržby v servisu.

Macro Twin Lite MT-26EX-RT

 

 

Flexibilní ovládání pro maximální kreativitu

Canon MT-26EX-RT dostal do vínku i podporu rádiového řízení ostatních blesků řady Speedlite. Nejnovější model umožňuje ovládat bezdrátově až 15 dalších blesků v pěti skupinách a fotografové tak mohou dosáhnout lepšího osvětlení nebo snadno nasvítit pozadí záběru s cílem zdůraznit snímaný objekt. Canon MT-26EX-RT může expozici vzdálených blesků řady Speedlite řídit různými způsoby. Hodnoty pro plně automatickou expozici může změřit přímo fotoaparát prostřednictvím rádiového ovládání s využitím E-TTL a výkon jednotlivých blesků mohou uživatelé nastavovat ručně a ponechat si tedy maximální kontrolu nad nasvícením scény včetně zajištění konzistentního osvětlení. Každý blesk navíc může používat odlišnou metodu řízení expozice a v rámci jednoho záběru lze kombinovat například ruční nastavení s E-TTL měřením. Díky všem těmto vlastnostem je práce s blesky ještě flexibilnější a plně přizpůsobitelná konkrétním požadavkům.

 

Za větší mírou kontroly a rychlejším i pohodlnějším používáním modelu Lite MT-26EX-RT stojí také přepracované uživatelské rozhraní a ovládací prvky, které vychází z řídícího panelu blesku Speedlight 600EX II-RT. Uživatelé tak mají k dispozici řadu nových vlastností a funkcí uvedených společností Canon právě s modelem 600EX II-RT, které využívají sáňky pro příslušenství. A to včetně nového zajišťovacího mechanismu kovové upevňovací patice, který umožňuje spolehlivě připojit nebo odpojit blesk od fotoaparátu jediným dotekem.

 

Klíčové vlastnosti dvojitého blesku Macro Twin Lite MT-26EX-RT:

  • Dvě výkonné a flexibilní hlavy blesku s rychlým nabíjením
  • Vysoce jasné bílé LED diody pro snadné zaostřování i při špatných světelných podmínkách
  • Bezdrátové optické a rádiové ovládání dalších blesků řady Speedlite
  • Kreativní možnosti osvětlení a uživatelské funkce pro naprosto perfektní nasvícení scény

 

 

Zdroj: Canon

 

Canon Macro Twin Lite MT-26EX-RT

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: