FOMEI: UNI-LOC tripody, monopody a hlavy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

FOMEI: UNI-LOC tripody, monopody a hlavy

fomei_fy9201_11_100px

17. října 2011, 10.00 | Podzimní FOMEI TOP pravidelně představuje zajímavé novinky, které rozšiřují nabídku FOMEI. Letos zde měla premiéru zcela nová značka v portfoliu produktů FOMEI – UNI-LOC – a kompletní nabídka dvou řad profesionálních tripodů a monopodů z pevné oceli a ocelových slitin s velkou variabilitou a univerzálním použitím.

Jedná se o anglické, ručně vyráběné tripody, monopody, hlavy a další potřebné příslušenství. Všechny modely jsou řešeny tak, aby je bylo možno nastavit a použít velmi rychle. Trojnožky jsou velice stabilní a robustní. Všechny modely mají vodotěsnou dolní část – využívají patentovaný systém odolný vůči vodě a nečistotám, a tak je lze používat ve vodě, v písku, bahně, a to bez rizika poškození nebo ztráty funkčnosti. Stativy lze s výhodou použít pro makrofotografii, úprava pro tento druh tvorby je díky patentovanému středovému systému Uni-Loc velmi rychlá.

Stabilně je lze zafixovat prakticky v jakýchkoli podmínkách. Umožňují nastavit jednotlivé nohy do jakékoli polohy, což se hodí hlavně pro outdoorovou fotografii a obecně pro fotografování v prostorově náročných podmínkách. Součástí systému jsou stejně kvalitní a precizně propracované kulové hlavy. Stavivy jsou rozděleny do dvou základních řad, Major s vyšší nosností s průměrem nohy 3,5 cm a Standard s průměrem nohy 3 cm. Díky jednoduše řešené konstrukci je možno jednu nohu snadno odmontovat, připevnit rameno, nebo jen hlavu sejmutou ze stativu a už je k dispozici snadno použitelný monopod.

Standardní stativ 1600 má maximální pracovní výšku 153 cm a váží 2,4 kg, model Major 1220 má maximální pracovní výšku 122 cm a váží 3,1 kg, Major 1600 má maximální pracovní výšku 160 cm a váží 3,4 kg a Major 2300 má maximální pracovní výšku dokonce 239 cm a váží 3,9 kg.Monopody a držáky

Obě modelové řady nabízejí také monopody. Standardní řada 1600 monopod se dvěma sekcemi a hlavní řada jeden se dvěma a dva se třemi sekcemi s tím, že jeden je ve speciálním provedení 3M. Vycházejí z konstrukce použité u stativů, mají i obdobné průměry a sestávají ze dvou, nebo tří výsuvných sekcí. Zakončeny jsou robustním segmentem s hrotem.

Všechny se dodávají s poutkem na zápěstí a základní platformou pro připevnění přístroje. Jako volitelné příslušenství je možno dokoupit kulové hlavy, různé svorky a konzole včetně ramena s přípojným systémem pro blesk. Pro monoody standardní řady je dále nabízen univerzální nožní držák pro zvýšení stability DPA universal bracket a obdobně řešený nášlapný držák v kitu DuoPod je určen pro monopody se třemi sekcemi, zejména z hlavní řady, tedy systému Major.Hlavy pro tripody a monopody

Hlavice 25 mají univerzální uchycení a jsou určeny hlavně pro standardní stativy 1600/S1700 a monopody 1600. Řadu tvoří čtyři kompaktní modely s kulovým čepem uloženým v těle s nylonovým povrchem pro zajištění plynulého pohybu. K uzamčení kulové hlavice i otočné základy slouží jeden ovladač. Nový model 25R má dva samostatné ovladače.

Hlavice 30 nabízejí několik různých způsobů připevnění fotoaparátů, kromě rychloupínacích destiček to je i prostá kruhová matice. Kulový čep je uložen v nylonovém lůžku, má patentovaný vnitřní blokovací mechanismus a podle modelu jeden, nebo dva ovladače – zámky. Jsou vhodné pro všechny stativy a monopody obou řad a umožňují připojit kinofilmové a digitální zrcadlovky včetně středofomátových přístrojů.

V nabídce jsou také hlavice s dlouhou ovládací pákou, uzpůsobené pro plynulé snímání panoramatických záběrů, sledování a snímání objektů v pohybu nebo natáčení videa. Lehká hlavice 20 Pan má jednoduché provedení a je trojcestná, 35 Video Pan Head je primárně určena pro video, je dvojcestná a využívá fluidní efekt pro velmi plynulý a jemný pohyb.

Super Tilt Top je zase speciální hybridní hlava, která poskytuje precizní kontrolu nad nastavením fotoaparátu ve všech třech osách. Lze ji s výhodou použít kupříkladu pro záběry zblízka a makrofotografii.

Kulová hlavice 60, to je největší model, určený pro těžší fotoaparáty, typicky zrcadlovky s dlouhoohniskovými objektivy. Uložení kulového čepu je obdobné jako u menších modelů, jiné jsou ale ovladače, přičemž hlavní uzamčení čepu je řešeno velkým tvarovaným knoflíkem, menší ovladače upravují třecí sílu.

A jaké jsou prodejní ceny stativů a dalších produktů? Tak například:

 • Standard System 1600 tripod = 4770 Kč
 • Major System 1220 tripod = 6890 Kč
 • Major System 1600 tripod = 7870 Kč
 • Major System 2300 tripod = 8850 Kč
 • Standard 1600 monopod – 2 sekce = 1720 Kč
 • Major monopod – 2 sekce = 1960 Kč
 • Major monopod – 3 sekce = 2460 Kč
 • 3M Major monopod – 3 sekce = 3230 Kč
 • DPA universal bracket = 2460 Kč
 • DuoPod attachment = 3930 Kč
 • 25 ball head = 1230 Kč
 • 30 ball head = 1720 Kč
 • 30 ball head + výměnná destička = 4180 Kč
 • 60 ball head + výměnná destička = 6890 Kč
 • Major tripod – centrální sloupový držák = 1960 Kč
 • Podrobnosti o těchto a mnoha dalších produktech a také řadu praktických informací najdete na anglickém webu UNI-LOC, informace o produktech, které jsou v nabídce FOMEI, a eShop zde.

  Tématické zařazení:

   » Ostatní  » FotoTechnika  

   » Novinky  

   » Novinky  » Novinky - příslušenství  

  Poslat článek

  Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

  Váš e-mail:

  (Není povinný)

  E-mail adresáta:

  Odkaz článku:

  Vzkaz:

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: