Nikon uvádí nezrcadlovku N1 J4 a objektiv 18-300 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Nikon uvádí nezrcadlovku N1 J4 a objektiv 18-300

10. dubna 2014, 22.47 | Společnost Nikon představila pár novinek, konkrétně nezrcadlovku Nikon 1 J4 a dále širokorozsahový objektiv – určený pro digitální zrcadlovky s menším (DX) snímačem, model: AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR. Mezi novými produkty byl také zástupce z “kompaktní říše” - Nikon Coolpix S810c.

Společnost Nikon rozšířila svou řadu nezrcalovek - pokročilých kompaktů s výměnnými objektivy – o Nikon 1 J4. Jedná se o nástupce povedené “jé-trojky”, který doznal několik vylepšení. Vedle aktuálního “mirrorless systému” uvedl tento výrobce též univerzální širokorozsahový objektiv AF-S DX Nikkor 18-300 f/3.5-6.3G ED VR. Jak samo typové označení napovídá, novinka je určena pro DSLR s objektivem typu DX – tedy s crop faktorem 1.5x. Úctyhodný rozsah ohnisek (s 16,7x zoomem) tedy odpovídá rozsahu cca 27-450 mm (po přepočtu na FX / kinofilmový formát). Spolu s novinkami byl představen též model Coolpix S810c.

 

Nikon 1 J4

Fotoaparát nabízí stejný nový obrazový snímač CMOS s 18,4 MPix jako nedávno uvedený model Nikon 1 V3, široký rozsah citlivostí ISO 160–12 800 a nový systém zpracování obrazu EXPEED 4A. Systém zpracování obrazu využívá pro maximálně rychlý provoz dva obvody: jeden zajišťuje vysoce kvalitní redukci šumu, ostrost obrazu a gradaci snímků, druhý obvod zajišťuje rychlé a spolehlivé zpracování dat a bezproblémové sériové snímání. Obrazový snímač formátu CX je konstruován bez optického antialiasingového filtru a maximálně využívá každý pixel pro získání snímků s bohatými detaily i při fotografování za slabého osvětlení. Systém hybridního automatického zaostřování Nikon nyní nabízí 171 zaostřovacích polí, z nichž 105 podporuje fázovou detekci pro zachycení rychle se pohybujících objektů. Přístroj nabízí sériové snímání frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, a za předpokladu pevného zaostření před expozicí prvního snímku je schopen pořídit 20 snímků RAW frekvencí až 60 sn./s. N1 J3 nabízí nové režimy záznamu videosekvencí. Nikon 1 J4 je plně kompatibilní s rozrůstající se řadou objektivů 1 NIKKOR, nový objektiv 1 NIKKOR VR 10–30 mm f/3,5–5,6 PD-ZOOM dodávaný v sadě s tělem přístroje zaručuje, že budete připraveni pořídit působivé snímky ihned po zapnutí přístroje.

 

Dotykové ovládání a video

Nikon 1 J4 je vybaven dotykovým monitorem a vestavěným připojením Wi-Fi. Elektrostatický 7,5cm (3“) LCD s 1 037 000 body umožňuje pouhým dotykem zaostřovat, exponovat a upravovat klíčová nastavení nebo zobrazovat náhledy účinků kreativních funkcí. Dotykové ovládání lze rovněž kombinovat s běžnými ovládacími prvky: například vybrat zaostřovací pole klepnutím na monitor a poté exponovat tlačítkem spouště. Vestavěné připojení Wi-Fi usnadňuje širší využití snímků pomocí chytrých zařízení: snímky lze odeslat přímo z fotoaparátu do chytrého telefonu nebo tabletu pro okamžité sdílení, uložit je v chytrém zařízení nebo je zpracovat přímo ve fotoaparátu. N1 J4 nabízí zaznamenání plynulé akční stopáže ve Full HD rozlišení. Stejně jako s ostatními fotoaparáty Nikon 1 můžete i s přístrojem Nikon 1 J4 pořizovat jednoduchým stisknutím tlačítka spouště statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování.

 

Novinky

Nová funkce z dílny Nikonu – Automatické pořizování snímků – provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku. Nové režimy videosekvencí usnadňují získání strhujících klipů: pomocí funkce Zrychlený záznam dodáte energii pouličním scénám, funkce Trhaný obraz propůjčí záznamům vzhled stop-motion animací a funkce 4s videosekvence zvýší expresivitu záznamů (až 8 těchto klipů lze spojit do jediné videosekvence). Zpomalený záznam přehrává tři sekundy trvající HD videosekvenci zaznamenanou frekvencí 120 sn./s po dobu více než 12 s. Zachycení nejlepšího okamžiku nyní obsahuje funkci Nikon Aktivní výběr, která pořídí za méně než jednu sekundu až 20 snímků v plném rozlišení a z těchto snímků umožní vybrat jeden, který se uloží. Další nová funkce Kreativní paleta, dostupná v kreativním režimu fotoaparátu, nabízí nový způsob aplikace uměleckých filtrů ve studiové kvalitě ještě před pořízením snímků. Kreativní paleta upravuje jas, sytost barev a vyvážení bílé barvy pro dosažení různých účinků.

 

 

Nikkor AF-S DX 18-300 mm f/3.5-6.3G ED VR

 

Nový objektiv, jenž je určen pro DSLR s objektivem typu DX – tedy s crop faktorem 1.5x. Úctyhodný rozsah ohnisek (s 16,7x zoomem) odpovídá rozsahu cca 27-450 mm (po přepočtu na FX / kinofilmový formát). Daný ohniskový rozsah tak dělá z tohoto objektivu zcela univerzální sklo, pro využití jak v krajinné fotografii (širokoúhlé – i když s ekvivalentem nejširšího ohniska cca 27mm je to tak tak na hraně), tak pro reportáž či sportovní něbo portrétní disciplíny (dlouhá “tele” ohniska). Všestranný objektiv obsahuje pokročilé optické technologie Nikon, které zaručují výrazně kompaktní konstrukci bez kompromisů s ohledem na kvalitu obrazu: optická skla ED a asférické optické členy poskytují ostré a kontrastní snímky.

 

Optická konstrukce obsahuje 16 čoček soustředěných do 12 členů. Tři optické členy ze skel ED a tři asférické optické členy účinně zvládají vady zobrazení, které se mohou vyskytovat u objektivů s extrémně velkým rozsahem zoomu: optické členy ze skel Nikon s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) minimalizují projevy barevné vady i při použití nejmenších zaclonění a asférické optické členy prakticky eliminují ostatní obrazové vady. Systém redukce vibrací Nikon zaručuje fotografování i na výrazně delší časy. Své uplatnění nalezne stabilizátor také třeba při záznamu videosekvencí. Jak uvádí tisková zpráva: “...snížením světelnosti objektivu při nejdelší ohniskové vzdálenosti na hodnotu f/6,3 byli inženýři společnosti Nikon schopni realizovat mnohem kompaktnější tělo, než jaké nabízí objektiv AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–5,6G ED VR”... Ovšem my víme, že světelnost f/6.3 už skutečně není žádným extra parametrem a každý sportovní / reportážní fotograf by zde jistě rád oželel těch pár cm a několik set gramů navíc.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: