Novinky Varta pro fotografy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Novinky Varta pro fotografy

varta_kveten2011_100px

18. května 2011, 00.00 | Pro naše digitální a elektronické přístroje a zařízení potřebujeme mít neustále dostatek elektrické energie. K nejčastěji používanému příslušenství z této široké oblasti patří tužkové primární (jednorázové) napájecí články a také akumulátory, které můžeme dobíjet a používat opakovaně po mnoho set cyklů.

Nabídka nabíjecích článků značky Varta je velmi široká. Pro fotografy je ovšem přímo určena řada Professional, v případě článků AA nabízená se jmenovitou kapacitou až 2700 mAh. Jsou koncipovány tak, aby zvládly i nárazové čerpání energie, velké proudové odběry. Zajímavé jsou i nové nikl-metal-hydridové nabíjecí články – akumulátory typu Ready2Use, které jsou dodávány v balení již plně nabité a připravené k okamžitému vložení do přístroje – pro první použití je není třeba nabíjet.Mají minimální ztrátu kapacity při skladování: udrží 80 % kapacity po dobu až jednoho roku. Můžeme si tedy vytvořit zásobu mobilní energie pro pozdější použití na našich fotografických toulkách přírodou a vypustit z hlavy pravidelné opakované nabíjení. Dostupné jsou jako „tužky“ (mignon, AA) a „mikrotužky“ (micro, AAA). Ready2Use jsou obdobou Sanyo Eneloop a nových Eneloop XX a Panasonic Infinium.

Tužkové NiMH akumulátory Professional Accu s kapacitou 2 700 mAh jsou přímo určeny pro fotografy. Díky použití nikl-metal-hydridové technologie mají nejen vysokou kapacitu, ale také nízké samovybíjení a až 1 000 cyklů nabití/vybití. Jmenovité napětí je 1,2 V.Tužkové NiMH akumulátory Varta Power Accu Ready 2 Use s kapacitou 2 300 mAh jsou novinkou na trhu a mají i lehce upravený design. Dříve byly nabízeny v provedení Rechargeable Ready 2 Use s kapacitou 2 100 mAh, nyní tedy navýšenou na 2 300 mAh, a ještě Rechargeable Power Accu s kapacitou 2 500 mAh a typ. Také tento typ akumulátorů má napětí 1,2 V, nízké samovybíjení a až 1 000 cyklů nabití/vybití.Varta také nabízí novou nabíječku: LCD Plug Charger. Výhodou je rychlé nabíjení, od dvou do čtyř hodin, novinkou integrovaný displej, který informuje o stavu nabíjení všech vložených akumulátorů podstatně detailněji než běžně používané stavové diody. Displej má i elektroluminiscenční podsvícení pro snadnou kontrolu stavu i za tmy. Displej informuje nejen o průběhu nabíjení a jeho ukončení, ale také o vložení vadných akumulátorů, chybném vložení – s nesprávnou polaritou a o vložení primárních alkalických článků.

Nabíjet můžeme tužkové a mikrotužkové NiMH akumulátory. Nechybí časovač, -ΔU, kontrola teploty a po nabití funguje udržovací napájení – Trickle Charge. Nabíječka nepotřebuje pro svůj provoz žádný adaptér, součástí zařízení je zástrčka do zásuvky. Podporuje globální voltáž 100–240 V, je tedy dobrou volbou na cesty. V základním balení jsou kromě nabíječky také čtyři NiMH akumulátory AA s kapacitou 2 100 mAh. Existuje ještě starší verze, která má klasický adaptér a umožňuje nabíjení i přes USB s tím, že nabíjení je samozřejmě pomalejší.Novinkou v nabídce Varta jsou tužkové napájecí články Professional Lithium AA. Jsou primárně určeny fotografům, kteří využijí potenciál vyšší kapacity. Jsou vhodné například pro externí elektronické blesky nebo kompaktní fotoaparáty s ultrazoomem, a to zejména při natáčení videa. Ale samozřejmě – jejich použití je univerzální, oceníte je i v náročném ovladači RC modelů a ve výkonné svítilně.Nové lithiové články nabízí až 7× větší výdrž než jiné modely značky Varta. K dispozici jsou jak tužkové (AA, R6, HR06, mignon), tak mikrotužkové (AAA, HR03, micro). Mají ještě dvě výhody: lze je dlouhodobě skladovat bez snížení kapacity, a to více než 10 let, a navíc je můžeme používat i při teplotách, kdy běžné alkalické články citelně ztrácí na výkonu. Potěší také jejich nízká hmotnost: v případě AA je pouhých 15 g a u AAA jen 7,3 g.

A prodejní ceny? Balení čtveřice tužkových lithiových napájecích článků Professional Lithium AA stojí 349 Kč, balení čtveřice tužkových NiMH akumulátorů Professional Accu AA s kapacitou 2 700 mAh 579 Kč, balení čtveřice tužkových NiMH akumulátorů Power Accu Ready 2 Use AA s kapacitou 2 300 mAh stojí 459 Kč a sadu nabíječky LCD Plug Charger se čtveřicí tužkových akumulátorů pořídíte za 1 099 Kč.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Redy2Use jsou skvělé

Autor: Tomáš Janovský Muž

Založeno: 18.05.2011, 15:45
Odpovědí: 0

Málo kdy něco opravdu chválím, ale akumulátory Ready2Use používám už hodně dlouho a nemůžu si je vynachválit! Po nabití neztrácejí kapacitu a jsou kdykoli připraveny k okamžitému použití a vydrží na pořízení spousty fotek i s bleskem. Vřele doporučuji.

Odpovědět na příspěvek

novinka

Autor: Bohou sPtacek Muž

Založeno: 19.05.2011, 19:30
Odpovědí: 0

Zajímavé, že jsou AA baterie Power Accu prezentovány jako horká novinka, když je ve svém blesku používám již přes rok. A to v kapacitě 2700 mAh, která zde ani není uvedena, že je k dispozici.

Každopádn
ě aku můžu jen pochválit, vydrží opravdu hodně a samy se vybíjejí jen velmi pomalu (pro mě nerozeznatelné, i po několika měsíční pauze v používání není potřeba před intenzivním použitím blesku preventivně dobíjet).

Odpovědět na příspěvek

Redy2Use jsou skvělé 2

Autor: Tomáš Janovský Muž

Založeno: 20.05.2011, 08:25
Odpovědí: 0

No ono to asi moc nikoho nezajímá, ale to je škoda. Protože před tím jsem měl GP,Sanyo, Panasonic a všechny jsem vyházel. Dříve jsem chtěl hlavně co nejvíc mA, takže jsem po jiných než po 2700mA nešahal. Ale jelikož o bateriích něco vím, pochopil jsem, že tudy cesta nevede a začal se poohlížet po jiných. Jednou mi zase došly Aku a já koupil Panasonic baterie. Udělal jsem pouze 25 fotek bez blesku!!! Pak jsem koupil stejně drahé Varta a nafotil jsem cca 200 snímků. No a volba byla jasná.

Odpovědět na příspěvek

Sanyo Eneloop

Autor: David Muž

Založeno: 23.05.2011, 17:14
Odpovědí: 0

ja zas mam vytecnou zkusenost s bateriemi Sanyo Eneloop 2000mAh ktere pouzivam cca 2 roky do externiho blesku a nemuzu si je vynachvalit

Odpovědět na příspěvek

Ach jo...

Autor: Radek Muž

Založeno: 25.05.2011, 07:06
Odpovědí: 1

Já pokládám tenhle článek za pustou komerci bez špetky znalostí. Jsem modelář a to co se tady dočtu jsou v podstatě nicneříkající kecy. Zkusil někdo z redakce otestovat konkurenci? Z vlastní dlouholeté zkušenosti musím konstatovat že Varta je jen normální průměr. Například Eneloop je volba o mnoho lepší. A to jak v oblasti samovybíjení, dlouhodobého udržení kapacity, tzv. "paměťového efektu" i množství cyklů které článek přežije. A navíc propagovat rychlonabíječku jako dobrou volbu je úplný úlet. Spolehlivě zničí články za pár desítek cyklů. Pokud chcete dobré baterky které vydrží, pak u jednorázovek bez diskuse Duracell, u nabíjecích Eneloop a pořádnou nabíječku s citlivým deltapeakem. Nejlepší varianta pro nás všechny ba ale byla, kdyby se výrobci blesků konečně začali zabývat použitím lithiových článků (LiPol, Li-on, LiFe)...

Odpovědět na příspěvek

RE: Ach jo...

Autor: mk Muž

Založeno: 25.05.2011, 13:40

Však to je jen opsaná tisková zpráva :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: