Objektivy Sigma upravené pro DSLR zrcadlovky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Objektivy Sigma upravené pro DSLR zrcadlovky

25. května 2005, 00.00 | Společnost Sigma oznámila produkci nových verzí některých svých objektivů, které jsou upraveny pro lepší použití s digitálními DSLR zrcadlovkami. Úpravy se týkají zejména povrchových úprav čoček, které by nyní měly vytvářet méně odrazů degradujících kvalitu snímků a zachovávat věrné podání barev. Takové objektivy nesou označení DG (Digital Grade) a u Sigmy jsou jistým vodítkem pro majitele DSLR, kteří hledají vhodné objektivy.

Společnost Sigma oznámila produkci nových verzí některých svých objektivů, které jsou upraveny pro lepší použití s digitálními DSLR zrcadlovkami. Úpravy se týkají zejména povrchových úprav čoček, které by nyní měly vytvářet méně odrazů degradujících kvalitu snímků a zachovávat věrné podání barev. Takové objektivy nesou označení DG (Digital Grade) a u Sigmy jsou jistým vodítkem pro majitele DSLR, kteří hledají vhodné objektivy.

Sigma 70-200mm F2.8 APO EX DG / HSM
Tento velmi oblíbený teleobjektiv si získal své jméno díky konstantní světelnosti F2,8 a rozumnému rozsahu ohniskové vzdálenosti, která navazuje na většinu "základních" objektivů. Systém vnitřního zaostřování zajišťuje to, že se přední část objektivu neotáčí ani nevysunuje. Také zoomování je řešeno interně, a tak má objektiv při používání stále stejné rozměry.
Pro bajonety Sigma, Canon a Nikon je objektiv vybaven i HSM zaostřováním, které zajišťuje rychlý a tichý chod. Maximální clonové číslo je F32, minimální zaostřovací vzdálenost je 180 cm. Poměr zvětšení je 1:7,8 a průměr filtrů 77 mm. Vyrábí se pro bajonety Sigma, Canon, Nikon, Konica Minolta a Pentax. Doporučená cena je 1 099 Euro.

Sigma 50-500mm F4-6.3 EX DG/HSM
Pro širší pokrytí ohniskových vzdáleností je zde tento objektiv, u kterého však musíme tolerovat horší světelnost. Svým pokrytím však dokáže posloužit pro většinu situací v reportážní fotografii. Opět můžeme počítat s HSM (HSM pouze pro Canon, Nikon a Sigma) zaostřováním.
Maximální clonové číslo je F22, přičemž clona je složena z devíti lamel. Minimální zaostřovací vzdálenost je 100 cm-300 cm. Maximální poměr zvětšení je 1:5.2. Na tento objektiv můžeme použít filtry s průměrem 86 mm. Hmotnost celého objektivu lehce přesahuje 1 800 g. Doporučená cena je 1 399 Euro.

Sigma 180mm F3.5 APO EX DG / HSM
Jedním parametrem oba předchozí objektivy nijak neoslňují, konkrétně maximálním poměrem zvětšení, což dohání tento objektiv, který na svém pevném ohnisku 180 mm nabízí díky minimální zaostřovací vzdálenosti 46 cm poměr zvětšení 1:1, což z něj činí čistokrevný makro objektiv.
Opět se můžeme setkat s interním HSM (HSM pouze pro Canon, Nikon a Sigma) zaostřováním. Maximální clonové číslo je F32 a použít můžeme filtry s průměrem 72 mm. Hmotnost je udávána na cca 965 g. Objektiv se bude dodávat pro bajonety Sigma, Canon, Nikon, Pentax a Konica Minolta. Doporučená cena je 849 Euro.

Sigma 300-800mm APO F5.6 EX DG HSM
Dalším zajímavým sklem, inovovaným o novou povrchovou úpravu čoček, je ultra-tele objektiv pro nejnáročnější a zároveň také pro nejbohatší. Cena není nijak příjemná, ovšem dostaneme za ni objektiv, který je schopný na ohnisku 800 mm zachovat světelnost F5,6. Složen je z 18 elementů v 16 skupinách, váží cca 5,9 kg a filtry (želatinové 46 mm) se vkládají k zadní čočce objektivu. Doporučená cena je 7 999 Euro.
Maximální poměr zvětšení je 1:6,9. Dostupný bude pro bajonety Sigma, Canon a Nikon.

Shrnutí
Zcela nové produkty se nyní objevují spíše v oblasti širokoúhlých objektivů, ale Sigma se věnuje i teleobjektivům, které upravila pro lepší výsledky při používání s DSLR zrcadlovkami. V článku je výběr nových nejzajímavějších objektivů Sigma s označením DG. Mezi další patří i Sigma 300mm F2.8 APO EX DG HSM, nebo Sigma 500mm F4.5 EX DG HSM

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: