Sony rořšiřuje svou řadu E-mount - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Sony rořšiřuje svou řadu E-mount

26. února 2020, 23.16 | Společnost Sony posiluje řadu svých fullframových objektivů a představuje extrémně širokoúhlý objektiv FE 20mm F1.8 G s pevnou ohniskovou vzdáleností

 

 

Společnost Sony dnes rozšířila početnou řadu vlastních fullframových objektivů typu E-mount a oznámila, že na trh přichází nový objektiv Sony série G LensTM, FE 20mm F1.8 G (název modelu SEL20F18G). Ultra širokoúhlý pevný objektiv FE 20mm F1.8 G nabídne vynikající rozlišení a nádherný bokeh. Jedná se o pevný fullframový objektiv s nejširším úhlem záběru řady E-mount, který přináší uživatelům fullframových fotoaparátů Sony větší svobodu zachytit úchvatné krajiny a snímky hvězdné oblohy nebo nahrávat působivá videa.

 

Chytrá konstrukce objektivu zahrnuje dva asférické členy AA (advanced aspherical), tři skleněné ED členy s nízkým rozptylem světla (Extra-low Dispersion) pro efektivní potlačení chromatické aberace, které zajišťují vysokou kvalitu obrazu po celé ploše záběru až k okrajům, a to i při nastavení maximální clony F1,8. Objektiv má výjimečný výkon při fotografování zblízka s minimální ostřící vzdáleností f 0,19 metrů. (max. zvětšení: 0,2krát) a přináší nádherný bokeh.

 

Kompaktní konstrukce a univerzálnost objektivu FE 20mm F1.8 G z něj dělají dokonalého univerzálního pomocníka pro fotografy i tvůrce videí. Objektiv váží pouhých 373 g. Díky své malé velikosti a nízké hmotnosti je při použití s kompaktními těly systémových fotoaparátů E-mount snadno přenosný. Funguje díky tomu jako součást dobře vyváženého systému, který se ideálně hodí pro použití s gimbaly a přídavnými gripy.

 

Použití dvou lineárních XD motorů navíc zajišťuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření jak pro fotografování, tak i pro natáčení videa.

 

FE 20mm F1.8 G

 

Model FE 20mm F1.8 G byl navržen tak, aby byl odolný proti prachu a vlhkosti. Přední člen dostal fluorovou povrchovou úpravu, takže je objektiv vysoce spolehlivý a snadno se používá. Má programovatelné tlačítko uzamčení zaostření „focus hold button" a clonový kroužek se spínačem pro zapnutí/vypnutí. Je také kompatibilní s celou řadou 67mm filtrů pro ještě kreativnější použití.

 

„Jedním z klíčových pilířů naší strategie vývoje je to, že nasloucháme přáním našich zákazníků, a velký počet našich fotografů krajiny, kteří používají náš systém E-mount, nás žádalo o rychlý, ultra širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem, který by byl extrémně lehký a univerzální," uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Domníváme se, že nový SEL20F18G přesně splňuje požadavky, protože spojuje kvalitu obrazu, snadnou přenosnost, špičkový výkon AF a cenu. Hodí se pro nahrávání videa v kombinaci s fullframovým tělem i tělem vybaveným APS-C snímačem a je důležitým přírůstkem do našeho portfolia objektivů."

 

Cena a dostupnost

Objektiv FE 20mm F1.8 G bude v Evropě v prodeji od března 2020 s cenou přibližně € 1 100 Euro.

 

Úplné údaje o produktu jsou k dispozici na: https://www.sony.co.uk/electronics/camera-lenses/sel20f18g

 

 

 

Zdroj: Sony

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: