Nové produkty pro ateliér od společnosti Fomei - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Nové produkty pro ateliér od společnosti Fomei

4. května 2005, 00.00 | Společnost Fomei představila novinky v sortimentu vybavení fotostudií. Můžeme se těšit na novou řadu světel, které lze umístit i na méně přístupná místa a pohodlně je ovládat, pevnější konstrukci fotografického stolu, zcela nové difůzní fotostany apod.

Společnost FOMEI, známá svou produkcí v oblasti vybavení fotostudií, má svá zastoupení v České republice, na Slovensku a v Polsku. Tento rok rozšířila své působení o tyto Evropské země: Německo, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko a Chorvatsko, kde má své vlastní distributory.
Na prezentační výstavě Interkamera 2005 v Praze představila novinky v sortimentu vybavení fotostudií. Všechny novinky je možné vyzkoušet u prodejců v PROFI Centrech FOMEI v Praze, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích, Brně a Bratislavě.

DIGITAL Plus
Nová řada zábleskových a trvalých světel DIGITAL Plus, vychází z modelů DIGITAL, které se vyznačují především svojí univerzálností, jelikož se jedná o zábleskové a trvalé světlo v jedno těle. Předností je citlivá regulace výkonu záblesku a trvalého světla. Výkony blesků jsou 300, 600, 900 a 1 200 Ws při možnosti maximálního ztlumení výkonu na 5 Ws. Trvalé světlo disponuje výkonem 1 000 - 0 W, součástí dodávky je i žárovka 300 W.
Nová řada DIGITAL Plus je vybavena mnoha novými prvky, zejména osvětleným ovládacím displejem na zadní straně hlavy blesku a novým citlivým synchro senzorem pro bezdrátové odpalování blesku. Hlavním inovačním prvkem je možnost použití dálkového ovladače Frecon, kterým je možné pohodlně ovládat až 81 světel /9 skupin po 9 kanálech/.
Ovladač komunikuje se světly na bázi ultra krátkých vln /UHF/. Dálkové ovládání ocení především profesionální fotografové, kteří mají studiové blesky umístěny u stropu nebo v místech, kde je blesk obtížně dosažitelný pro ovládání.
Pro řadu Digital Plus je možné použít široký rozsah příslušenství v podobě reflektorů a softboxů pro tvarování nebo změkčení světla. 

DIGITAL BOOM-LIGHT 600,1200
Na základě inovace řady DIGITAL vznikla i záblesková světla BOOM-LIGHT dodávána o výkonu 600 a 1 200 Ws s možnosti regulace výkonu až na 5 Ws. Tato varianta osvětlení je složena z ovládací jednotky a zábleskové hlavy, které jsou propojeny kabelem.
Řadu zábleskových světel DIGITAL BOOM-LIGHT je vhodné použít při fotografických záměrech, kdy zábleskové světlo je nedostupné u stropu a je obtížné jeho ovládání.

 

Světla pro průkazovou fotografii
Pro nejrozšířenější fotografickou disciplínu, fotografování průkazové fotografie, Fomei představila dvě nová světla.
MINI-FLASH 100 je maličké /10 x 16 x 23 cm/ zábleskové světlo vybavené skokovou regulací výkonu záblesku 100 - 12,5 Ws.
Výkon pilotní žárovky je 150 W. Světlo je vhodné například pro průkazová fotostudia, kde je k dispozici digitální fotoaparát s možností manuálního režimu a zabudované synchro kolejnice.
MINI-LIGHT 1000 je také miniaturní trvalé světlo v kovovém obalu, dodávající výkon 1 000 - 0 W s možností plynulé regulace. Světlo je vhodné pro všechna průkazová fotostudia, kde je k dispozici digitální fotoaparát s možnosti vyvážení bílé.
Obě varianty miniaturních světel jsou dodávány ve zvýhodněných sestavách nebo jednotlivě.

 

Big table
Nový model fotografického stolu je bytelnou variantou pro bezstínovou fotografii produktů. Kovová konstrukce stolu je u zadních nohou vybavena kolečky pro snadný pohyb stolu. Rozměr průsvitové desky je 100 x 240 cm, rozměr stolu je: šířka 100 cm, výška 75 cm, hloubka 87 cm. Pro kreativní záběry je možné stůl dovybavit o matná nebo lesklá fotopozadí.

Difuzní fotostany
Pro fotografování problematických lesklých předmětů uvedla Fomei dva typy difusních stanů o rozměru 52 x 52 x 55 cm a 105 x 105 x 110 cm. Obě varianty mají rozepínací přední stranu stanu, kde je připraven variabilní otvor pro umístění fotoaparátu. Celá konstrukce stanu je vyrobena z pružin, které je možné složit a snadno převážet v přepravním pouzdře.

 

TR2-Radiový vysílač/přijímač
Set radiového vysílače a přijímače je univerzálním řešením pro bezdrátové odpalování studiových blesků. Sestava TR2 je vhodná pro všechny značky světel, podmínkou je odnímatelný síťový kabel od hlavy blesku. Rozsah vysílače a přijímače je max 30 m. Obě součásti jsou dodávány dohromady i jednotlivě.

  

Terabox
Nabídka softboxů byla nově rozšířena o softbox kulatého tvaru, který je dodáván o průměru 253 cm. Terabox je vybaven dvěma průsvitovými vrstvami. Hloubka Teraboxu je 80 cm a váha 4,4 kg.Tento speciální softbox je vhodný pro modelingovou fotografii, fotografování nábytku nebo pro osvětlení jiných velkých scén.

Shrnutí
Nové produkty společnosti Fomei potěší nejednoho fotografa pracujícího v ateliéru. Inovace řady Digital zlepšuje její ovládání a zcela nová řada Digital Boom-Light řeší problematické umístění světel, kdy je obtížné je ovládat. Fotografický stůl Big Table byl vylepšen novou konstrukcí, která by měla být o mnoho stabilnější než u původní verze. Lepší přesunování je pak zajištěno párem koleček u zadní strany. Zcela novou položkou, kterou zatím Fomei nenabízela, jsou fotografické stany (tunely), které slouží pro fotografování lesklých předmětů. Kulatý softbox nám pak pomáhá lépe simulovat přirozené osvětlení, protože v odrazech nebudou vidět hranaté softboxy, ale kulaté zdroje světla připomínající slunce.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: