Nový Nikon 1 S2 přichází a s ním Nikkor 400mm, f/2.8 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Nový Nikon 1 S2 přichází a s ním Nikkor 400mm, f/2.8

16. května 2014, 13.28 | Společnost Nikon představuje pár zajímavých novinek. Tou první je systém N1 s typovým označením S2 - pro než je typická vysoká rychlost snímání a ostření a vynikající obrazová kvalita, na které se podílejí velký obrazový snímač CMOS se 14,2 MPX bez optického antiliasingového filtru a systém zpracování obrazu EXPEED 4A. Druhou novinkou je super teleobjektiv Nikkor 400 mm f/2,8 s lehčí konstrukcí a novou funkcí VR SPORT. A do třetice - poslední novinkou je výkonný AF-S telekonvertor TC-14E III, prodlužující ohniskovou vzdálenost objektivů o 40%..

Nikon N1 S2

Základem je CMOS s 14,2 MPix (bez anti-aliasingového filtru) a širokým rozsahem citlivostí ISO 200–12 800. O zpracování obrazu se stará systém EXPEED (se dvěma výkonnými obvody). Fotoaparát může být též chytrou volbou pro bezproblémové filmování a produkuje plynulou, ostrou stopáž: nové, snadno použitelné režimy videosekvencí usnadňují získání kinematografického vzhledu záznamů a nová funkce Automatické pořizování snímků automaticky pořizuje perfektní statické snímky ve vysokém rozlišení během filmování. Fotoaparát N1 S2 nabízí bleskurychlé sériové snímání 10 sn/sek ve formátu RAW snímací frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. snímací frekvencí až 60 sn./s za předpokladu pevného zaostření před expozicí prvního snímku. Hybridní automatický zaostřovací systém Nikon 1 využívá 135 zaostřovacích polí, 73 zaostřovacích polí podporuje fázovou detekci. Rozměrný 7,5cm (3“) LCD s 460 000 body umožní snadnou tvorbu kompozice a prohlížení snímků. Nové režimy videosekvencí usnadňují získání kvalitního videa: pomocí funkcí Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence. Nová funkce Aktivní výběr která pořídí za méně než jednu sekundu až deset snímků v plném rozlišení, a z těchto snímků umožní vybrat jeden, který se uloží. Nový objektiv se zoomem 1 NIKKOR VR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 zaručuje, že budete připraveni pořídit působivé snímky ihned po zapnutí přístroje.

 

AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8E FL ED VR

Jde o sklo formátu FX, které je zkonstruováno tak, aby poskytnulo maximální přesnost při libovolné rychlosti fotografování. Objektiv se vyznačuje vysokou světelností f/2,8, zcela novou optickou konstrukcí a novým režimem redukce vibrací (VR) Nikon SPORT. Elektromagnetické ovládání clony zaručuje přesné nastavení clony a vyznačuje se extrémně nízkou chybovostí. K dispozici jsou tři zaostřovací režimy: A/M, M/A a M. Osvědčená technologie redukce vibrací Nikon (VR) umožňuje fotografovat se ziskem stabilizátoru až 4 EV. Zcela nový režim redukce vibrací SPORT dovoluje s perfektní brilancí sledovat rychle se pohybující objekty (panning/švenkování). Nová optická konstrukce využívá 16 čoček ve 12 členech včetně dvou fluoritových optických členů a dvou optických členů ze skel ED. Využití fluoritu pro dva přední optické členy vede k nižší hmotnosti přední části objektivu a posouvá těžiště směrem dozadu. Fluoritové optické členy nabízejí také lepší optické vlastnosti, dosahují vysoké propustnosti světla, minimalizují barevnou vadu a mají mnohem menší rozptyl světla. Pro získání maximální brilance obrazu a minimalizaci reflexů a závoje jsou navíc aplikovány antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat. Hmotnost činí cca 3 800 g. Ergonomická vylepšení zahrnují nově tvarovaný prstenec se stativovým závitem.

 

Telekonvertor 1,4×

Poslední novinkou je AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje o 40 % ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR. Telekonvertor je vhodný pro použití se světelnými objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností i se zoomem a nahrazuje současný AF-S telekonvertor TC-14E II. Vyznačuje se menší stavbou a vylepšenou ergonomií. Při použití v kombinaci s novým objektivem NIKKOR 400 mm f/2,8 prodlužuje ohniskovou vzdálenost na 560 mm.

 

Kdy a za kolik?

Nikon 1 S2 bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 11 690 Kč (v kitu s objektivem 1 Nikkor 11 – 27,5 mm). Na trhu by se měl objevit v průběhu června a předpokládaná cena je 11 690 Kč/429 € (s objektivem 11-27,5mm). Cena objektivu 400mm f/2.8 je 314 990 Kč / 11 499 € a telekonvertoru 13 690 Kč / 499 €. Novinky by se na trhu měly objevit koncem srpna 2014.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: