Adobe Photoshop Lightroom 5 je v prodeji - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Adobe Photoshop Lightroom 5 je v prodeji

25. července 2013, 09.35 | Nová verze oblíbeného programu pro fotografy je v prodeji od středy 24. července. Jak jsme vás informovali v půlce dubna při uvedení public beta verze, vylepšení spočívají v rozšíření možností u vybraných nástrojů, jednodušší a příjemnější funkčnost s více tvůrčími možnostmi.

 

Novinky ve stručném pojetí z dubna si můžete připomenout v článku Adobe včera vydal public beta verzi Adobe Lightroom 5. Adobe zdůrazňuje hlavně jednodušší a rychlejší zpracování digitálních fotografií a více tvůrčích možností, třeba s využitím pokročilého retušovacího štětce, ale také efektivnější správu a sdílení fotografií a samozřejmě dostupnost programu Lightroom v Adobe Creative Cloud.

 

Adobe Photoshop Lightroom 5 je v prodeji

 

Tvůrci programu také zdůrazňují zjednodušení a urychlení některých rutinních operací, jako je automatické srovnání horizontu jediným kliknutím. A funkce automatické korekce perspektivy srovná sbíhající se svislé linie, typicky stěny budov. Nový nástroj Upright analyzuje snímky, zjistí vychýlení od vodorovné i svislé osy a na přání uživatele okamžitě provede nápravu. Nástroj Radial Gradient umožňuje zdůraznit vybrané části obrazu s větší flexibilitou a kontrolou a vytvářet různé obrazové efekty, kupříkladu uživatelské nastavení míry vinětace, tedy tmavnutí obrazu směrem do krajů.

 

Pokud využijeme funkci inteligentních (chytrých) náhledů při importu fotografií, můžeme tyto snímky plně editovat a upravovat exif metadata, i když jsou jejich originály uloženy (archivovány, zálohovány) na externím disku. Dříve bylo možno editovat jen vybrané parametry. Modul Slideshow umožňuje vytvářet prezentace kombinací fotografií a HD videoklipů. Samozřejmostí je těsná propojenost s programem Photoshop jako takovým a provádět v něm pokročilé úpravy, přičemž všechny výsledky jsou okamžitě zřejmé v programu Lightroom. A samozřejmě Adobe nabízí sady Lightroom 5 + Photoshop CC, Lightroom 5 + Premiere Pro CC a maximum provázanosti v rámci Adobe Creative Cloud. 

 

Podrobné informace, vybrané ukázky a prodejní ceny najdete na webu Adobe.com/cz

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: