Nový firmware - nová sada pro video - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - software

Nový firmware - nová sada pro video

19. února 2021, 11.43 | Společnost Nikon oznamuje uvedení nového firmwaru pro fotoaparáty mirrorless Z 7II a Z 6II formátu Nikon FX.

Nikon rovněž s potěšením oznamuje uvedení nové Základní sady pro video Z 6II.

 

 

Firmware verze 1.10 bude uveden 25. února 2021. Tato aktualizace firmwaru zlepšuje výkonnost zaostřování s detekcí očí u fotoaparátů Z 7II a Z 6II a nabízí doplňkové formáty záznamu videa a pracovní postupy pro video při snímání s využitím fotoaparátu Z 6II. Nová Základní sada pro video Z 6II poskytuje filmařům všechny potřebné základní nástroje pro získání videoobsahu nové úrovně.

 

Po provedení aktualizace firmwaru na verzi 1.10 budou fotoaparáty Z 6II a Z 7II schopny detekovat oči osob i v případě malé velikosti tváře objektu v rámci obrazového pole. Zlepšení budou patrná při fotografování s využitím režimu automatické volby zaostřovacích polí (lidé) a velkoplošných zaostřovacích polí (L-lidé). Tato aktualizace firmwaru rovněž přidává podporu záznamu videa 4K UHD/60p do možností záznamu videa fotoaparátu Z 6II a povoluje výstup videa RAW na externí rekordéry Blackmagic Design 6 u obou fotoaparátů Z 7II a Z 6II.  Po provedení aktualizace budou tvůrci v oblasti videa schopni zaznamenávat⁵ ve formátu Blackmagic RAW stejně jako ve formátu ProRes RAW.

 

Blackmagic RAW je snadno použitelný kodek zahrnující všechny výhody záznamu ve formátu RAW. Blackmagic RAW, který obsahuje množství nových technologií jako nový pokročilý algoritmus debayerizace, poskytuje vizuálně bezztrátový obraz, který je ideální pro pracovní postupy s vysokým rozlišením, vysokými snímacími frekvencemi a vysokým dynamickým rozsahem.

 

Nová Základní sada pro video Z 6II bude k dispozici od konce února. Tato sada pro filmaře zahrnuje fotoaparát mirrorless Nikon Z 6II formátu FX s povolenou funkcí výstupu videa RAW. Součástí sady je rovněž monitor/záznamové zařízení Atomos Ninja V, adaptér bajonetu Nikon FTZ, rychloupínací klec pro fotoaparát SmallRig a klíčové příslušenství jako baterie. Všechny základní nástroje potřebné pro získání videoobsahu nové úrovně.

 

Firmware 1.10 pro Z 7II si můžete stáhnout od 25. února

Firmware 1.10 pro Z 6II si můžete stáhnout od 25. února

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: