První fotografie z Expedice Afrika 2007 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

První fotografie z Expedice Afrika 2007

26. února 2007, 00.00 | Expedice Afrika 2007 se v neděli úspěšně vrátila do Prahy. Počasí i štěstí nám bylo nakloněno, a tak lze expedici prohlásit za velmi úspěšnou. V tomto článku vám nabízím výběr několika fotografií, které jsem na cestách pořídil.

Expedice Afrika 2007 se v neděli úspěšně vrátila do Prahy. Počasí i štěstí nám bylo nakloněno, a tak lze expedici prohlásit za velmi úspěšnou. V tomto článku vám nabízím výběr několika fotografií, které jsem na cestách pořídil.
Koncem loňského roku IDIF vyhlásil expedici do Jihoafrické republiky, která se naplnila do posledního místa. Deset nadšenců a dva organizátoři se vydali napříč JAR, aby pořídili fotografie přírody, zvířat i měst. Obrovská biodiverzita nabídla mnoho fotografických příležitostí, takže jsme používali širokoúhlé objektivy od ohnisek 10 mm až po 400 mm teleobjektivy. Tímto chceme poděkovat společnosti Nikon za zapůjčení objektivu Nikkor AF-S DX 12-24/4 a opomenout nelze ani společnost PICODAS Praha s.r.o., která nám poskytla mapové podklady pro GPS.
Nebylo jednoduché z mých celkem cca 2500 snímků, pořízených během jedenácti dnů, vybrat ty nejlepší. Některé byly pořízeny pro přátele, aby měli představu, kde jsme se pohybovali, jiné se zase snažily zachytit co nejvíce druhů zvířat v nejrůznějších situacích a některé byly pořízeny zcela bezúčelně, jak už to u digitální fotografie bývá.
Nyní tedy k samotným fotografiím... Následující výběr je poměrně náhodný, ale společné foto z Mysu Dobré naděje, které pořídil Vladislav Kulič na samospoušť, řadíme na první místo.


Další fotografie již pochází z mého fotoaparátu, který prošel zatěžkávací zkouškou v podobě několikanásobné výměny objektivů na každé lokaci, odložení na rozpálenou palubní desku nebo krátké zapomenutí na silnici na Mysu Dobré naděje. Podobný osud čekal většinu přístrojů ostatních účastníků, kteří svým vybavením pokryli spektrum od kompaktů střední třídy, až po digitální středoformátové zrcadlovky.

 

 

 

Kromě rozmanitých druhů zvířat jsme se mohli kochat také nádhernými scenériemi...

 

Nutno také bylo zdolávat kvalitní i nekvalitní cesty...

 

Což některá zvířata zvládala s grácií sobě vlastní...

 

Nemohli jsme nezachytit některé rostliny zdejšího kraje (byť některé jsou dovezené)...

 

Stejně tak nešlo ignorovat měnící se počasí i architektonický styl Kapského města...

 

Navštívili jsme tučňáky africké...

 

... i strážce Kapského poloostrova.

 

 

A co by to bylo za fotografickou výpravu, kdyby nebylo pořízeno alespoň několik kýčovitých západů slunce?

 

 

A na závěr se většina účastníků okolo Kapského města proletěla vrtulníkem.

Závěrem
Kromě zpožděných zavazadel při zpáteční cestě, několika škrábanců, spálených krků nebo dobývání rezervního kola z Mercedesu Vito byla expedice velmi pohodová. A to nejen díky dobrému počasí, ale také příjemným účastníkům, kterým tímto ještě jednou děkujeme za účast a vzorné chování. Brzy zveřejníme i jejich vybrané fotografie. Již nyní víme jistě, že na podzim tohoto roku budeme organizovat druhé pokračování africké expedice, bližší informace se brzy objeví na této adrese, kde jsou zatím informace k této, již usktečněné, expedici.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: