Vítěz Sony World Photography Awards 2020 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Vítěz Sony World Photography Awards 2020

5. března 2020, 14.35 | Světová fotografická organizace (World Photography Organisation) a společnost Sony Česká republika s potěšením představují nového nositele české národní ceny Sony World Photography Awards 2020.

Jan Šimon byl porotou zvolen na základě anonymního výběru díky své fotografii Wondering monkey, s níž se účastnil otevřené soutěže v kategorii ‚svět přírody‘. Mladoboleslavský fotograf Jan Šimon zachytil vítězný snímek během své cesty po Indonésii. Jak sám podotkl, při pohledu na zvíře, které se stalo tématem jeho vítězné fotografie, byl naprosto udiven tím, jak podobní si s opicemi jsme.

 

Jan Šimon, Wondering Monkey

 

© Jan Šimon, Česká republika, vítěz národní ceny, soutěž Sony World Photography Awards 2020

 

Na konto svého vítězství v soutěži o národní ceny Jan Šimon sdělil, co pro něj toto prveství znamená: „Motivaci, kterou výhra Sony National Awards 2020 přináší, je obrovská a nemohu se dočkat dalších úžasných míst, na která mě moje vášeň pro focení zavede. Fotografování je záležitost, která spojuje techniku, umění a dobrodružství, na které se vydáváme pokaždé, když bereme fotoaparát do ruky. Jak jednou řekl jeden z mých oblíbených umělců: „Každé dítě je umělcem. Problém je v tom, zůstat umělcem, jakmile vyrosteme." Takže přeji všem, aby zůstali dítětem navždy."

 

Program národních cen je iniciativa Světové fotografické organizace a společnosti Sony, jejímž cílem je podpořit regionální komunity fotografů ve více než 63 zemích po celém světě. V rámci tohoto programu je udílena cena za jednotlivé fotografie cena vždy jednomu fotografovi z každého zúčastněného státu. Iniciativa přináší fotografům možnost představit svou práci světovému publiku během renomované výstavy Sony World Photography Awards 2020, která se bude konat v londýnské galerii Somerset House ve dnech 17. dubna - 4. května.

 

 

 

Do soutěže Sony World Photography Awards 2020 bylo přihlášeno 345 000 snímků, z toho více než 190 000 do otevřené kategorie (z nichž byli vybíráni vítězové národních cen) - jedná se o doposud nejvyšší počet přihlášených v celé historii soutěže.

 

 

Zdroj: SWPA

 

Jan Šimon, Wondering Moneky

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: