Výsledky Sony World Photography Awards 2017 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Výsledky Sony World Photography Awards 2017

Simona Nálepková - Mája a Tomík

29. března 2017, 18.40 | V rámci soutěže Sony World Photography Awards 2017 byla vyhlášena nejlepší jednotlivá fotografie za Českou republiku.

 

V rámci největší fotografické soutěže na světě byla vybrána Simona Nálepková jako vítěz české národní ceny.

Dnes bude vyhlášen kompletní seznam vítězů národních cen a vítězů otevřené kategorie

Snímky jsou pro účely publikace k dispozici na press.worldphoto.org


Porota soutěže Sony World Photography Awards 2017 dnes vyhlásila Simonu Nálepkovou, autorku snímku „Mája a Tomík", vítězkou České národní ceny.

 

Sony World Photography Awards je největší fotografickou soutěží na světě a národní cena je globální program otevřený pro fotografy všech úrovní. Jejím cílem je nalézt nejlepší jednotlivé fotografie pořízené místními fotografy z 65 zemí.

 

O snímku - Vítězný snímek Simony Nálepkové s názvem „Mája a Tomík" je delikátní a originální portrét autorčiny kamarádky, modelky Máji Zunové, a jejího kocoura Tomíka, který byl pořízen na jaře 2016 v pražském Bráníku.

 

O autorce fotografie: Simona Nálepková se narodila 6. září 1982 v Kutné Hoře. Do Prahy, kde v současnosti žije, se přestěhovala před 15 ti lety. Studovala obchodní akademii v oboru Podnikání. Fotografii se věnuje na profesionální úrovni již pět let. Její doménou je zejména portrétní a svatební fotografie, věnuje se také tematickému fotografování se zvířaty. Nejsilnější stránkou fotografií Simony Nálepkové je její schopnost dodat jim silný romantický prvek, fantazii a dotek tajemství.

 

Simona Nálepková ke svému vítězství uvedla: „V České republice jsem vyhrála spoustu soutěží. Mé fotografie byly vybrány jako úvodní fotografie dvou velice známých českých fotografických časopisů. Když mi kamarád soutěž doporučil, zkusila jsem štěstí. A vyšlo to. Po oznámení o výhře jsem nezadržela pláč. Moc děkuji za ocenění a výhru. Těším se na jaro a fotografování s novým fotoaparátem Sony a7 II ILCE-7M2."

 

Na dalších místech soutěže o českou národní cenu se umístili:

2. místo: Marcel Koláček se snímkem „Silueta "

3. místo: Lucie Nechanická s fotografií „Na pláži"

 

Dnes byli vyhlášeni vítězové všech 65 národních cen a ti, kteří se umístili na druhých a třetích místech. Jejich fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Vítězný snímek bude k vidění společně s dalšími vítěznými fotografiemi a snímky, které se dostaly do užšího výběru, na londýnské výstavě Sony World Photography Awards & Martin Parr - 2017 Exhibition od 21. dubna do 7. května a budou otištěny v letošní ročence soutěže.

 

 

Zdroj: Sony

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: