Sigma oznamuje trojici prémiových objektivů „řady I“ - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Sigma oznamuje trojici prémiových objektivů „řady I“

31. prosince 2020, 19.40 | Součástí řady objektivů Sigma Comptempory je nová řada čoček „I Series“ prémiové podskupiny objektivů

nabízející kombinaci stylového designu, včetně kroužků s manuální clonou a celokovové konstrukce, spolu s lehkým a kompaktním tvarem.

 

Řada I přichází s trojicí ohniskových vzdáleností, širokoúhlým 24 mm f / 3,5, klasickým 35 mm f / 2 a středním teleobjektivem 65 mm f / 2. Ačkoli původně nebyl zmíněn jako součást „řady I“, dříve ohlášený 45mm objektiv F2.8 DG DN Contemporary, který debutoval po boku Sigma fp, je nyní také klasifikován jako součást nové řady objektivů I a sdílí podobný design a konstrukci.

 

Mezi čtyři objektivy řady I je sdílena řada společných vlastností a charakteristik, včetně celokovové, precizně řezané hliníkové konstrukce s kovovými vnitřními částmi a kovovými slunečními clonami, stejně jako prstence s manuální clonou a vroubkované prstence a povrchy pro vynikající manipulaci a „příjemný hmatový zážitek.“ Všechny tři objektivy, stejně jako předchozí objektiv 45 mm f / 2,8, jsou vybaveny objímkami objektivu odolnými proti prachu a stříkající vodě (ačkoli nebylo specifikováno žádné další utěsnění proti povětrnostním vlivům) a mechanická konstrukce objektivů se řídí stejnou přísností úrovně jako řada objektivů Sigma CINE.

 

Mezi další sdílené funkce patří vyhrazený přepínač režimů zaostřování, krokové motorické automatické zaostřování pro plynulý a tichý výkon automatického ostření, kompatibilita se Sigma USB Dock UD-11 (pouze pro verze s bajonetem L), podpora režimů DMF a AF + MF se Sony Verze s bajonetem E, které obsahují vrstvu Super Multi-Layer Coating společnosti Sigma, která pomáhá snižovat odlesky a duchy a zlepšuje kontrast, a odolné mosazné bajonetové čočky.

 

SIGMA 24 mm F3,5 DG DN Contemporary

Nový 24 mm f / 3,5 DG DN prime sdílí nápadně podobný design jako dřívější objektiv 45 mm f / 2,8, s délkou necelých 2 palce (48,8 mm) a průměrem pouhých 2,5 palce 64 mm) a hmotností pouhých 7,9 oz (225 g; verze s bajonetem L). Tento neuvěřitelně malý objektiv je přesto prvkem širokoúhlého formátu Full-Frame, který je mnohem kompaktnější a lehčí než typický 24mm objektiv formátu DSLR. Díky široké 24mm perspektivě je objektiv 24 mm f / 3,5 vynikající volbou pro fotografování krajiny, a přesto s krátkou ohniskovou vzdáleností pouhých 10 cm a maximálním reprodukčním poměrem 1: 2 je to také skvělá volba pro detailní snímky natáčení.

Skládá se z 10 prvků v 8 skupinách, včetně 1 skleněného objektivu SLD a 3 asférických prvků (vysoce přesných asférických prvků tvarovaných sklem), nabízí Sigma 24 mm f / 3,5 DG DN ostrost od okraje k okraji i při fotografování široce otevřený. Zaoblená clona se 7 lamelami pomáhá zajistit plynulý výkon bokeh v oblastech mimo zaostření.

24 mm f / 3,5 zahrnuje kovovou sluneční clonu ve tvaru okvětního lístku a sdílí stejnou velikost závitu filtru 55 mm jako objektiv 45 mm f / 2,8.

 

 

SIGMA 35 mm F2 DG DN Contemporary

 

Objektiv s ohniskovou vzdáleností 35 mm je klasickou a všestrannou ohniskovou vzdáleností, která je skvělou volbou pro širokou krajinu, každodenní běžné fotografování, pouliční fotografování a dokonce do jisté míry i portréty. Je to vynikající délka, kterou máte v tašce, a nová Sigma 35 mm f / 2 DG DN prime je působivě přenosná a lehká volba pro fotografy s full frame. Podobně jako u objektivu 24 mm f / 3,5 používá Sigma 35 mm f / 2 DG DN celkem 10 optických členů v 9 skupinách namísto 8 a také využívá 1 SLD prvek k boji proti axiální chromatické aberaci a 3 asférické čočky k potlačení sférického aberace a zakřivení pole. Sigma dále uvádí, že optický design objektivu také pomáhá potlačovat agraci sagitální komatu, což z něj činí dobrou volbu pro fotografování na noční obloze.

Světlá clona f / 2 umožňuje vynikající výkon při slabém osvětlení a izolaci objektu, zatímco clona s 9 lamelami objektivu pomáhá vytvářet plynulé rozostření pozadí. 35 mm f / 2 DG DN má zaoblenou kovovou sluneční clonu a používá 58mm filtr. Pokud jde o fyzické rozměry, čočka váží pouze 11,5 oz. (325 g), má délku 2,6 palce (65,4 mm) a průměr 2,8 palce (70 mm). Výkon zaostřování na blízko není tak blízký jako 24mm objektiv, přičemž 35mm zaostřování je až 27 mm, což vytváří maximální poměr zvětšení 1: 5,7.

 

SIGMA 65 mm F2 DG DN Contemporary

Pro ty, kteří chtějí mít větší dosah nebo ohniskovou vzdálenost více zaměřenou na portrét, nabízí Sigma 65 mm f / 2 DG DN prime delší a komprimovanější perspektivu než typický 50 mm prime, což by mělo zajistit lichotivý portrétní výkon, zatímco jasný, široký Clona f / 2 umožňuje vašemu objektu vyniknout z pozadí. Objektiv Sigma 65 mm f / 2, který sdílí ultrakompaktní tvarový faktor, váží pouhých 405 g, má plachou délku 74,7 mm a průměr 2,8 palce 65 mm prime používá o něco více skla než jeho kratší sourozenci, využívá celkem 12 prvků umístěných do 9 skupin a zahrnuje jeden SLD prvek a dva asférické prvky. Sklo SLD pomáhá potlačovat axiální CA, zatímco dvojice asférických prvků koriguje sférické a komatické aberace i astigmatismus.

Podle Sigmy kontrola sférické aberace v objektivu pomáhá nejen s příjemným výkonem bokehu, ale také pomáhá omezit vinětaci a potlačit bokehové efekty ve tvaru „citronu“ a „spletitosti“. Stejně jako ostatní objektivy, i 65mm f / 2 prime obsahuje Super Multi-Layer Coating, který pomáhá předcházet vzniku duchů a odlesků - což může být zvláště problematické při fotografování v protisvětle.

 

Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu Sigma 65 mm f / 2 je nejdelší z těchto tří nových prvočísel se zaostřením až na 21,7 palce (55 mm), čímž nabízí maximální poměr zvětšení 1 / 6,8. Velikost filtru objektivu je také největší z trojice, a to 62 mm.

 

Cena a dostupnost

Objektivy řady Sigma I se mají začít prodávat v polovině ledna 2021, přičemž maloobchodní ceny budou následující:

 

24 mm F3,5 DG DN Contemporary - MSRP $ 549

35 mm F2 DG DN Contemporary - MSRP $ 639

65 mm F2 DG DN Contemporary - MSRP $ 699

Tématické zařazení:

 » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: