Jak na lepší jarní fotografie - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Jak na lepší jarní fotografie

15. května 2019, 21.35 | Jaro je magickým ročním obdobím z mnoha důvodů, jedním z nich jsou i bohaté fotografické příležitosti.

 

 

Od květinové fotografie až po venkovní portréty, nepřeber příležitostí, které stojí za to v této roční době využít. Zde jsou některé z nejlepších tipů pro lepší jarní fotografie.

 

Experiment s makrofotografií

Pokud se snažíte zaujmout ojedinělým záběrem květin nebo jarní zeleně, přiblížením na detail je jedním ze způsobů. Pokud vlastníte makro objektiv, použijte ho pro vaše jarní focení. Pokud ne, zkuste pracovat s objektivem, který nabízí možnosti zvětšení alespoň 0.20.

 

jaro

 

Zkuste panoramatický záběr

Pokud opravdu chcete zachytit rozsáhlou, svěží jarní krajinu, vsaďte na panoramatický snímek. Panoramatické fotografování vám umožní zachytit větší množství působivé scény, takže nemusíte nic z nádherného výhledu vynechat. Při pokusu o takovouto kompozici, nezapomeňte pracovat se stativem.

 

 

Vezměte své modely do jarní přírody

Přizpůsobit scénu (téměř kdekoli jinde než v ateliéru) je skvělý způsob, jak vytvořit fotografii vizuálně zajímavější. Vyrazte se svým modelem ven a foťte na přirozeném světle. Mějte ovšem na paměti čas, slunce je v poledne neuvěřitelně silné, když je přímo nad vaší hlavou, a to může mít za následek nelichotivě ostré stíny na vaši fotografii. Vyberte si časové období o něco dříve, nebo později během dne, abyste mohli místo toho pracovat s více lichotivým, měkkým světlem.

 

jaro

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: