Nejprodávanější digitální fotoaparáty dubna 2005 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Nejprodávanější digitální fotoaparáty dubna 2005

trendy

13. května 2005, 00.00 | Opět po měsíci vám přinášíme přehled digitálních fotoaparátů, o které byl největší zájem na českém trhu. Která ze značek nejvíc zabodovala?

Opět po měsíci vám přinášíme přehled nejprodávanějších značek a modelů digitálních fotoaparátů u jednoho z nejvýznamnějších maloobchodních prodejců na našem trhu - společnosti Megapixel. Prezentované pořadí je sestaveno dle počtu prodaných kusů v průběhu dubna 2005 a budeme tyto prodeje srovnávat s březnovými výsledky.


Nikon CP3200

Nejprodávanější digitální kompakty
Výsledky dubnových prodejů digitálních kompaktů jasně ukazují, nakolik cenově citlivé a nevyzpytatelné jsou preference kupců v této nejnižší cenové kategorii. Zatímco v březnu obsadil první dvě místa Canon s modely A520 a Ixus 40 následovaný Sony, dubnové výsledky jsou radikálně odlišné. Výrazné prvenství si odnesl Nikon CoolPix 3200 díky akční ceně a balení s akumulátorem a nabíječkou. V cenové kategorii pod 5 000,-Kč vč. DPH se stal neodolatelnou volbou pro mnoho kupců a je to poměrně pochopitelné. Druhé místo v počtu prodaných kusů patří ještě o trochu levnějšímu Olympusu C-370, následovanému v těsném závěsu Canonem A510. Jak vidno v dubnu dali kupující přednost levnější verzi A510 před dražším A520.


Konica Minolta Z3

Nejprodávanější elektronické zrcadlovky
V oblasti elektronických zrcadlovek duben naopak zcela přesně okopíroval pořadí z března. První dvě místa s obrovským náskokem obsadila Konica Minolta s modely Z3 na místě prvním a Z5 na místě druhém. To, že kupci preferují levnější model Z3 před dražším Z5, zřejmě vysvětluje, proč se do první trojky nedostaly ani v dubnu modely od Panasoniku, které sice nabízejí lepší výbavu, ale za vyšší cenu. Třetí místo si i v dubnu totiž udržel veterán Olympus C-765UZ se zhruba polovičním počtem prodaných kusů ve srovnání se Z5.


Canon EOS 350D

Nejprodávanější digitální zrcadlovka
V nejvyšší kategorii pro změnu opět nezůstal na kameni kámen a dle všeho nejde o důsledek prodejů dostupných modelů, ale spíš informací o modelech, které nejsou. První místo si udržel Canon, ale odcházející model EOS 300D nahradil přicházející model 350D. Tato výměna se dala čekat a počet prodaných kusů zůstal takřka stejný. O druhé místo však přišel Nikon D70, který se propadl až na třetí místo za Olympus E-300. Olympus tlačí na trh svým Double kitem, ale dle našeho názoru jde zejména o důsledek oznámení modelů D70s a hlavně D50. Ty sice k dispozici zatím nejsou, ale uživatelé a potenciální kupci Nikonu o nich spekulují a to zřejmě způsobilo pokles prodejů D70.

Závěr
Duben byl dle všeho měsícem úsporných nákupů a výhodných nabídek. Pomalu se blíží letní sezóna a tak je otázkou, nakolik se situace na trhu změní. Nicméně se dá očekávat, že i nadále bude pokračovat zájem o velmi levné modely ze strany kupců pořizujících první digitální fotoaparát na dovolenou a naopak pokročilých modelů pro upgradující uživatele.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

hmm

Autor: ivan Muž

Založeno: 13.05.2005, 13:57
Odpovědí: 0

je zajimave ze statistik nekterych obchodu a velkoobchodu vyplivaji ponekud jine udaje (ve vetsine pripadu prodej FZ20 a FZ5 predstihuje prodej Z5).
Myslim ze prodejni vysledky jednoho miniobchodu asi nikdy nebudou davat rozumny prehled.

Odpovědět na příspěvek

je to těžko objektivní

Autor: vt Muž

Založeno: 13.05.2005, 22:07
Odpovědí: 0

Jen blázen si koupí FZ5 u megapixelu, když ho maj tam o více než 1200 Kč dražší než se dá koupit na jinejch e-schopech a dokonce je dražší než u jinejch kamenejch obchodů.
Stačí se kouknout na internetu, namátkou aaron, kterej je o ulici dál a foto Škoda, kterej je 5 min pěšky, je maj skoro o 500 Kč levnější.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: