Odvážný "nekrofil" v roli fotografa - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Odvážný "nekrofil" v roli fotografa

16. července 2001, 00.00 | Znáte fotografa Joela - Petera Witkina? Že ne? Seznamte se, prosím.

Znáte fotografa Joela - Petera Witkina? Že ne? Seznamte se, prosím. Witkinovy fotografie jsou snad ty nejbizarnější, nejdekadentnější a nejmorbidnější na celém světě. Na jeho fotografiích se mísí krása a hrůza, která může nadchnout pro zralý filozofický podtext a nebo působit jako překračování hranic společenské etiky. Jeho apokalyptická tvorba však není nikomu lhostejná a v tom tkví Witkinův úspěch. Představte si Witkinovy fotografie: dvě poloviny rozpůlené hlavy mrtvého starce, ukřižovaná opice, matka s embryem psa v náručí, zatlučené hřebíky v hlavě, nebo zátiší plné ovoce s utrženou lidskou hlavou, rukou nebo nohou. Ještě, že má mistr Witkin přítele patologa, který mu vždy ochotně poskytne objekty pro fotografování a nepochybně i psychiatra, se kterým může fotografie pravidelně konzultovat.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Je to smutne.

Autor: Jiri Podhorecky Muž

Založeno: 16.07.2001, 11:42
Odpovědí: 0

Pozastavuji se nad tim, jak jsou tito lide medialne zajimavejsi, nez obycejni a "pravdivejsi" lide, kteri "jenom" ziji, pracuji, citi, miluji, tvori.... Je mi z toho smutno... vim, ze clovek dokaze hodne, dokaze sokovat sam sebe i ostatni, cely svet. A stavet na tom svoji karieru... Pro mne je oslovujici spise tvoreni nejakych hodnot, nebo obohacovani cloveka krasou,... Rozhodne ne tim, co dela zmineny autor. Ani jej nepotrebuji videt. Co jste nam chtel vlastne rici timto clankem? :o(

Odpovědět na příspěvek

reakce

Autor: Josef Muž

Založeno: 18.07.2001, 16:15
Odpovědí: 0

Plně souhlasím s panem Jiřím Podhoreckým. Snaha co nejvíce šokovat určitě nebude tím, co lidstvu něco přinese a posune jej dál. Jistě autorovi získá jeho 5 minut slávy, protože jsme již většinou takoví, že naši pozornost přilákají věci šokující a katastrofické, ale všechna sláva - polní tráva. Opravdové hodnoty přetrvají.

Odpovědět na příspěvek

Witkin není nekrofil !!!

Autor: Miloš Vorel Muž

Založeno: 18.07.2001, 20:53
Odpovědí: 0

Ono to je celé podstatně složitější...:-( J.-P. Witkin se nehoní za slávou stylem šokovat za každou cenu. Jeho věci je nutné vidět a ne hned je odsuzovat (zvláště pokud je vůbec neznám). A není jeho hlavním zájmem být morbidní...atd. Vůbec styl článku o Witkinovi je dost nešťastně zvolený. Nemám čas zde rozebírat, co je či není umění, ale pokud by to byl takový břídil, asi by se nedostal do nejnovějších dějin fotografie a nezmiňovali by se o něm na vysokých školách, kde učí i fotografii. A mimochodem v rámci jedné z přechozích Interkamer měl v Praze i samostatnou výstavu.
A už zaposlední: co ti lidé, kteří se shromáždí vždycky kolem různých neštěstí a tragédií a koukají a koukají... a přece to jsou vesměs spořádaní občané a rodičové... :-(((
Miloš Vorel

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: