Dereck Hard: SHOW - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Dereck Hard: SHOW

Dereck Hard

13. března 2014, 14.20 | Pozvánka na již končící výstavu! Poslední příležitost navštívit POP UP Gallery v Tančícím domě v Praze a shlédnout tuto výjimečnou výstavu fotografií!

Velká autorská výstava tří fotografických sérií ve stylu pop-art photography, v naprosto unikátním prostoru pop-up pobočky galerie Art Salon S v Tančícím domě v Praze.

Unikátní bude na výstavě i forma instalace či rekvizit a vystavena bude ještě jedna bonusová série.

ONE MAN MANY STYLES:
Cyklus autoportrétů, kdy se autor, velmi precizně, stylizoval do šesti různých partnerských párů - fanoušků určitého hudebního žánru spadajícího do urban kultury. Na všech fotografiích vystupuje jako chlapec a dívka. Jedná se o žánry: hip-hop, metal, reggae, punk, techno, hipster (indie rock). Každou fotografii doplňuje audio část, kdy pomocí MP3 přehrávače a studiových sluchátek si může každý divák pustit daný žánr, který je na fotografii zachycen.

URBAN STILL LIFES:
Soubor výtvarně pojatých městských zátiší. Každá fotografie zastupuje určitý typ člověka, kterého můžeme potkat v městském prostředí. Jedná se o mladé lidi seberealizující se v prostředí moderního města a v jeho ulicích (tedy tzv. street či urban culture). Použité rekvizity jsou z valné většiny přímo od reálných osob, které zastupují jednotlivá zátiší. Tato série je prezentována formou světelných obrazů.

LITTLE REALITY:
Jedná se o sérii, ve které autor vytvořil vlastní miniaturní realitu světa světa pomocí 15-18 centimetrových sběratelských figurek postav z filmů nebo hvězd hudebního nebe (Iggy Pop, Johnny Cash, Danny Trejo, Al Pacino a mnozí další). Záměrně se snažil, aby fotografie na diváka působily jako zastavené záběry z nějakého filmu. Inscenované snímky vznikaly v reálné i aranžované krajině. Fotografie doplňuje i vitrína, kde může divák vidět většinu použitých rekvizit z focení.

 

Termín konání výstavy:  31. 1. 2014 - 31. 3. 2014

 

Místo konání výstavy:

Adresa

Tančící dům
Jiráskovo nábřeží 6, Praha 2

Otevřeno

Pondělí - neděle / 10 - 18 hod

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: