Michaela Thelenová: Na konci světa - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Michaela Thelenová: Na konci světa

10. prosince 2014, 14.38 | Zveme Vás na výstavu fotografií Michaely Thelenové, která patří mezi významné představitele silné skupiny výtvarných umělců, kteří vstoupili do českého a postupně také do mezinárodního kontextu kolem poloviny devadesátých let 20. století.

 

Výstava Michaely Thelenové v Domě pánů z Kunštátu je koncipována jako selektivní retrospektiva s přesahem směrem k několika zcela aktuálním projektům. Určujícím leitmotivem výstavy je autorčin dlouhodobý a soustředěný zájem o tvůrčí interaktivitu s nejbližším okolím, se světem, ve kterém žije. Ten je na jedné straně modelován syrovou postindustriální atmosférou severočeského příhraničí a na straně druhé hlubokými citovými vazbami vycházejícími z vlastního rodinného zázemí. Trpělivé hledání průsečíků - zabydlování se - v takto na první pohled odlišných, a snad dokonce protikladných prostředích je potom referenčním polem, ze kterého vyrůstá specifická a neopakovatelná atmosféra jednotlivých realizací Michaely Thelenové.


V přísném výběru se na výstavě objevují některé ze starších fotografických cyklů reflektujících problematiku mateřství, výchovy a mezigeneračních vztahů (Šatičky, 1996; U fotografa, 1999), ohledávajících specifický prostor autorčina bydliště - vykořeněnou suburbánní krajinu bývalých Sudet nezadržitelně intoxikovanou neosobními globalizačními procesy (O nevinnosti, 2001-2002; HOAX, 2002; O svobodě, 2005-2006) a odkazujících k proměnám tradičně chápaného rodinného prostředí především ve vztahu k aktuálním genderovým tématům (Úvahy manželky, 2008; Až se vrátíš domů z práce, bude krásně uklizeno..., 2010).

 

Výstava se koná od 19. listopadu 2014 do 18. ledna 2015 v Galerii „Dům umění města Brna", Malinovského nám. 2, Brno

 

Zdroj: Dům umění města Brna / www.dumumeni.cz /

 

 

Zdroj: http://www.dum-umeni.cz/cz/vystava/19_11_2014_18_1_2015_michaela_thelenova_na_konci_sveta

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: