Přichází festival tvůrčí fotografie FOTOJATKA 2010 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Přichází festival tvůrčí fotografie FOTOJATKA 2010

25. března 2010, 06.00 | V pátek 26. 3. 2010 v Praze (respektive ve dnech 8. 4. – 11. 4. 2010 v Českých Budějovicích) se uskuteční zajímavá akce pro všechny sympatizanty žánrů tvůrčí a dokumentární fotografie. Jedná se o fotografický festival FOTOJATKA, v rámci kterého budou moci diváci shlédnout projekci fotografických děl vybraných osobností české i zahraniční tvůrčí fotografie (např. Antonín Kratochvíl, Christopher Herwig, Miro Švolík, Tomki Němec, Jean-Marc Caracci, Michal Novotný a další). Další informace naleznete v našem článku.

Festival tvůrčí fotografie s poněkud „masitým“ názvem „FOTOJATKA“ již několik let probíhá na přelomu měsíců března a dubna ve vybraných českých městech. Letošní ročník FOTOjatek má již za sebou brněnská metropole, kde uvedená akce proběhla minulý pátek 19. 3. v kině Art (plus workshop v brněnských ulicích). Ti z vás, kteří zmiňovanou fotografickou událost v Brně nestihli, ještě nemusí věšet hlavu, neboť FOTOjatka ještě proběhnou v Praze 26. března v kině AERO (začátek v 18.30h; vstupné 120 Kč) a ve dnech 8. 4. – 11. 4. v Českých Budějovicích (vstupné 120 Kč; 100 Kč v předprodeji).

Na letošním ročníku FOTOjatek se budou moci návštěvníci těšit z prezentací špičkové tvůrčí a dokumentární fotografie od vybraných fotografických osobností. Na rozdíl od statických výstav v galeriích budou všechny prezentované fotografie promítány na velké plátno s hudebním doprovodem, což může být příslib působivé podívané. Promítání fotografií (v Českých Budějovicích organizátoři také slibují venkovní projekci) se osobně zúčastní řada etablovaných tuzemských i zahraničních fotografů, kteří budou moci po skončení projekce veřejně diskutovat s diváky.

Na aktuálním ročníku FOTOjatek se budou promítat snímky těchto fotografických osobností:

Vedle audiovizuální prezentace snímků uvedených fotografů si budou moci účastníci českobudějovických FOTOjatek také pořádně zafotografovat při sobotních a nedělních workshopech, které povedou Jean Revillard a Miro Švolík. Bohužel v Praze tyto fotografické workshopy letos neproběhnou (na rozdíl od minulých ročníků FOTOjatek), což je škoda.

Obsahovou perličkou FOTOjatek 2010 bude také vhled do fotografické historie v rámci představení 100 let starých barevných fotografií, které pořídil ruský fotograf Sergej Prokudin Gorskij. Mohlo by se jednat o zajímavou obrazovou sondu do období carského Ruska.

Více informací o fotografickém festivalu FOTOjatka 2010 můžete naleznout na webových stránkách ZDE.


Odkaz na stránky festivalu tvůrčí a dokumentární fotografie FOTOjatka 2010

Zdroj: Fotojatka.cz

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

O workshopy nepřijdete, přijeďte na ně do Budějc

Autor: Barbora Čepičková Muž

Založeno: 25.03.2010, 16:45
Odpovědí: 0

Nejprve díky autorovi za příspěvek.

Je pravda, že v Praze workshopy neproběhnou. Důvodem je to, že jsme letos své síly soustředili hlavně na Budějce, kde je letos nově festival 4denní. Praze jsme ale stále věrní, tudíž alespoň festivalový večer. A kdo ví, třeba někoho zlákáme k návštěvě Českých Budějovic.

A ještě drobná oprava. Účast všech autorů je formou prezentace. Osobní účast bohužel nemůžeme garantovat z důvodu pracovní vytíženosti některých autorů.


Těšíme se na setkání v Aeru a Budějcích :)

Díky autorovi za příspěvek.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: