Výstava Česká divadelní fotografie - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Výstava Česká divadelní fotografie

21. června 2018, 08.08 | Výstava Česká divadelní fotografie se chýlí ke konci, o víkendu láká na bohatý doprovodný program pro děti, seniory i fotografy.

 

Jen do 24. června je možné navštívit v Obecním domě unikátní výstavu Česká divadelní fotografie 1859-2017, která nabízí příběh historie českého divadla od  poloviny 19. století až po současnost pohledem objektivu fotografického aparátu.

 

O víkendu 16. a 17. června návštěvu výstavy zpestří workshopy pro děti i seniory. Rodiče s dětmi si v sobotu po prohlídce výstavy mohou zajít do nedalekého Edukačního centra Galerie hlavního města Prahy, kde na ně budou čekat kostýmy a rekvizity a kde se mohou nechat zvěčnit jako divadelní hvězdy. V neděli slavíme Den otců a děti si z výstavy mohou odnést originální dárek vyrobený na principu starodávné camery obscury. Na nedělní workshop je nutná rezervace předem. Pro seniory je pak na nedělní večer připraven workshop s názvem Emoce a pohyb ve fotografii. Profesionální i amatérští fotografové a fotografky mohou využít nabídky workshopu taneční fotografie s Vojtěchem Brtnickým. Více informací a případné registrace na www.divadelnifotografie.cz/doprovodny-program.

 

Výstava Česká divadelní fotografie 1859-2017 nabízí historické i novodobé portréty hereckých hvězd, stejně jako fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén napříč republikou. Expozice nabídne rovněž fascinující exkurze do zákulisí i neotřelé pohledy na architekturu divadelních budov. Mezi autory snímků najdeme legendy jako František Drtikol, Miroslav Hák, Václav Chochola, Jaroslav Krejčí, Jaroslav Prokop, Viktor Kronbauer nebo Bohdan Holomíček. To vše je k vidění v originální instalaci ve formě obřího historického fotoaparátu. Aktuální tvorbě na poli divadelní fotografie je věnována samostatná část, která představuje výsledky fotografické soutěže Přehlídka divadelní fotografie. U příležitosti výstavy vyšla i  stejnojmenná kniha.

 

Výstavní prostory jsou přístupné denně od 10.00 do 19.00 hod, ve dnech konání koncertů Pražského jara až do 20.00 hod. Více informací na www.divadelnifotografie.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/divadelnifotografie. Výstavu, která je součástí oslav 100. výročí založení Československa, pořádá Institut umění - Divadelní ústav (IDU) ve spolupráci s Národním muzeem. Kurátory jsou Anna Hejmová a Vojtěch Poláček.

 

 

Česká divadelní fotografie 1859-2017

Kurátoři: Anna Hejmová, Vojtěch Poláček

Odborná spolupráce: Martin Bernátek, Hanuš Jordan, Martina Novozámská, Denisa Šťastná

Architektonické řešení: Marcela Steinbachová, Vít Holý, Skupina

Realizace: INTERIA Znojmo s.r.o.

 

Přehlídka divadelní fotografie

Koordinace: Denisa Šťastná

Odborná spolupráce: Josef Ptáček

Architektonické řešení a realizace: Lenka Bednářová, FORM-A

Spolupráce: Divadelný ústav Bratislava

 

Výstavu připravil IDU ve spolupráci s Národním muzeem pod záštitou ministra kultury Ilji Šmída a primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové. Výstava byla zařazena mezi oficiální aktivity připomínek a oslav významných výročí roku 2018.

 

Za podpory: Ministerstvo kultury ČR

Partneři soutěže:  FUJIFOTO, Czech Photo, Foto Škoda

 

Mediální partneři: Interview, Classic Praha, Expres FM, Český rozhlas Dvojka, Rádio 1, Xantypa, Scena.cz, FOTO, Foto video, Divadelní noviny, Artmap, S dětmi v Praze

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: