Výstava fotografa Derecka Harda - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Výstava fotografa Derecka Harda

5. prosince 2019, 17.13 | Přední český umělecký fotograf Dereck Hard, známý svými inscenovanými pop artovými fotografiemi, měl letos nabitý a úspěšný rok.

Vyhrál na třech mezinárodních soutěžích a po sólo výstavách nejen v České republice, ale i v USA nebo Rusku si na listopad připravil svou již letošní devátou. Zahájí ji 8. listopadu ve smíchovské Kavárně co hledá jméno. Má krátký a prostý název - 9.

 

Proč devět? 9 je totiž jméno jeho zbrusu nové série. Jedná se o inscenovanou fotografii s autorským fiktivním příběhem, záměrně rozděleným do devíti fotek. Každá fotografie zachycuje mladou ženu v jednom měsíci během jejího těhotenství. Modely jsou přímo autor a jeho partnerka, se kterou toho času opravdu čekal dítě. Jejich příběh byl o mnoho šťastnější než ten vyobrazený, ale možná i ten dojde k vytouženému „happy endu". Nebo ne?

 

Autor, který ve své volné tvorbě vytváří série ve stylu pop art photography, často kritizující současnou společnost i sám sebe, nyní přichází s velice intimním a osobním tématem narození vlastního potomka. Dereck nenásleduje současné trendy a na svých sociálních sítích již dávno nesdílí důležité osobní momenty jeho života. O to víc je překvapivé, že celou sérii věnoval těhotenství své milované partnerky a příchodu na svět zbožňované dcery Emy.

Výtvarně i obsahově působivé fotografie, které byly nafoceny přímo v prostorách Kavárny co hledá jméno, budou k vidění od 8. listopadu. Divák v nich tak může hledat zákoutí a místa, která se na fotkách objevují. V den vernisáže se navíc celé místo promění do atmosféry, která je vyobrazena na snímcích.

 

Výstava: 9. 11. - 15. 12. 2019 - Kavárna co hledá jméno

Značka: Děti vítány

 

 

Zdroj: kdykde

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: