Výstava Jazz World Photo - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Výstava Jazz World Photo

Jazz World Photo

8. května 2014, 09.57 | Ještě do 23.5.2014 můžete shlédnout krásnou výstavu fotografií profesionálních jazzových fotografů z různých koutů světa.

V minulém roce odstartoval Patrick Marek ve spolupráci s Galerií města Trutnova a festivalem Jazzinec první společnou výstavu profesionálních jazzových fotografů z různých koutů světa.

Letošní ročník je koncipován jako otevřená celosvětová soutěž pro amatéry i profesionály. Přihlásilo se přes sto zájemců, nejlepší tři snímky vybere porota složená z fotografů i hudebníků: Ivan Prokop, Patrick Marek, Jiří Turek, Dan Bárta, Jiří Kučera a Tomáš Katschner. K výstavě byl vydán katalog a hlavní cena, jejímž autorem je akademický sochař Štěpán Málek, byla vyhlášena na festivalovém finále 29. března 2014. Bronzové ocenění zůstalo v pořadatelské zemi, za snímek amerického zpěváka Earla Thomase jej získal Miroslav Novotný ze Šumperka. Na druhém místě se umístil Rainer Rygalyk z Rakouska s fotografií Joe Hendersona. Zlato získal černobílý snímek saxofonisty Sonny Rollinse od Didiera Jallaise z Francie. Všichni tři ocenění přijeli osobně převzít ocenění na Festivalové finále mezinárodního hudebního festivalu JAZZINEC, který se v Trutnově konal už po šestnácté.

 

Výstava soutěžních snímků potrvá do 23. května 2014 ve fotogalerii na Městském úřadě v Trutnově a otevřena bude každý všední den od 8.00 do 17.00 hodin. 

 

Zdroj: Galerie města Trutnova 

 

Zdroj: http://www.galerietu.cz/

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: