13. Mezinárodní bienále Žena Strakonice 2011 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

13. Mezinárodní bienále Žena Strakonice 2011

zena_strakonice11_100px

18. listopadu 2011, 01.00 | Ve Strakonicích probíhá mezinárodní fotografická soutěž Žena Strakonice, jejímž organizátorem je Městské kulturní středisko. Záštitu nad akcí převzalo Město Strakonice, ČFFU – Česká federace fotografického umění a FIAP – Mezinárodní federace fotografického umění, působící pod UNESCO. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 3. prosince 2011 ve 14 hodin v Maltézském sále Strakonického hradu.

Soutěže se letos zúčastnilo 52 států. Reprezentovalo je 308 autorů, kteří zaslali fotografie na téma ŽENA. Ve dnech 8. a 9. října hodnotila mezinárodní porota pod vedením Garika Avanesiana 1 534 snímků v tištěné i digitální podobě. Z Čech se o prestižní umístění i věcné ceny, fotoaparáty Leica, Nikon a Olympus, ucházelo 284 snímků. Vysokou úroveň domácí amatérské tvůrčí fotografie potvrdil výběr 45 prací českých fotografů, kteří získali ocenění. Mezi nejúspěšnější v různých kategoriích patří: Miroslav Kolčava – Gold Medal FIAP, Petr Kleiner – Silver Medal FIAP a Angelo Purgert – Bronze Medal FIAP.Autoři snímků na ilustraci – zleva: Angelo Purgert, Miroslav Kolčava a Petr Kleiner.

Vyvrcholením fotografické soutěže bude vernisáž 13. Mezinárodní bienále Žena Strakonice 2011, která se uskuteční v sobotu 3. prosince 2011 ve 14 hodin v Maltézském sále Strakonického hradu. Při této příležitosti proběhne i slavnostní předávání cen v Rytířském sále. Výstava nejúspěšnějších fotografií potrvá do 22. ledna 2012. Zde jsou dostupné kompletní výsledky jako soubor PDF.Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: