Zoner uvolnil freeware verzi programu Zoner Photo Studio 12 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Zoner uvolnil freeware verzi programu Zoner Photo Studio 12

6. května 2010, 00.00 | Společnost Zoner spustila odlehčenou variantu programu na kategorizaci a úpravu fotografií Zoner Photo Studio 12, která bude veřejnosti dostupná zadarmo. Více informací viz náš článek.

Zřejmě snaha nalákat nové zákazníky ze zahraničí (menu uvedeného programu je zpracováno pouze v anglickém jazyce) dovedla českou společnost Zoner k rozhodnutí uvolnit funkčně ořezanou verzi populární aplikace Zoner Photo Studio 12, kterou si každý bude moci zdarma stáhnout na internetu. Uvedená verze programu nese označení „Zoner Photo Studio 12 Free“ a je distribuována jako freeware. To v praxi znamená, že daný program je určen pouze pro osobní a nekomerční účely.

Přes svoji funkční „okleštěnost“ dovolí free verze Zoner Photo Studia uživateli provést alespoň základní úkony v kategorizaci a úpravě pořízených fotografií. Pomocí freeware aplikace tak lze například získat fotografie z paměťové karty a provést na nich standardní nenáročné úpravy jako je například „Rychlé vylepšení“ („Quick Fix“), „Úrovně“ („Level“), „Ostření“ („Sharpen“), „Změna rozměrů („Resize) „Vylepšení teploty chromatičnosti“ („Adjust Color Temperature“) „Ořez“ („Crop“), „Rovnání horizontu“(„Align horizon), „Redukce červených očí“. Dále je zde možné pracovat s nástroji jako je například klonovací razítko, „žehlička“, štětec (zjednodušená verze štětce bez efektových úprav) či nástrojem pro vložení textu do upravované fotografie. Nástroj „Křivky“ („Curves“) bohužel u freeware aplikace nenajdete.

Oproti plné verzi programu postrádá Free verze modul na zpracovávání a úpravu RAW snímků (přesto lze v daném programu RAW soubory alespoň otevřít formou náhledu) a rovněž nabídka funkcí v oblasti úprav fotografií není tak košatá, jak tomu je u placené verze zmiňované aplikace. V oblasti publikování snímku dovoluje freeware verze programu například vytvořit 3D snímek, provést vygenerování kalendáře či sestavit panoramatickou fotografii. Rovněž zůstala zachována dispozice přímého nahrávání fotografií na fotografické weby (Flickr) či servery sociálních sítí (Facebook).

 

 

 
Ukázky screenshotů aplikací Zoner Photo Studio 12 Free (vlevo) a Zoner Photo Studio 12 Professional (vpravo). Pro srovnávací účely jsme použili trial verzi Zoner Photo Studio Professional, která je rovněž v anglickém jazyce. Pohled na rozhraní jednotlivých modulů „Manager“, „Viewer“ a „Editor“, které v obou verzích aplikací nalezneme.

Minimální provozní nároky aplikace Zoner Photo Studio 12 Free vyžadují počítač s operačním systémem Windows Xp a výše a 1GB operační paměti. Uvedený program si můžete zdarma stáhnout například ZDE. Dodejme, že plná verze programu Zoner Photo Studio 12 Professional se prodává za 1 999 Kč. Více informací o neplacené verzi Photo Studia můžete naleznout na internetové adrese Zoner.cz.

Zdroje:
Zoner.cz
Photographyblog.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

skvělé!

Autor: Tomáš Adamec Muž

Založeno: 29.09.2011, 09:37
Odpovědí: 0

Jako rychlý prohlížeč do přenosného počítače super! Na vážnou práci asi raději full verzi s podporou RAWů.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: