Canon Powershot G7: kompakt s ambicemi zrcadlovky v praxi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Recenze - fotoaparáty

Canon Powershot G7: kompakt s ambicemi zrcadlovky v praxi

14. listopadu 2006, 00.00 | Společnost Canon představila prostřednictvím letošní Photokiny netrpělivě očekávaného nástupce modelu G6 - Powershot G7. Tento kompakt pro náročné nabídne efektivní rozlišení 10 MPix, 6x optický zoom, optickou stabilizaci a možnost nastavení vysokých citlivostí. A jak dopadl tento kousek v našem redakčním testu?

{Základní popis}

Canon Powershot G7 je nástupcem povedeného modelu G6. Výrobce poprvé představil novinku na letošní Photokině a nám se tento zajímavý a netradiční digitální kompakt dostal do redakce na testování. Canon Powershot G7 představuje přístroj pro náročnější uživatele, který sice designově spadá do třídy kompaktních fotoaparátů, ale funkčně a především svou výbavou si v lecčem nezadá s elektronickými zrcadlovkami či dokonce s trochou nadsázky i s DSLR přístroji. "Gé-sedmička" nabídne vysoké efektivní rozlišení 10 MPix, 6x optický zoom, optickou stabilizaci obrazu, množství manuálních režimů, průhledový hledáček, závit pro redukce a také možnost fotografování na vysoké citlivosti - ISO 1600 (respektive ISO 3200). Tím však výčet funkcí novinky od Canonu nekončí. Chcete vědět více? Pak čtěte směle dál.

Konstrukce a design

Jak již bylo řečeno, svým vzezřením se Canon Powershot G7 nijak neodlišuje od ostatních kompaktů. Rozměry jsou 106 x 72 x 43 mm. Ovšem již při prvním fyzickém kontaktu s aparátem seznáte několik změn oproti ostatním kompaktům. Předně váha přístroje je znatelně vyšší - 380 g (včetně baterie), což je daň za celo-kovový, robustní plášť, velký displej i přítomnost optického průhledového hledáčku. Dále také ovládacích prvků je zde o poznání více než u "konvenčních" konkurenčních strojů. Přední stěně vévodí teleskopický objektiv, který lemuje stříbrný prstenec. Ten slouží zároveň coby krytka závitu na redukce a předsádky. V pravém dolním rohu je stříbrné tlačítko, která uvolní pojistku onoho prstence. Hned nad objektivem leží optický průhledový hledáček, který vybavil výrobce též dioptrickou korekcí. Vedle nalezneme interní blesk spolu s pomocným světlem autofocusu (to funguje zároveň též jako signalizace samospouště). Dále máme na čelní straně již jen malou pogumovanou lištu - sloužící pro lepší uchopení přístroje a logo modelu "G7".

Na bocích fotoaparátu jsou kovová očka pro upevnění řemínku na zápěstí, implementovaný reproduktor a konektory A/V výstupu (1 x jack a 1 x USB 2.0). Na horní části je tlačítko pro zapnutí, spoušť jež lemuje prstenec pro ovládání optického zoomu, dále dvojice kruhových ovladačů (scénické režimy a citlivost - ISO) a mile překvapila také přítomnost hot-shoe sáněk pro externí zábleskové zařízení. Na spodní straně je pak jen kovový závit pro umístění aparátu do stativu a dvířka, pod nimiž je ukryt akumulátor a paměťová karta typu SD.

Většinu ovládacích prvků soustředil výrobce na zadní stěnu fotoaparátu. Nejvíce místa zde samozřejmě zabírá displej s úhlopříčkou 2,5" a rozlišením 207 000 bodů. Hned nad ním je průzor průhledového hledáčku s dioptrickou korekcí. Nalevo i vpravo od hledáčku jsou dvě klávesy: Pro přímý Tisk/Sdílení (vlevo) a Přepínání režimů (vpravo). Ostatní ovládání je situováno do pravé části zadní stěny. Nejvýše (v pravém horním rohu) leží klávesa pro uzamčení expozice a aktivaci hlasového záznamníku, hned pod ní následuje dvojice kláves kterou nastavujete Ostřící zóny/Mažete snímky a hned vedle je tlačítko pro Kompenzaci expozice/Rotaci snímků. V dolní části již je starý známý Multifunkční čtyřsměrový ovladač s potvrzovací klávesou uprostřed, který navíc lemuje prstenec - jež má stejnou funkci jako roller u EVF nebo DSLR fotoaparátů (nastavují se s ním například expoziční parametry - čas a clona - v manuálních režimech). Výčet ovládání zakončuje dvojice kláves Display a Menu, ležící v pravém spodním rohu přístroje.

[-more-]{Technické parametry}

Technická specifikace

Srdcem Canonu Powershot G7 je CCD snímací typ s úhlopříčkou je 1/1,8" a efektivním rozlišením 10 MPix (fyzické rozlišení zde je 10,3 MPix). To nám dovoluje pořizovat fotografie do velikosti až 3 648 x 2 736 bodů. V dalších velikostech poté: 2 816 x 2 112, 2 272 x 1 704, 1 600 x 1 200 a VGA 640 x 480 bodů. Formát obrazu je v předchozích případech klasický "kompaktní", tedy 4:3, ale v případě potřeby můžeme přepnout také na formát typický pro DSLR přístroje, tedy 3:2 (s rozlišením 3 648 x 2 048 bodů). Citlivost můžeme nastavit na ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1600. Nastavíme-li kruhový ovladač do polohy SCN (Scénické režimy) je zde dokonce režim ISO 3200, ovšem v tomto případě se nám automatický sníží rozlišení na pouhé 2 MPix. G7 je vybaven novým obrazovým procesor DIGIC III. Snímky se ukládají ve formátu JPEG, RAW bohužel není k dispozici, což je trochu škoda - vzhledem k možnostem přístroje. Ozvučená videa se ukládají v rozlišení buďto VGA 640 x 480, 320 x 240 a 160 x 120 bodů s frekvencí 15 snímků/sekundu nebo 30 snímků/sekundu. Zajímavostí u tohoto přístroje je možnost nastavení videa ještě na velikost 1 024 x 768 bodů, ovšem zde pouze s frekvencí snímkování 15 snímků/sekundu. Video se ukládá ve formátu AVI (zvuk ve WAVu). Maximální délka videa je 4GB, nebo 1 hodina. U nejmenšího rozlišení je délka omezena na 3 minuty.

 

Výrobce vybavil tento kousek optikou Canon Zoom Lens IS. Skládá se z 9 členů, řazených do 7 skupin. Užitečným pomocníkem je zde optická stabilizace obrazu, fungující na principu plovoucí čočky. Stabilizátor funguje ve třech režimech: Stabilizovat stále, Jen při exponování a Panorámování. Stabilizátor lze pochopitelně také úplně deaktivovat. Rozsah ohniskové vzdálenosti objektivu je 7,4 - 44,4 mm (ekvivalent kinofilmu je 35 - 210 mm), čímž dosáhneme 6ti násobného zoomu. Světelnost je F2,8-4,8 a nejvyšší clonové číslo je F8 (na nejkratším i nejdelším ohnisku). Automatické zaostřování pracuje systémem TTL, porovnává kontrast na 9 bodech, přičemž si můžeme zvolit režim ostření i s jedním bodem uprostřed se všemi body (devět) nebo s detekcí tváře - zabírá střed fotografované scény (cca 40%). Minimální zaostřovací vzdálenost je dle zvoleného režimu buďto od 50 cm (Normální režim) nebo začíná již na 1 cm (v režimu Makro), což se potvrdilo i v praxi. Budete-li chtít, můžete využít také Manuálního ostření. Při horších světelných podmínkách může automatika využít vestavěné asistenční diody pro přisvícení scény.

Expozice se měří celoplošně, celoplošně s důrazem na střed, nebo bodově. Fotoaparát nabízí automatické i manuální režimy nastavení expozice (s prioritou clony Av, s prioritou času Tv a plně manuální režim), včetně scénických režimů. Těch zde máme celkem 16 druhů: Portrét, Krajina, Noc, Sport, Noční momentka, Děti a Zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou, ISO3200, Zdůraznit barvu a Zaměnit barvu. Automatiku lze ovlivnit pomocí kompenzace o +/- 2 EV po 1/3 EV krocích. Čas závěrky se pohybuje od 1/2500 s do 15 s. K lepšímu určení expozice můžeme využít i možnost zobrazení "živého" histogramu. Způsob snímání je buďto standardní - jednorázový, nebo průběžný - pracující rychlostí cca 2 snímky/sekundu a to až do zaplnění paměťové karty. Přístroj je vybaven i pár zajímavými utilitami, jako je například (již zmíněná) možnost nastavení vysoké citlivosti ISO3200, což však je spíše pro experimentátory. Další praktickou funkcí je přítomnost ND filtru. Ten je přímo v nabídce základního menu (kam se dostanete stiskem Func/Set v pohotovostním stavu).

Vyvážení bílé barvy nabízí jak automatické měření, tak i volbu z přednastavených hodnot pro různé typy osvětlení (slunce, zataženo, žárovka, zářivka, zářivka H, blesk, pod vodou. Nechybí zde ani možnost manuálního měření. Vestavěný blesk má udávaný dosah od 30 cm do 4 m na nejkratším ohnisku a do 2,5 m na nejdelším ohnisku. Dokoupit si můžeme externí blesk HF-DC1, určený pro kompakty Canon, nebo použít libovolný externí blesk Canon EX s E-TTL (Hot-Shoe patice obsahuje jak hlavní středový kontakt, tak i čtyři další, takže by neměl být problém s komunikací mezi aparátem a bleskem).

TFT LCD displej má úhlopříčku 2,5" a rozlišení 207 000 bodů. Fotoaparát podporuje přímý tisk bez přítomnosti počítače jak pomoc Standardu PictBridge, tak i kompatibilitou s tiskárnami Canon SELPHY a PIXMA. Přenos dat zajišťuje USB 2.0, nebo A/V výstup (PAL a NTSC). Vše se ukládá do interní paměti s kapacitou 32 MB, nebo na paměťové karty SD / SDHC, nebo MMC. Napájení je řešeno pomocí Li-Ion akumulátoru NB-2LH/NB-2L.

[-more-]{Menu a ovládání}

Ovládání a práce v menu

Ovládání Canonu Powershot G7 je trochu složitější než u ostatních fotoaparátů třídy "kompakt", nicméně od potenciálních uživatelů se již očekává určitá znalost této problematiky a pokročilá zkušenost s digitálním fotoaparátem. Jinak ovládání samotné i struktura Menu se nese v duchu Canonů, takže by neměla činit potíže "canonistům" ani lidem s jistou praxí s digitálními fotoaparáty. Tlačítka se dobře používají, mají jemný ale jasný chod a reakce.

Fotoaparát zapnete/vypnete zapuštěným tlačítkem na horní straně přístroje. Režimy měníte kruhovým ovladačem na horní straně, který nabízí možnosti: Auto, Program (P), Priorita času (Tv), Priorita clony (Av), Manual (M), Scénické režimy (SCN), Asistence při panorámování, Kamera a Dvě uživatelská nastavení (Custom - C1 a C2). Na horní straně (v levé části) je další kruhový ovladač, sloužící k nastavení citlivosti (ISO 80, 100, 200, 400, 800, 1600, High Sensitivy a Auto). Na vrchní straně naleznete pak již jen tlačítko spouště a prstenec pro ovládání optického zoomu.

 

 

Rychlé menu zpřístupníte tlačítkem Func/Set, kde můžete měnit nejběžněji používané funkce jako jsou: Nastavení vyvážení bílé barvy, Bracketing, Kompenzace výkonu blesku, Způsob měření expozice, ND filtr, Úroveň komprese JPEGu, Rozlišení. Multifunkčním ovladačem se jednak pohybujete při prohlížení fotografií a dále s ním nastavujete některé další funkce: Normalní AF/Makro AF (vlevo), Funkce blesku (vpravo), Manuální ostření (nahoru) a Způsob snímání - sólo, sériově, samospoušť. Prstenec okolo multifunkčního ovladače má stejnou funkci jako roller u EVF nebo DSLR přístrojů - měníte jím expoziční režimy (čas a clona), vybíráte jím scénické režimy, případně slouží též k pohybu při prohlížení snímků.

 

 

 

Trojice tlačítek v horní části zadního panelu přístroje má dvojí funkci - a to podle režimu (Prohlížení/Fotografování) v kterém se právě nacházíte. Horní klávesa uzamyká expozici a spouští hlasový zápisník. Klávesa pod ní (vlevo) nastavuje ostřící zóny a nebo maže snímky. Klávesa vpravo slouží ke kompenzování expozice a nebo pomocí ní otáčíte fotografie. Tlačítkem Display zobrazujete, deaktivujete informace k fotografiím (také jím lze úplně vypnout displej, aby vás nerušil při fotografování přes průhledový hledáček). Stiskem "Menu" se dostaneme do hlavní nabídky menu, které se rozděluje na tři hlavní záložky: Fotoaparát, Nastavení a Uživatelské nastavení.

První záložka obsahuje volby: Digitální zoom, Synchronizace blesku (1. lamela, 2.lamela), Samospoušť (2s, 10s, volitelná nastavení), Bod bodového AE, Zoom bodu MF (manual focus), Režim AF, Asistenční světlo AF, Prohlížení snímků (doba zobrazení), Automatická kategorie, Režim stabilizátoru, Konvertor, Uživatelské zobrazení, Tlačítka přímého přístupu, Uložení nastavení. Záložka menu "Nastavení" zpřístupní funkce, kterými měníte vlastnosti přístroje: Ztlumení, Hlasitost, Audio, Jas LCD, Úspora energie, Časové pásmo, Datum a čas, Zobrazení hodin, Formátování, Číslování souborů, Vytvořit složku, Autorotace, Jednotky, Zasunutí objektivu (po nečinnosti), Jazyk, Videosystém, Metoda tisku, Reset.

Poslední záložka "Uživatelská nastavení" mění zvuky a témata (téma, úvodní obrázek, úvodní zvuk, zvuky činnosti, zvuk samospouště a zvuky závěrky). Přepnete-li fotoaparát do režimu prohlížení, v hlavním menu je k dispozici ještě čtvrtá roletka pro změny: přechodů, prezentací, změny barev, zvukové poznámky, ochrana snímků, otáčení, mazání.

[-more-]{Hodnocení kvality snímků}

Kvalita snímků

Canon Powershot G7 fotografuje celkem na šest individuálně nastavitelných citlivostí: ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1 600. Na prvních třech citlivostech ISO 80,100 a 200 není prakticky žádný znatelný šum. Fotografie pořízené s citlivostí ISO 400 již vykazují jistou hladinu šumu, ovšem jemného zrna, tudíž fotografie jsou stále dobře použitelné. Na citlivosti ISO 800 je šum již znatelný, nicméně snímky lze použít ještě jako zmenšené náhledy. Poslední citlivost ISO 1600 již vykazuje velice silný šum, který působí celkově již silně rušivě a zasahuje výrazně i do detailů. Celkově je na tom G7 v případě redukce šumu velice dobře a strčí do kapsy většinu kompaktů, ale i EVF přístrojů, jejichž použitelnost v případě citlivosti končí v drtivé většině kolem ISO 200. Samozřejmě že pravým zrcadlovkám nemůže v tomto ohledu G7 konkurovat, ale vzhledem k velikosti jeho snímače, jsme to také předpokládali. V případě digitálního šumu a vzhledem k malým rozměrům snímače, nás G7 příjemně překvapil. Ve scénickém režimu je možnost i nastavení ISO 3200 (stejnojmenný režim), ale to je spíše zajímavostí než regulérní - prakticky použitelnou funkcí. Jednak totiž v tomto režimu nelze nic měnit (ani vyvážení bílé či velikost fotografie) a především dochází k automatickému snížení rozlišení na pouhé 2 MPix (ukázky viz níže).

Fotografování na všechny citlivosti (zleva doprava, shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1 600.

Automatické vyvážení bílé pracuje spolehlivě. Při fotografování v exteriéru - za přirozeného osvětlení se na něj lze spolehnout. V místnostech s umělým osvětlením však bude praktičtější použít některý z předdefinovaných režimů. Nechybí zde ani funkce manuálního nastavení WB.

 

Vyvážení bílé (White balance) – vlevo: automatické, vpravo: manuální.

Fotografie jsou dobře kontrastní, ostré a barevně vyvážené, s pěknou kresbou a dobrým podáním i malých detailů. Převážný podíl na tom samozřejmě má zejména vysoké rozlišení 10 miliónů bodů. Též použitý objektiv má dobrou kresbu a poměrně úspěšně si poradí i s klasickými optickými vadami. Na testovacích terčích můžeme pozorovat opravdu jen mírné moiré, ostrost je překvapivě dobrá i v krajích fotografie. Jediná vada, která se zde výrazněji projevuje, je chromatická aberace. Stejně tak zde máme i jasně pozorovatelné soudkovité zkreslení, které se projevuje na nejkratším ohnisku, ovšem je tolerovatelné. Se zvětšujícím se ohniskem, soudkovité zkreslení mizí (a s ním také klesá lehce i ostrost, ale to není nic neobvyklého). Ztráta světla v rozích (vinětace) je zde jen mírná. V případě kvality snímků je na tom Canon Powershot G7 velice dobře a jeho fotografie lze považovat v dané třídě za nadprůměrné.

 

Fotografování s minimálním zacloněním na nejkratším ohnisku (vlevo, F2,8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F4,9).

 

Fotografování se středně nastavenou clonou na nejkratším ohnisku (vlevo, F5) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F5,6).

 

Fotografování s maximální clonou na nejkratším ohnisku (vlevo, F8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F8).

 

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo).

 

 

 

Fotografování na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1600.

V režimu makro...

 

 

 

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1600.

   

  

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje + scénický režim ISO 3200 - rozlišení 2 MPix (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800, 1600 a 3200.

Fotografování barevného terče - se scénickým režimem ISO 3200 (rozlišení 2 MPix, automatické vyvážení bílé barvy).

Fotografování ve dne - se scénickým režimem ISO 3200 (rozlišení 2 MPix).

Video sekvence: 640 x 480 bodů…

Video sekvence: 1024 x 768 bodů…

[-more-]{Praktické zkušenosti a závěr}

Canon Powershot G7 v praxi

Prodleva mezi stisknutím spouště a vyexponování prvního lehce přesáhne 2 sekundy (cca 2,2s), což je relativně dobrý parametr. Při fotografování bez namáčknuté spouště, dojde k vyexponování snímku za 0,7 sekundy. Reakce kompaktu po namáčknutí spouště je okamžitá, tedy v našich podmínkách neměřitelná (menší než 0,1 sekundy). Doba během které změníte ohnisko z nejkratšího na nejdelší (a naopak) zabere 1,6 sekundy. Optický zoom je přitom rozdělen do 13 kroků. Automatické měření expozice, stejně jako též automatické zaostřování pracuje spolehlivě a za zhoršených světelných podmínek mu napomáhá k lepšímu ostření silná asistenční AF dioda. Ovládání je intuitivní, menu přehledné. Canon se drží svého zaběhnutého systému, tudíž jak ovládání tak i menu by nemělo činit žádné vážnější potíže lidem, kteří již mají jisté zkušenosti s digitálním fotoaparátem (o "canonistech" ani nemluvě). Jako užitečná pomůcka slouží živý histogram, který vám pomůže korektně určit správnost expozice. V případě potřeby můžete též využít služeb digitálního hlasového záznamníku. Zpoždění displeje se nevyhnul ani G7, nicméně zpoždění je zde tolerovatelné.

Canon Powershot G7 je vybaven několika užitečnými funkcemi a vylepšeními, mezi které patří jednoznačně například optický průhledový hledáček s možností regulace dioptrické korekce (displej lze v tomto případě pomocí klávesy též úplně vypnout, aby vás nic nerušilo při fotografování přes hledáček). Jedinou vadou na kráse zde však je fakt, že na nejkratším ohnisku, vám vysunutý objektiv značně zasahuje do výhledu, což může být občas nepříjemné. Další užitečnou záležitostí je pochopitelně stabilizátor obrazu Image Stabilizator (Canon IS). Ten pracuje ve třech režimech (Neustálá stabilizace, Jen při exponování a Panorámování). Stabilizátor pracuje spolehlivě a oceníte jej zejména při fotografování na nejdelší ohnisko nebo v případě fotografování za zhoršených světelných podmínek. Lze jej též vypnout. Během natáčení videosekvencí lze používat také zoom a stejně tak funguje optická stabilizace. Nedocenitelným pomocníkem určitě bude ND filtr, kterým je G7 vybaven a jedná se celkem o raritu, kterou u kompaktu nenaleznete. Funkci najdete přímo pod základním menu (stisk klávesy Func/Set v pohotovostním stavu - a položka ND) a slouží pro dodání snímku vetší dynamiky. Jeho uplatnění oceníte například v situacích, kdy potřebujete nastavit dlouhý expoziční čas ale zároveň se vyvarovat přeexponování scény, například fotíte-li vodopád (nebo tekoucí vodu obecně) za dostatečného světla. Aktivací filtru dodáte snímku více "života" ale zároveň bude vše správně exponováno. Praktickou pomůckou je také (ačkoli se mi to ze začátku příliš nezdálo) samostatný kruhový volič pro nastavení citlivosti. Pokud totiž často fotografujete v různém světle, je toto nedocenitelný pomocník - pro snadné a rychlé nastavení namísto zdlouhavého lovení v menu přístroje.

Závěrem

Canon Powershot G7 představuje velice ojedinělý, zajímavý a především "nabušený" model, který nabízí snad všechno, co by si mohl pokročilý foto-amatér přát. Vše je navíc úhledně "zabaleno" v kompaktním - relativně malém těle. Šasi aparátu chrání robustní celo-kovový plášť, který dává jasně najevo, že tenhle foťáček opravdu něco vydrží. Přístroj nabízí vysoké rozlišení, velký rozsah zoomu, možnost fotografování na vysoké citlivosti, optický stabilizátor obrazu, průhledový hledáček nebo také například velikost videa až 1 024 x 768 bodů. Canon Powershot G7 představuje zajímavou kombinaci kompaktů (svými rozměry) a EVF přístrojů, respektive pravých zrcadlovek (svým vybavením a funkcemi) a je určen pro pokročilé uživatele, kteří již mají vyšší nároky jak na možnosti aparátu tak i na výsledné fotografie. Menu přístroje je lokalizované do naší mateřštiny. Ovšem vybavení i zaměření přístroje odpovídá samozřejmě též doporučená maloobchodní koncová cena, která čítá 14 950 Kč včetně DPH (což je ale vzhledem k výkonu a možnostem fotoaparátu částka odpovídající).

:: Technická specifikace

[-more-]{Živé fotografie}

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  

 » Recenze  » Recenze - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Tohleto dostalo označení G

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 14.11.2006, 06:18
Odpovědí: 9

nějakým omylem... Šumí to jak ďas, bílou to neumí, RAW to nemá, vyklápěcí LCD to nemá - prostě Canon nám tím říká: Trhni si nohou a kup si 400D, aspoň na tobě něco vyděláme za Lková skla...

Odpovědět na příspěvek

RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: RF Muž

Založeno: 14.11.2006, 14:48

Přesně tak. Kvalita fotky je daná kvalitou optiky, takže to s nama u canoni myslí přece jenom dobře, Jiná skla než ty Lková by ani neměly existovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Martin Hajek Muž

Založeno: 16.11.2006, 10:09

Dobry den,
asi Vas trochu zklamu, ale kvalita fotky neni zdaleka dana jen optikou. Ta zde hraje pochopitelne velmi dulezitou roli, ale stejne tak zalezi na pouzitem snimaci a na obrazovem procesoru. Ani jeden faktor nelze brat na lehkou vahu. Canon objektivy "L" jsou cenove, ale tez konstrukcne a kvalitativne uplne jinde nez klasicke "setaky" popr pevne "kompakti" objektivy, takze jejich pouziti do kompaktu je irelevantni.
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Rejca Muž

Založeno: 16.11.2006, 11:15

Ja to pochopil jako nadsazku, ale to je jedno, zkuste si nekde sehnat jake rozliseni je schopny zvladnout objektiv jaky je u kompaktu jako G7ka :). Pak taky jaky sumove parametry ma 10Mpix snimac na 1/1.7" a jestli si myslite, ze to vsechno zachrani obrazove zpracovani ve fotaku tak se mylite.

Tento trent je nutno kritizovat a ne se mu podridit a takovy pseudofotak na nic, ktery neprinasi o nic na vic nez 6Mpix fotaky 2 roky stare skoro nic noveho. A vec druha je apsence RAWu, proc asi?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 17.11.2006, 10:43

O absenci RAW si myslím svoje - je tam zcela zákonitě tolik šumu už na ISO 100, že by ten "G7" při prvním pokusu o konverzi RAW-JPEG musel každý hodit do odpaďáku - nebo spíš jít reklamovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Glifin Muž

Založeno: 26.09.2007, 22:37

Tak nevim sám G7 mám a nevidim ne něm jedinou chybu. Proboha, už konečně přestante srovnávat nesrovnatelné. G7 rozhodně neni krokem zpět a nebudu se o tom hádat s člověkem, který neví jak se píše slovo aBsence !!!

Odpovědět na příspěvek

RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Milka Muž

Založeno: 17.11.2006, 11:45

Ai těžko pochopíte, že to co vy hodíte do koše jiní ocěňují. Nesnáším výklopný display a Canon mě vyslyšel. Nešumí to jako ďas, ba naopak. S bílou je to standard, RAW nepotřebuji.
Takže Canon mi jasně řekl, super foťáček, přesně pro tebe.

Zkuste příště brát svoje názory ne jako etalon, ne jako univerzální pravdu, ale jen jako váš skromný názor.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 17.11.2006, 14:44

Ať to přejmenují na A105 a pochválím to... možná... Ale do bývalé a už delší dobu ukončené řady výborných foťáků řady G to prostě nepatří.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: Rejca Muž

Založeno: 17.11.2006, 19:12

Panasonic FZ-50 taky vůbec nešumí, tohle je hodně podobný případ ;)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Tohleto dostalo označení G

Autor: MartinV Muž

Založeno: 17.12.2006, 02:30

suhlasim s tebou....zase vies co ma troska hneva na G7? tak fotky to neorbi v RAW.... nekomprimovany format....a videa robi nekomprimovane...ako nic v zlom, ale nelogicke, uvital by som presny opak, komprimovane video a nekomprimovanu fotku , (zaznam videa, 640x480 30sn/s vychadza na datovy tok cca 1,76MB/s)

Odpovědět na příspěvek

s ambicemi zrcadlovky?

Autor: Rejca Muž

Založeno: 14.11.2006, 07:17
Odpovědí: 6

Recenzent píše, že ho příjemně překvapila úroveň digitálního šumu a že na ISO 200 není zřetelný. Tak to asi vyděl jiné obrázky než já v recenzi. Šum tam je a jsou taky už na ISO 200 přežehlené detaily. Ale budiž.

Nadpis kompakt s ambicemi zrcadlovky v praxi? Tak to je asi výsměch, kdo ty ambice čekal na tak malým snímači? Výsledek jinak dopadnout nemohl. To že tento model nepřináší nic navíc než starší Géčka je fakt, ty měly lepší světelnosti objektivů a rozumnější rozlišení.

Cena 15 tisíc vůbec neodpovídá na to, že je to stále dokola. Jen víc Mpix, které se neprojeví na skutečném rozlišení fotky, ale jen na paměťovém médiu (vyšší nároky). Nebo si skutečně někdo myslí, že pomocí tohohle udělá kvalitnější zvětšeniny na např. A3 než 5-6 Mpix foťákem se stejnou velikostí snímače? Ať si recenzent zkusí udělat fotku na ISO 200 na A3(4)ku a uvidí jaké ty ambice toho aparátu jsou... Jestli se mu teda líbí barevný šum v obloze.

Osobně považuji světelnost 2.8 - 4.8 a 10 Mpix krokem zpět a cenu za nestydatou.

Odpovědět na příspěvek

RE: s ambicemi zrcadlovky?

Autor: aja Muž

Založeno: 15.11.2006, 15:49

souhlasím a ještě dodám na závěr - cena 15 tisíc je opravdu nepochopitelná!!! za takový °fotoaparát°

Odpovědět na příspěvek

RE: s ambicemi zrcadlovky?

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 16.11.2006, 10:57

Ad 1) Na testovacich obrazcich je jasne videt, ze fotografie i s ISO 400 jsou stale celkem dobre pouzitelne. Porovnate-li to s jakymkoli jinym kompaktem, uvidite jasne patrny rozdil (ve prospech G7), nebot vetsina kompaktu i EVF konci s citlivosti na ISO 200. Tak to proste je, to je fakt!

Ad 2) Nadpis dle naseho nazoru jasne definuje zamer vyrobce i zamereni fotoaparatu pro jakou cilovou skupinu je pristroj urcen! Tezko si jej poridi rodinka pro zvecneni snimku z dovolene, ale spise po nem sahne majitel prave zrcadlovky - coby po sekundarnim aparatu. Samozrejme nelze srovnavat s DSLR pristrojem (coz take nedelam), ale stejne tak je G7 trochu nekde jinde nez vetsina soucasnych kompaktu. Dal by se spise charakterizovat jako specificka - nestandardni skupina digitalni fotoaparatu - tez pro specifickou (a tez uzsi uzivatelskou obec).

Ad 3) Koncova cena je odpovidajici vzhledem k zamereni i vybave pristroje. Vzhledem k tomu, ze G7 nema vicemene konkurenci mezi kompakty, snese cenove srovnani spise s EVF pristroji: Fuji FinePix 9600 (15tis), Panasonic Lumix FZ7 nebo Sony CyberShot H5 (13tis), Samsung Pro815 (18tis). To ze zde zakaznik plati znacnou cast predevsim za rozliseni 10MPix (ktere je az zbytecne vysoke) je veci jinou.

Kazdopadne G7 je nazornym prikladem (at uz je jakykoli), ze vyrobce hodne resi redukci digitalniho sumu (narozdil od jinych). Vezmeme-li v uvahu velikost snimace a jeho rozliseni, vysledek G7 v pripade sumu je v soucasnosti velice nadstandardni. To je take fakt!

S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: s ambicemi zrcadlovky?

Autor: Rejca Muž

Založeno: 16.11.2006, 11:09

Mam Olympus C-70 a Nikon D50, na tom Olympusu je slusnych i ISO 400 (v ramci moznosti). Je to ale 7Mpix. Potom na G7 se da s vyhradami pouzit ISO 200 a jeste prezehlenych.

Proste ten trend se mi nelibi... Vetsi snimace, vic softwarove redukce, vzdyt to je nesmysl. Jak potom se da pochvalit Gecko, ktere je pouzitelne jen na ISO 100. A nebo na ISO 200 ale rozhodne ne uz na zvetseniny na A3, kterym se tak radi vyrobci 10Mpix fotaku ohaneji...

Vzdyt na A3 staci v pohode i 6Mpix z Nikona D50.

Lidi radeji si kupte Nikon D40, ktery je o recenzi vyse a je levnejsi a uz ma taky celkem fajn rozmery. Nema 10Mpix a opticky stabilizator, ale zase ma velmi slusne i ISO 800 (lepsi nez tohle na ISO 200).

Tak asi tak

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: s ambicemi zrcadlovky?

Autor: wms Muž

Založeno: 20.11.2006, 00:01

sum tam na ISO 200 a 400 opravdu neni, ale nejsou tam ani detaily ;o)) Vse komplet prezehlene jako vystup napr. z Noise Ninja, Neat Image apod.. Kdyby ta redukce sumu sla aspon vypnout, ale takhle? :o)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: s ambicemi zrcadlovky?

Autor: OndraS Muž

Založeno: 20.11.2006, 08:48

Souhlas a proto je potreba RAW ... a zehleni si delat sam ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: s ambicemi zrcadlovky?

Autor: stoural Muž

Založeno: 25.02.2007, 10:37

"nebot vetsina kompaktu i EVF konci s citlivosti na ISO 200. Tak to proste je, to je fakt!"

To neni fakt, ale nesmysl, ktery muze napsat jenom skutecne neznaly situace. KAZDY EVF kompat nabiti minimalne ISO 400, a vetsina i 800.

Odpovědět na příspěvek

Zklamani

Autor: OndraS Muž

Založeno: 14.11.2006, 08:51
Odpovědí: 0

Pro mne je tento fotak zklamanim - ocekaval jsem od nastupce G6 mnohem vic = G6 (otocny LCD, RAW, svetelnost) co k ni patri + napr. stabilizator, mozna krapet vetsi rozsah zoomu; misto toho honeni za pixly, mene svetelny objektiv a retro design za mooc penez.
Nejhorsi je, ze moc alternativ (kompakt jako zaloha DSLR) dnesni trh nenabizi - jedine snad Panasonic LX2.
To uz radeji nez G7 tak neco z A rady - A640 nebo A710.
Skoda mozna priste...

Odpovědět na příspěvek

Srovnání s Panasonicem LX2

Autor: PetrS Muž

Založeno: 14.11.2006, 08:58
Odpovědí: 2

Protože chci koupit lepší kompakt (jako druhý fotoaparát k zrcadlovce) uvital jsem, že Canon sice po delší době, ale přeci jenom přišel s nástupcem G6. Jsem ale z G7 rozpačitý, zejména mi vadí absence RAW, uvital bych (a podle reakcí asi nejenom já) výklopný displej. Zde bych rád věděl jak je na tom G7 s kontrastem displeje. A protože můj další kandidát ve výběru je Panasonic LX2 zajímalo by mne přímé srovnání obrazové kvality G7 a LX2, zejména šum do 800 ISO a obrazové vady. Měl jste někdo tuto možnost přímého srovnání?

Odpovědět na příspěvek

RE: Srovnání s Panasonicem LX2

Autor: Dilinger Muž

Založeno: 14.11.2006, 14:32

podívej se sem: http://www.lesnumeriques.
com/duels.php?ty=1&ma1=1&
mo1=256&p1=1464&ma2=60&mo
2=236&p2=1369&ph=3
a udělej si názor sám :o)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Srovnání s Panasonicem LX2

Autor: PetrS Muž

Založeno: 14.11.2006, 16:29

..díky velmi zajímavé, o těchto stránkách jsem nevěděl, těch srovnání si tu můžu nastavit co hrdlo ráčí :-)

Odpovědět na příspěvek

Malé zamyšlení....

Autor: Roman Muž

Založeno: 14.11.2006, 09:29
Odpovědí: 1

Já bych se tohoto foťáčku trošku zastal, to že ho autor recenze nepřímo porovnává s DSLR není problém G7 :-).
Marketingová realita je hold taková jaká je a z toho je potřeba vycházet. Všechny top kompakty všech výrobců mají dneska už 10MP. Jasně, že je to moc, jak optika, tak SW z toho udělají reálné rozlišení cca 6-8MP...
ALE, co jsem zatím viděl z 10MP kompkatů, tak G7 má na nejnižším ISO nejlepší úrověň detailů a snímky jsou opravdu docelá hezké a i ta optika při F5 je docela kvalitní.
Třeba Panasonic to už mydlí (detaily) na nejnižším ISO 100 (FZ50 a LX2) a naprosto tak sráží jinak velmi kvalitní optiku...
A recenze, jako taková, je celkově vcelku podařená, jen to srovnávání s DSLR je opravdu nešťastné, co do kvality výstupu tak téměř neporovnatelné, ale v rámci kompaktů patří určitě mezi to nejlepší co se aktuálně nabízí a prodává.
Cena na megafoto.cz je 13357 s DPH, po vanocích to spadne na cca 12 000,- Kč a to se už pomalu vyplatí :-).

Odpovědět na příspěvek

RE: Malé zamyšlení....

Autor: Hajek Martin Muž

Založeno: 16.11.2006, 11:05

Dobry den,
G7 nesrovnavam primo s DSLR, nebot to samozrejme dost dobre nejde. Na druhou stranu stejne tak nelze srovnavat tento aparat s klasickymi kompakty. Nejvice se G7 blizi EVF pristrojum, ale z pohledu trhu se jedna o dosti specifickou skupinu, ktera zatim nema na trhu naprosto jednoznacneho konkurenta. Faktem je, ze se jedna po dlouhe dobe opet o jeden digital z mala, ktery naprosto vybocuje ze zaletych koleji a zaroven nabizi dobrou vybavu a solidni kvalitu snimku - na svou kategorii.
S pozdravem
M.H.

Odpovědět na příspěvek

Srovnání s Panasonicem LX2

Autor: PetrS Muž

Založeno: 14.11.2006, 09:30
Odpovědí: 2

Protože chci koupit lepší kompakt (jako druhý fotoaparát k zrcadlovce) uvital jsem, že Canon sice po delší době, ale přeci jenom přišel s nástupcem G6. Jsem ale z G7 rozpačitý, zejména mi vadí absence RAW, uvital bych (a podle reakcí asi nejenom já) výklopný displej. Zde bych rád věděl jak je na tom G7 s kontrastem displeje. A protože můj další kandidát ve výběru je Panasonic LX2 zajímalo by mne přímé srovnání obrazové kvality G7 a LX2, zejména šum do 800 ISO a obrazové vady. Měl jste někdo tuto možnost přímého srovnání?

Odpovědět na příspěvek

RE: Srovnání s Panasonicem LX2

Autor: vladimir Muž

Založeno: 24.11.2006, 22:20

pozri tu:

http://www.dprevie
w.com/reviews/CanonG7/pag
e11.asp

Odpovědět na příspěvek

RE: Srovnání s Panasonicem LX2

Autor: MartinV Muž

Založeno: 13.12.2006, 21:26

LCD....ma kolem 200tis bodov ak sa nemylim, viditelny aj za slnka...tam ta mozem ujistit ze nemusis mat ziadne starosti, vazne, ked len toto...tak obraz je krasny...to zrovnanie... mal som na vyskusanie len TZ1... tu ta mozem ujistit ze TZ1 robila s ovela vacsim sumom + plna automatika, a to podanie farieb sa mi naozaj nepacilo....s LX2 nemam skusenosti tak na zaklade inych skusenosti sa vyjadrovat nebudem...zatial len tolko

Odpovědět na příspěvek

srovnání s DSLR

Autor: PetrS Muž

Založeno: 14.11.2006, 09:39
Odpovědí: 8

souhlasím s Romanem, nelze srovnávat i dobrý kompakt s DLSR. Konstrukce, rozměry (zejména čipu a následně optiky) jsou přeci o něčem jiném. Pokud chci opravdu kvalitní fotografie, pak DSLR, pokud chci pohotovost pak kompakt. Ještě dodá,, pokud někoho napadne srovnávat kvalitu G7 s DSLR je to známka toho, že to s kvalitou není nejhorší. Cenově je pořád pod levnými sety DSLR.

Odpovědět na příspěvek

RE: srovnání s DSLR

Autor: Simahnyk Muž

Založeno: 14.11.2006, 13:15

Zdravím...
Já osobně bych měl pár výhrad k Vašemu příspěvku. Říkáte, že na pohotovost je lepší kompakt? Podle mě kompakty, které musí vysouvat objektiv startují kolem 3s, kdežto DSLR startuje téměř okmažitě... tak jaképak "pohotové kompakty"? Dále pak - někoho možná napadlo srovnávat DSLR s tímto kompaktem, ale řekl bych, že to bylo spíše kvůli nižší úrovnmi šumu, která je na kompaktíky na dobré úrovni, což na první pohled zaujme... A pak přítomnost manuálních režimů... osobně ale DSLR s kompakty neporovnávám, poměr mezi DSLR a kompaktem mi připadá asi jako poměr mezi nadupaným bourákem a angličákem na elektrický motorek... Zkrátka kompakty jsou dle mě na zábavu, na hraní a DSLR na focení ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: mk Muž

Založeno: 14.11.2006, 17:20

Nevím, jak G7, ale třeba Olík 8080 startuje s přehledem do sekundy, což je pořád o dost ryclejší jak třeba DSLR ze stejné stáje ;)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: Simahnyk Muž

Založeno: 14.11.2006, 20:00

Ano, zajisté, vyjímka může potvrzovat pravidlo. Nešlo mi o konkrétní porovnávání jednotlivých typů aparátů, ale obecně vzato - kompakty většinou potřebují vysouvat objektiv, což jejich náběh oproti DSLR, které stačí zapnout elektroniku a mechanicky se pohybovat jen minimálně, zpomaluje... nepomlouvám, jen konstatuji z této skutečnosti...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: MartinV Muž

Založeno: 13.12.2006, 21:05

Tak, ale podla mna si odporujes, a to za kazdych okolnosti, ja osobne vlastnim G7, nabeh do 1sekundy aj s vysuvom, a zhotovena snimka a to s bleskom max 3sekundy, som si to tak stopol..to len nechapem ked reagujes na G7 a potom pises ze v globale su kompakty pomale...neviem ale mam v tom zmatok, bud sa bavime konkretne alebo len tak... no a ten RAW.. ono je to skorej marketing, ako to, zeby tam ten format nemohli dat, osobne som neni profesional, a toto mi staci, o sum sa stara hlavne Digic3, som nafotil na nom cca 2tisic fotografii, a vazne ze nefoti zle, fotky maju do 5-6-7mega, takze na 4gb sa toho zmesti do tisicky.... ale ta pohotovost...zoberme si to takto...ides po ulici...nosis bezne so sebou zrkadlovku? .....mas ju vzdy hned v ruke, keby sa nahodou nieco stalo? alebo ju mas pekne ulozenu vo velkom puzdre....a ked nieco si xces odfotit tak ti trva minimalne 5s aby si ju vytiahol...aspon takyto je moj nazor..na tu pohotovost

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: Milka Muž

Založeno: 17.11.2006, 11:41

Canon S3 je ready snad ani ne během 1s a to má 12x opt. zoom

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: Simahnyk Muž

Založeno: 18.11.2006, 10:22

Zajisté, jsou tak rychlé přístroje... já je znám ze svých zkušeností spíše z řad EVF, jednu takovou (KM Dimage Z5) používám a tak startuje také do 1s, ale co jsem měl příležitost zkoušet z řad kompaktů, zjistil jsem, že moje 12x startuje rychleji než jejich 3x - 4x ;-) Ono asi nepůjde ani tak o hardwarový start (mechanická příprava činnosti) ale o software, který běžně kompakty mají tuhý...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: jirka Muž

Založeno: 14.12.2006, 21:42

Nez oddelam krytku z 350D a zapnu, tak je A70ka davno vysunuta a to uz ma nakej ten patek:) Mam dojem ze porovnavat hbitost startu fotaku je docela o nicem. Ty sekundy co trva start fotaku se nedaji srovnavat s vytahovanim z brasny, ostrenim atp.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: srovnání s DSLR

Autor: jirka Muž

Založeno: 14.12.2006, 21:44

Tim jsem chtel rict ze je to naprosto zanedbatelny cas ty 1-3s co se fotak "startuje" a pokud nekde chodim a chci neco fotit tak mam fotak zaplej a ciham:)

Odpovědět na příspěvek

srovnání s DSLR

Autor: PetrS Muž

Založeno: 14.11.2006, 09:40
Odpovědí: 0

souhlasím s Romanem, nelze srovnávat i dobrý kompakt s DLSR. Konstrukce, rozměry (zejména čipu a následně optiky) jsou přeci o něčem jiném. Pokud chci opravdu kvalitní fotografie, pak DSLR, pokud chci pohotovost pak kompakt. Ještě dodá,, pokud někoho napadne srovnávat kvalitu G7 s DSLR je to známka toho, že to s kvalitou není nejhorší. Cenově je pořád pod levnými sety DSLR.

Odpovědět na příspěvek

Recenze na dpreview

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 19.11.2006, 13:19
Odpovědí: 0

http://www.dpreview.com/r
eviews/canong7/

Odpovědět na příspěvek

kompakt? jakej?

Autor: petr sax Muž

Založeno: 20.11.2006, 16:30
Odpovědí: 0

Můžete mi někdo poradit? Hledám kompakt jako doplněk k zrcadlovce. Nechce se mi na lyže, kola atd... tahat D5 ka. A jsem z těch několika debat zmaten jak lesní včela. Měl jsem vyhlednuté: panasonic LX2, cannon G7 a případně Nikon P4. Nebo máte někdo jinou radu? Nehledám levnej kompakt, ale zase nemusím házet peníze zbytečně z okna. dík moc.

Odpovědět na příspěvek

Zajímavý žýe nejvíce pomluv a volovin tu naplácali Ti co G7 něměli v ruce !!

Autor: Uživatel Muž

Založeno: 28.11.2006, 22:43
Odpovědí: 4

Jinak by tak hloupě nepsali o něčem z čím nemají pražádné zkušenosti ! Hodnotím tento kompakt za jeden z nejlepších jaký kdy byl vyroben a myslím si že mu málokterý na trhu může konkurovat ! Není určen kdo vyžaduje RAW . Takový zájemce by měl jít už do zrcadla a ne do kapesního kompaktu s úžasnými možnostmi a výsledky .

Odpovědět na příspěvek

RE: Zajímavý žýe nejvíce pomluv a volovin tu naplácali Ti co G7 něměli v ruce !!

Autor: Iggy Muž

Založeno: 29.11.2006, 19:48

Není určen kdo vyžaduje RAW

... tak kdo tady plácá voloviny, co? Pro začátečníka je to možná volba, ale to je tak vše. Ale je pravda, že je veliký rozdíl DSLR a non DSLR, takže tohle ve srovnání s jinými zázraky s malým snímačem asi tak na podobné úrovni. Kilometr za ASP-C.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Zajímavý žýe nejvíce pomluv a volovin tu naplácali Ti co G7 něměli v ruce !!

Autor: Majitelé DSLR se učí fotit ? Muž

Založeno: 30.12.2006, 13:37

Poměr výkon cena hovoří jasně pro tento kompkat. A už vůbec nechápu proč vidím víc mazanin z DSLR. Že by používalo tolik neschopných lidiček DSLR ?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Zajímavý žýe nejvíce pomluv a volovin tu naplácali Ti co G7 něměli v ruce !!

Autor: stoural Muž

Založeno: 25.02.2007, 10:35

Nezlobte se na me, ale pomer cena/vykon ROZHODNE nehovori pro tento kompakt.

Odpovědět na příspěvek

RE: Zajímavý žýe nejvíce pomluv a volovin tu naplácali Ti co G7 něměli v ruce !!

Autor: sonnar Muž

Založeno: 15.02.2007, 19:17

Tenhle fotak je hroznej shit :(, mas pravdu :)) Doufam, ze se Canon jeste probere a udela ve tride kompaktu neco lepsiho nez tuhle 10 Mpix krabicku od mejdla co se tvari jako fotak. Tohle s radou G nema vubec nic spolecnyho :( (predevsim vystupem a nekterymi funkcemi) V ruce jsem G7 bohuzel mel. 8)

Odpovědět na příspěvek

RAW

Autor: Peter Kotrčka Muž

Založeno: 12.12.2006, 18:07
Odpovědí: 2

Docital som recenziu len po skonstatovanie, ze pristroj nema RAW. Skoda. Vyzera zaujimavo, funkcne inac napchaty doplna. Ale bez RAW-u by mi bol nanic.

Odpovědět na příspěvek

RE: RAW

Autor: ihi Muž

Založeno: 02.03.2007, 19:11

na co raw?
raw je jen pro toho kdo si neumi poradit s expozici
z dobre naexponovaneho jpegu udelas i billboard
a stejne neni tiskovy stroj ktery by dokazal vic nez se vejde do jpgu

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RAW

Autor: Jan Březina Muž

Založeno: 02.03.2007, 20:36

Diskuzi na tema zda G7 potrebuje RAW ci nikoli bych se nechtel vyjadrovat. Nicmene tvrzeni, ze RAW je k nicemu je trochu naivni. Krome typicky 4bitove reservy v expozici, o kterem hovorite, je zde moznost odlozeni balance barev, vyberu barevneho prostoru, nastaveni vsech parametru processingu ci napriklad doostreni a redukce sumu.

Odpovědět na příspěvek

G7 - pro mě fajn

Autor: Ejabeja Muž

Založeno: 18.02.2007, 18:09
Odpovědí: 0

Přátelé, celá diskuse mi přijde absurdní, já si koupil G7 jako doplněk 30D a jsem velmi spokojen (určitě mě neomezuje). Foťáky jsou především na focení a většině diskutujícím bych doporučil, aby poslali svůj životopis šéfovi product managementu Canonu a nabídli své služby...

Odpovědět na příspěvek

stare/nove EVF a spol.

Autor: Hanz Muž

Založeno: 28.03.2007, 13:38
Odpovědí: 0

Halt je to tak zajimave a lepsici se EVF uz se proste nedelaji. Zajimave byly: Canon G6 anbe Pro1 Nikon s radou 8*** (8400, 8800 atp.) a konecne koncem Koniky minolty. Pokud by nekdo skloubil optiku canonu Pro1, sirokouhlost 8400, a spickove rozliseni A200 a18* opt. zoom olympusu. Beru a platim v dolarech :o))

Odpovědět na příspěvek

co ma zlosti na G7

Autor: besik33 Muž

Založeno: 10.04.2007, 22:55
Odpovědí: 0

canon g7 je super fotak ale miestami mi to pride ako taka nedodelavka. To co mi na nom lezie na nervy najdete na http://besik33.borec.cz/g
7/canon%20g7.html . manualne macro je u tohto fotaku proste tragicke....

Odpovědět na příspěvek

G7 nebo jiný fotoaparát?

Autor: D.H. Muž

Založeno: 16.05.2007, 18:20
Odpovědí: 0

Dobrý den, chystám se si pořídit nový fotoaparát a nejvíce se mi líbí tato G7.
Dá se za cenu tohoto fotoaparátu (12000) sehnat něco lepšího? Nejradši bych kompakt, ale není to úplnou podmínkou. Ještě by mě zajímalo, jestli má tento fotoaparát nějakou nevýhodu oproti canonu A710 is. Díky.

Odpovědět na příspěvek

Když už se nenaučí fotit s G7 Ti co tady tolik brečí a pomlouvají tento skvělý foťák, tak asi už ničem !

Autor: Zbynek1 Muž

Založeno: 23.01.2008, 19:00
Odpovědí: 0

Světe div se co se tady naplácalo za hovadiny. Jsem pevně přesvědčený že co do kvality výstupu patří tento kompakt mezi špičku v kompaktech.
Není moc kompaktů (nově taktéž G9) který by nabídnul tak skvělé ovládání včetně přímých možnosti bleskového nastavení všech podstatných funkcí a měl by uspokojit i ty nejnáročnější uživatele. A sem tam nějaké mouchy ? Který foťák je nemá. I přes některé neřesti které nějaké kousky G7 mají dávám tomuto kompaktu 1*

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: