Novinky Canon imagePROGRAF - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Novinky Canon imagePROGRAF

27. října 2012, 17.19 | Canon na výstavě Photokina 2012 představil pět nových velkoformátových fotografických tiskáren imagePROGRAF a spektrofotometr pro trh grafických umění. Nové stroje velikosti 24 až 60 palců a se systémem osmi a dvanácti barev obsahují řadu nových funkcí, které přispívají k dosažení vynikající kvality obrazu, vysokou produktivitu a široké možnosti využití.

Pětice nových velkoformátových tiskáren Canon imagePROGRAF má tato označení: iPF6400, iPF6450, iPF8400, iPF9400 a iPF9400S. Pro model imagePROGRAF iPF6450 výrobce připravil nový spektrofotometr pro trh grafických umění, který zaručuje optimální kvalitu obrazu a správu barev. Všechny modely jsou zaměřeny na trh grafických umění, včetně fototrhu, výtvarného umění, nátisků, značení a výroby.

 

Canon imagePROGRAF iPF9400S

 

Uvedením těchto nových modelů se Canon stal prvním výrobcem, který používá jeden inkoustový systém a zásobníky inkoustu „Hot Swap“ napříč celou řadou velkoformátových tiskáren pro zachování konzistence tisku. Inkoustový systém nabízí širší barevný gamut, výraznější odstíny černé, lepší odolnost proti poškrábání a stabilnější barvy pro optimální kvalitu obrazu a zajištění absolutního souladu výtisků bez ohledu na používané zařízení. Technologie „Hot Swap“ umožňuje vyměnit inkoustové kazety během tisku, takže se snižují prostoje, tisknout lze bez přerušení.

 

Canon imagePROGRAF iPF6400

 

Dvanáctibarevné 24palcové tiskárny imagePROGRAF iPF6400 a iPF6450 nahrazují modely iPF6300 a iPF6350. Canon zároveň představil i nový spektrofotometr pro imagePROGRAF iPF6450, který umožňuje přesné, vysoce stabilní a konzistentní barevné tisky. Přepínatelný UV filtr poskytuje uživatelům mnohem větší flexibilitu při využití různých druhů médií.

 

Canon imagePROGRAF iPF6450

 

Spektrofotometr kalibruje inkousty, takže všechny 12barevné velkoformátové tiskárny, které Canon představil v roce 2012, mohou mít jednotný vzhled tištěných barev. Uživatelé mohou u iPF6450 pomocí spektrofotometru centrálně řídit správu barev i na dalších velkoformátových tiskárnách imagePROGRAF, které jsou nainstalované v jiných lokalitách, a optimalizovat výkon a sjednotit barevnost.

 

Canon imagePROGRAF iPF8400

 

Dvanáctibarevná 44palcová tiskárna imagePROGRAF iPF8400 nahrazuje iPF8300 a přináší velký 250GB pevný disk a rychlejší propustnost. Canon nabízí uživatelům širší možnost volby.

 

Canon imagePROGRAF iPF8400

 

Canon imagePROGRAF iPF8400, čelní pohled.

 

Canon imagePROGRAF iPF9400

 

Canon zároveň představil dvanáctibarevnou 60palcovou tiskárnu imagePROGRAF iPF9400 a osmibarevnou 60palcovou tiskárni iPF9400S. Celkovou kvalitu obrazu vylepšují barevné inkousty Lucia EX, které poskytují přibližně o 20 % širší barevný gamut a vyšší rychlost tisku. Tiskárny se velmi dobře hodí pro tisk fotografií, uměleckých děl a vnitřního značení.

 

Canon imagePROGRAF iPF9400S

 

Model iPF9400S přináší vylepšené tiskové technologie a při speciálních příležitostech, kdy je potřeba velmi rychlá produkce, využívá méně trysek. Tisk je tak 1,5krát rychlejší než u předchozího modelu iPF9000S. iPF9400S přináší jasné barvy a vylepšenou sekvenci tiskové hlavy, což umožňuje rychlejší tisk. Nový model je díky tomu velice vhodný pro výrobu plakátů.

 

Canon imagePROGRAF iPF9400 detail

 

Canon také vyvinul plug-in Gallery Wrap do Photoshopu pro jednoduchý automatizovaný tisk pláten a Fine Art obrazů. Jedná se o ideální nástroj pro galerie. S novými modely je dodáván i software pro ještě lepší správu médií, kalibraci a účtování. Tiskové úlohy lze pružněji zadávat a sledovat jejich průběh a zároveň vytvářet výtisky podle přesných specifikací.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: