Sony CyberShot H5 - nejnovější EVF ultrazoom od Sony v praxi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Recenze - fotoaparáty

Sony CyberShot H5 - nejnovější EVF ultrazoom od Sony v praxi

20. června 2006, 00.00 | Sony CyberShot DSC-H5 je již třetí elektronickou zrcadlovkou řady "H" od tohoto japonského výrobce. Novinka nabízí rozlišení 7.2 MPix, velký displej 3,0", 12x optický zoom a optický stabilizátor obrazu (Super SteadyShot). Samozřejmostí je též pevné tělo v kombinaci s povedeným designem.

{Základní popis}

Sony uvedlo na trh již třetí aparát řady H - CyberShot DSC-H5. Jedná se o pokračovatele dvou povedených modelů H1 a H2. Až tolik nového "há-pětka" nepřináší, na první pohled jde o totožné přístroje, ovšem pár změn novinka přeci jen doznala. Sony CyberShot DSC-H5 nabízí předně vyšší rozlišení než oba předchůdci a sice 7.2 MPix (oproti H1 s 5.1 MPix a H2 s 6.0 MPix), dále o půl palce větší displej (3,0") než byl u "há-jedničky" (2,5") a několik drobnějších kosmetických změn. Dle údajů od výrobce, je DSC-H5 vybaven také silnějším interním bleskem, jehož účinnost by měla být až do 16 m. Kromě toho nabídne H5 také 12x optický zoom, robustní plášť, povedený design a samozřejmě opět nechybí ani optický stabilizátor obrazu (Super SteadyShot) nebo široká nabídka manuálních a kreativních režimů. Jaká tedy je Sony CyberShot DSC-H5 v praxi a jakou kvalitu snímku od ní můžeme očekávat? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete v následující recenzi.

Konstrukce a design

Přední části fotoaparátu (pravé straně z čelního pohledu) dominuje mohutný tubus objektivu. Na opačném kraji nelze přehlédnout pogumovaný úchopový grip, který zároveň ukrývá ve svých útrobách dvojici napájecích článků (2x AA baterie). Na čelní straně naleznete dále ještě asistenční světlo autofocusu a otvor s mikrofonem (pro záznam audia). Nad objektivem je ukryt vyskakovací interní blesk. Plášť fotoaparátu je vyroben z plastu, který výrobce nastříkal stříbrnou barvou s imitací kovu. Kovový je pouze tubus objektivu (respektive jeho přední část) a závit pro stativ. Při zapnutí aparátu se nám při automatickém vysunutí objektivu zvětší hloubka přístroje o cca 30 mm. Ve spodní části přístroje leží jen kovový závit pro umístění aparátu na stativ a dále plastová dvířka pro baterie a paměťovou kartu (typu MemoryStick Duo Pro). Plastová dvířka jsou řešena stejně - tedy dvoupolohově, jako u předchozích modelů. Stačí je v prostředku "zlomit" a zpřístupníme tím jen paměťovou kartu (nemusíme otevírat celý kryt baterií). Na levém naleznete konektory A/V a USB, jež chrání plastová záslepka. Rozměry a hmotnost aparátu jsou: 107.8 x 81.4 x 91.2 mm a 591 g. K dostání bude H5 ve dvou barevných provedeních - v černém a stříbrném.

Z pohledu ze shora jednoznačně na první pohled zaujme blesk, který na zadní straně přechází v elektronický hledáček s dioptrickou korekcí (ta je umístěna v jeho spodní části). Dále je na vrchní straně část ovládacích tlačítek, které jsou zde v následujícím pořadí (zleva doprava): klávesa aktivující optický stabilizátor, tlačítka pro zapnutí / vypnutí, kruhový volič pro volbu režimů (automatika, polomanuální a manuální režimy). Ze shora na úchopovém gripu leží ještě dvojice tlačítek pro nastavení volby ostření a způsob snímání (normal, sériové, multi-sériové a expoziční bracketing). Výčet vrchních ovládacích prvků zakončuje tlačítko spouště a roller pro nastavování expozičních parametrů při manuálních a polo-manuálních režimech. Zadní straně vévodí velký a přehledný 3,0" displej s rozlišením 230 000 bodů. Přímo nad ním leží dvojice tlačítek: LCD/Finder a Preview, sloužících k přepínání elektronického hledáčku / displeje a ke změně režimů prohlížení / fotografování. Kromě displeje na zadní straně naleznete ještě několik zbylých ovládacích prvků. Předně je to multifunkční křížový ovladač, který slouží jak k prohlížení snímků, tak i ke změnám běžně používaných funkcí: blesk (nahoru), samospoušť (dolů), režim ostření - normal / makro (vpravo) a kompenzace expozice (vlevo). Klávesa uprostřed supluje tlačítko OK. Pod multifunkčním voličem je klávesa rozlišení / koš, kterou nastavujete velikost snímků (v režimu fotografování) nebo s ní mažete (v režimu prohlížení). V horní pravé části zadní stěny aparátu je pak už jen trojice prvků: menu, displej a kolébkový ovladač zoomu (sloužící též pro přibližování náhledů).

[-more-]{Technické parametry}

Specifikace

Sony CyberShot DSC-H5 fotografuje na základě snímacího čipu typu Super HAD CCD s úhlopříčkou 1 / 2,5" a efektivním rozlišením 7.20 MPix. Nejvyššího rozlišení dosáhnete 3 072 x 2 304 bodů. V dalších velikostech lze nastavovat: 2 592 x 1 944, 1 280 x 960, 640 x 480 bodů a nechybí ani možnost ořezu do formátů 3:2 a 16:9. Kromě snímků můžete pořizovat také ozvučená videa ve VGA kvalitě - 640 x 480 bodů s frekvencí snímkování 30 snímků za sekundu ve formátu MPEG. Příjemnou funkcí je možnost používání optického zoomu i během záznamu videosekvencí. Snímač aparátu umožňuje nastavení na šest různých citlivostí: ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1000. Objektiv je zde použit osvědčený Carl Zeiss Vario-Tessar s ohniskovým rozsahem 6.0 - 72.0 mm (36 - 432 mm je ekvivalent 35mm kinofilmu) při světelnosti f/2.8 - 3.7 (s maximálním clonovým číslem F8 na nejkratším i nejdelším ohnisku).

Časy expozice se pohybují od 30 sekund do 1/1 000 sekundy. Kompenzaci expozice lze korigovat v rozmezí +/- 2EV (po 1/3EV krocích) a způsoby měření můžete nastavit celoplošně, bodově nebo se zdůrazněným středem. Autofocus pracuje ve dvou režimech - v normálním a makro režimu. Normální režim ostří od cca 50 cm a v režimu makro funguje AF od 2 cm. Při zhoršených světelných podmínkách asistuje pomocné světlo AF. Způsob ostření lze dále nastavit na vícebodové, se zaměřením na střed, manuální a selektivní (sami si určíte oblast, na kterou chcete zaměřit). Při nastavení manuálního ostření, máte možnost nastavit vzdálenosti: 2, 5, 10, 90 cm, dále pak 0,9, 2, 5 m a nekonečno. Automatické pasivní zaostřování porovnává kontrast na 3 bodech, přičemž máme možnost použití pouze jednoho bodu s nastavitelnou polohou.

V případě expozičních režimů máte k dispozici jednak plně automatický režim, dále také Programu (automaticky nastaví clonu a čas, ostatní parametry lze nastavit), prioritu času / clony, plně manuální režim a dále 7 předdefinovaných režimů: Portrét, Krajina, Sport, Pláž, Portrét za soumraku, Soumrak a ISO (přístroj nastavuje vysoké hodnoty citlivosti - vhodné pro noční snímky). Interní blesk nabízí možnosti: automatický, zapnuto, vypnuto, pomalá synchronizace. Redukci červených očí lze aktivovat přímo v menu. Funkce vyvážení bílé barvy zahrnuje jak automatický režim, tak i možnost manuálního nastavení vyvážení bílé barvy. Kromě toho je zde také k dispozici 5 předdefinovaných režimů: Den, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Blesk. Máte-li aktivován blesk, nabídka WB vám dá automaticky k dispozici pouze možnost volby Auto, Blesk nebo Manuální WB (což je příjemné a především logické - eliminuje to případnou možnost nastavení chybného režimu). Nechybí ani živý histogram (v režimu jak prohlížení snímků tak přímo při fotografování). Kromě externí paměti typu MemoryStick Pro Duo, lze využít též 32 MB paměti interní.

Rozhodně jednu z nejzajímavějších funkcí Sony DSC-H5 představuje stabilizace obrazu "Super Steady Shot", jež kompenzuje chvění fotoaparátu (ruky) a zajišťuje ostré snímky, bez nežádoucího "bluru" (rozmazání). Optický stabilizátor funguje na principu pohybu čoček uvnitř objektivu. Nechtěný pohyb fotoaparátem, který by vedl k rozmazání, je vyhodnocen, zpracován a čočky v objektivu se posunou tak, aby otřes kompenzovaly. Tuto funkci zvlášť oceníte zejména při fotografování na delší ohniska nebo při horších světelných podmínkách. Lze ji dále dobře využít v kombinaci s delšími časy závěrky nebo v režimu kamery. Stabilizace obrazu pracuje ve dvou režimech - jen při snímání nebo průběžně. Tuto volbu měníte v menu Fotoaparátu (SteadyShot). Je třeba však brát v úvahu, že nastavení průběžného stabilizování bude mít značný vliv na větší spotřebu baterií.

 

[-more-]{Menu a ovládání}

Ovládání a práce v menu

Veškerá ovládací tlačítka leží na horní liště a zadní straně aparátu. Na vrchu přístroje se kromě spouště a dvojice kláves pro ostření a způsob snímání nachází také kruhový volič, kterým měníme režimy. Ten nabízí kromě plné automatiky dále také program, režim videokamery, 7 předdefinovaných módů a manuální režimy (s prioritou clony / času / plně manuální režim). Kromě tohoto podstatného prvku je na vrchní straně dále tlačítko pro zapnutí/vypnutí a aktivace optické stabilizace Super SteadyShot. Do režimu prohlížení se dostaneme stiskem příslušné (jednoúčelové) klávesy, ležící přímo nad displejem (ještě spolu s tlačítkem pro změnu zobrazení - displej / EVF hledáček).

Změny expozičních parametrů při polo-manuálních a manuálních režimech, provádíme pomocí rolleru, umístěném v přední horní části úchopového gripu (v místech, kde máte obvykle ukazováček pravé ruky). Otáčením tohoto kolečka vlevo/vpravo, nastavujete požadované parametry, při jeho stisku zvolenou volbu potvrdíte. Poslední nepřehlédnutelný prvek tvoří multifunkční křížový ovladač na zadním panelu (vpravo vedle displeje). Ostatní tlačítka - Display, Menu, Rozlišení/Koš jsou jednoúčelová.

 

 

 

Menu přístroje se nevymyká předchozím přístrojům. Rozděluje se opět na dvě části - základní menu a pokročilé menu - nastavení. Do struktury menu vstoupíte stiskem stejnojmenné klávesy, čímž se dostáváte do základního menu, kde máte na liště ve spodní části displeje nabídku základních parametrů (zleva do prava): Barevné filtry (Normální, Živý, Přírodní, Sépie, Černobílý, Režim měření (Vícebodový, Se zaměřením na střed, Jednobodový), Vyvážení bílé barvy (Auto, Denní světlo, Oblačno, Zářivky, Žárovky, Blesk, Manuální nastavení, Konfigurace manuálního nastavení), Citlivost (Auto, ISO 80, 100, 200, 400, 800, 1000), Kvalita snímků (Lepší, Standard), Kontrast (3 úrovně), Ostrost (3 úrovně), Nastavení.

Výběrem právě poslední položky vstupujete do pokročilého menu (Nastavení). To je rozděleno na celkem tři skupiny: Fotoaparát (2 záložky), Nástroj vnitřní paměti a Nastavení (2 záložky). V tomto menu můžete provádět různé změny, týkající se dalších funkcí, případně nastavení fotoaparátu. Záložky "Fotoaparát 1 a 2" umožňují měnit Režim AF, Digitální přenos, Redukce červených očí, Asistenční světlo AF, Automatické prohlížení, Rozšířené ostření, Synchronizace blesku, Stabilizace obrazu a Předsádka (Blízko, Tele, Široko a Vypnuto). Stabilizace obrazu pracuje ve dvou režimech - jen při snímání nebo průběžně. Nástroj vnitřní paměti jen formátuje interní paměť přístroje. Poslední dvě položky (Nastavení 1 a 2) nabízejí možnosti změn: Podsvícení LCD (Jas, Normal), Podsvícení EVF (Jas, Normal), Zvuky (Závěrka, Vypnout, Zapnout), Jazyk, Inicializace, Čisla souborů, Spojení přes USB, Video výstup, Nastavení hodin. V režimu kamery je nabídka stejná jako v režimu fotografování. V režimu prohlížení můžete v základní nabídce provádět základní operace jako jsou: Ochrana, Přímý Tisk/Sdílení, Slideshow, Změny velikosti, Rotace, Výřez a Nastavení.

[-more-]{Hodnocení kvality snímků}

Kvalita snímků

Sony CyberShot DSC-H5 fotografuje na šest různých citlivostí: ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1000. První tři citlivosti: ISO 80, 100 a 200, nenaznačují prakticky žádný šum, který by rušil vizuální dojem z fotografií. Následující citlivost ISO 400 již zobrazuje znatelný šum, ale i přesto jsou tyto snímky stále dobře použitelné. V případě citlivosti ISO 800 již je šum silný s místy dost výraznými modro-fialovými mapami. Fotografie ještě lze použít, maximálně však jen jako zmenšené náhledy. U poslední citlivosti - ISO 1000, je situace obdobná jako u ISO 800 s tím rozdílem, že šum značně nabývá na intenzitě a takovéto fotografie už jsou v praxi téměř nepoužitelné. V celkovém hodnocení redukce šumu, je ale na tom Cyber-shot DSC-H5 poměrně dobře, ve své kategorii jej můžeme bez výčitek řadit k průměru.

Fotografování na všechny citlivosti (zleva doprava, shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1000.

Vyvážení bílé pracuje na denním světle spolehlivě. Překvapivě též v umělém osvětlení podává automatika relativně dobrých výsledků (viz barevné terče) a lze ji bez problémů použít i ve velkém množství případů fotografování v interiérech. Pokud však přesto dojde k problémům, můžeme se spolehnout na některý z předdefinovaných režimů: Žárovky, Zářivky, Oblačno, Denní světlo, Blesk. Nechybí zde ani možnost manuálního nastavení vyvážení bílé barvy. V případě vyvážení bílé barvy, podává H5 velice dobrých (nadstandardních) výsledků.

 

Vyvážení bílé (White balance) – vlevo: automatické, vpravo: manuální (v našem případě „žárovka“)

Sony si drží svou laťku kontrastu i barevné vyváženosti snímků stále na vysoké úrovni. Kontrast a ostrost jsou velmi dobré, opět je zde použito silnějších softwarových úprav snímků (především doostřování). Ostrosti však mírně ubývá v rozích a stejně tak můžeme pozorovat znatelný úbytek ostrých kontur se zvětšujícím se ohniskem. Na druhou stranu zde však máme také znatelné vady objektivů. Na sbíhajících se liniích můžeme pozorovat silnější moiré a je patrná také vyšší úroveň chromatické aberace. Projevuje se i určitá ztráta světla v rozích (vinětace), ale ne zas nějak výrazně rušivě. Jak je patrno na testovacích snímcích, nejlepších výsledků v případě ostrosti dosahuje H5 s naplno otevřenou clonou (F2,8). Ze zvyšujícím se zacloněním se přímo úměrně zvětšuje též rozostření. Na nejkratším ohnisku se projevuje soudkovité zkreslení, které s rostoucím ohniskem mizí. V celkovém hodnocení lze v dané kategorii označit kvalitu snímků spíše za průměrnou. Ostrost i kontrast CyberShot H5 je na velmi dobré úrovni, na druhou stranu se však citelně projevují i vady optiky.

 

Fotografování s minimálním zacloněním na nejkratším ohnisku (vlevo, F2,8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F3,7).

 

Fotografování se středně nastavenou clonou na nejkratším ohnisku (vlevo, F4,5) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F5,6).

 

Fotografování s maximální clonou na nejkratším ohnisku (vlevo, F8) a na nejdelším ohnisku (vpravo, F8).

 

Fotografování na nejkratším ohnisku (vlevo) a na nejdelším ohnisku (vpravo).

 

 

 

Fotografování na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1000.

V režimu makro...

 

 

 

Fotografování v noci na všechny citlivosti přístroje (od shora dolů): ISO 80, 100, 200, 400, 800 a 1000.

Videosekvence: 640 x 480 bodů…

[-more-]{Praktické zkušenosti a závěr}

Sony CyberShot DSC-H5 v praxi

Od zapnutí fotoaparátu až po vyexponování prvního snímku uplynou rovné 3 sekundy. Musíme však zde brát v úvahu, že z toho většinu času (cca 2/3) zabere vysunutí objektivu. Jinak se vzhledem ke kategorii jedná o průměrný čas. Prodleva závěrky od stisknutí namáčknuté spouště je neznatelná a v našich podmínkách tedy neměřitelná (tedy kratší než 0,1 s). Bez namáčknutí spouště trvá pořízení snímku 0,5 sekundy. Naproti tomu optický zoom pracuje překvapivě rychle. Změna ohniska z nejkratšího na nejdelší trvá jen 1,5 sekundy. V opačném směru (z nejdelšího ohniska na nejkratší) se celkový čas prodlužuje o cca 0,4 sekundy (1,9 sekund). Ovládání zoomu se přitom rozděluje do 28 kroků. Během natáčení videosekvencí lze používat také zoom a stejně tak můžete aktivovat/deaktivovat i funkci optické stabilizace (SteadyShot). Automatické měření expozice pracuje tak jak má a pokud nemáte nějaký specifický umělecký záměr, můžete jej bez starostí využívat. Též autofocus pracuje rychle a spolehlivě, ovšem jak je pro tuto kategorii fotoaparátů typické, v případě ostření při slabších světelných podmínkách se doba ostření až ztrojnásobuje a to i přesto, že máte k dispozici silné asistenční světlo. Příjemnou funkcí je možnost nastavení typu ostření. Kromě makra a normálního režimu můžete též volit mezi klasickým autofocusem - vicebodovým, dále se zaměřením na střed a nebo selektivním, kde si sami vyberete oblast, na kterou chcete zaostřit. Kromě těchto možností lze vybrat též funkci manuálního zaostřování. To je rozděleno na dvě základní úrovně: od 2 do 90 cm a pak od 0,9 metrů do nekonečně. Kromě toho ještě můžete nastavit volby: Vysokého zaostření a Nízkého zaostření. V obou případech nám pro lepší orientaci slouží barevná (modrá) asistence, označující hrany a úroveň zaostření (v režimu vysoké zaostření je tato "barevná asistence" mnohem výraznější). Tuto funkci lze samozřejmě též vypnout (křížovým ovladačem - nahoru/dolů). Manuální ostření funguje též spolehlivě a lze jej bez problémů použít, máte-li problémy s ostřením. Při manuálním zaostřování se nám na displeji zobrazí zvětšený náhled (výřez) dané expozice.

Displej má jisté zpoždění, které však není nijak výrazné, proto jej lze bez problémů tolerovat. Co se týče celkově pracovních rychlostí, je na tom "há-pětka" relativně velmi dobře, nicméně výrobci se stále nepodařilo odstranit neduhy, které jsme mohli pozorovat již na modelu DSC-H1. Prvním takovým negativem je křížový ovladač, který si při pohybu v menu dává dost na čas a při rychlém stisku tlačítka několikrát po sobě, dojde k operaci se značným zpožděním. Pravda, nejedná se o žádnou fatální chybu, ale i přesto se jedná o záležitost, která občas dost zdržuje (a otravuje). Odezvy tlačítek jsou jinak okamžité a rychlé. Další drobnou vadou na kráse je ovládání zoomu, které je až zbytečně moc vystouplé. To zapříčiní, že o něj často nechtěně zavadíte a tím změníte ohnisko i v momentech, kdy je to naprosto nežádoucí. Fotoaparát této kategorie by si dále určitě zasloužil možnost vyššího zaclonění než na hodnotu pouhých F8,0. Optická stabilizace obrazu pracuje ve dvou režimech a funguje dobře. Zvlášť tuto funkci oceníte při fotografování na široká ohniska (viz testovací snímky). Při fotografování slouží jako efektivní pomocník malý, detailní živý histogram (který funguje pochopitelně též v režimu prohlížení). Optickou stabilizaci i optický zoom si můžete kromě fotografování vychutnat též v režimu videokamery. Přístroj napájí dvě tužkové baterie. Ve standardní balení naleznete ještě kromě samotného fotoaparátu dále kroužek adaptéru, sluneční clonu, kryt objektivu, nabíječku, 2x AA baterie, USB kabel, videokabel, manuál, pás na nošení aparátu a CD s ovladači. Součástí softwarové výbavy Sony CyberShot DSC-H5 je také menu s podporou českého jazyka.

Závěr

Sony Cyber-shot DSC-H5 představuje vhodnou alternativu pro nadšené fotoamatéry, kteří chtějí bohaté funkční vybavení, velký rozsah zoomu, možnosti manuální kontroly expozice, ale zároveň vše v relativně kompaktním balení. "Há-pětka" navíc nabídne též dobrou optiku, vysoké rozlišení, podporu naší mateřštiny a účinný optický stabilizátor. A to vše za velmi dostupnou cenu. Výsledné snímky nabízejí ve své kategorii dobrou kvalitu, jsou ostré, mají dobrou kresebnost (i za cenu silnějších softwarových úprav). Na trhu již je tato EVF zrcadlovka běžně k dostání a to za cenu sahající mírně pod hranici 13 000 Kč (včetně DPH).

:: Technická specifikace

:: Srovnání fotoaparátů

[-more-]{Živé fotografie}

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Recenze  

 » Recenze  » Recenze - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

dilema

Autor: Dobi Muž

Založeno: 20.06.2006, 12:06
Odpovědí: 14

Vazeni pratele, jako jeden z mnoha fotografickych neumelu vaham nad koupi pristroje a nevim zda mam sahnout po sony H5 nebo canos is3.

Odpovědět na příspěvek

RE: dilema

Autor: Nagas Muž

Založeno: 20.06.2006, 13:46

Jdi do Canon S2. Sony je tragedie.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: dilema

Autor: kikina Muž

Založeno: 13.07.2006, 12:28

To je tedy rada, co mu poradit ať jde do háje!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: dilema

Autor: PETER-BB Muž

Založeno: 06.08.2006, 23:20

presne aj ja riesim.....po precitani seckeho...neviemneviem.

Kazdemu daco ine vadi a daco ine sa paci.Vazne som na vazkach...A ludiiiaa,,prosimvas,preco pisete take stupidne slova ,ako je \\\\\\\\\\\\\\\"sony je tragedia\\\\\\\\\\\\\\\" ,co napisal ....uz ani neviem kto....to je vecna diskusia????..Ak niekto vie,nech poradi....Dik..

Odpovědět na příspěvek

RE: dilema

Autor: Petr Muž

Založeno: 20.06.2006, 15:23

Ba ne jen jdi do toho sonyho. Měl jsem kdysi sony DSC V3, tyto přístroje vyhází s této řady a můžu říci, že jsem byl velice spokojen, fotky nádhera, ostrost dobrá, kresba horší, ale věřím, že u tohoto přístroje to bude mnohem lepší. Na dovolenou běžnou fotografiji je SONY nej.. aspoň na začátek, až do toho člověk pronikne tak ho tato kategorie fotoaparátu nemůže uspokojit, ale jestli jsi amatér a myslíš to s focením trochu vážně je to nejlepší volba...

Odpovědět na příspěvek

RE: dilema

Autor: Johan Muž

Založeno: 20.06.2006, 18:30

Jdi do Panasonicu FZ7.V této třídě - s výjimkou panasonicu FZ30 a Fuji 9500 - nic lepšího nekoupíš.A ještě ušetříš tolik,že máš kartu 2G v ceně...Vyzkoušej si ho a uvidíš...Ten soňák udělá na jedny baterky 150 fotek,to je málo.Canony zase mají proti Leice mizernou optiku.A funkce mají všechny UZ v podstatě stejné.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: dilema

Autor: Dobi Muž

Založeno: 20.06.2006, 20:30

u fz7 nevim jak je to s nabijeckou, potrebuju aby chodila v siti na 110V, a pokud bych mel sahnout po panasonicu vzal bych fz30 ovsem obavam se ze za dva mesice se ten fotak nenaucim dostatecne ovladat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: dilema

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 21.06.2006, 12:22

Všechny ty nabíječky chodí 110-230V/50-60Hz, jiné žádná firma k foťákům nedodává.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: dilema

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 21.06.2006, 12:47

Na http://www.panasonic.cz/s
oubor.aspx?id=20585 je 12 MB český návod k FZ7 v PDF, technické údaje nabíječky jsou na straně 123. Mně osobně připadá FZ7 příliš malý, buď FZ30 nebo Canon S3 IS.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: dilema

Autor: Dobi Muž

Založeno: 21.06.2006, 20:37

toi vnima jako dobrou volbu ted uz s ejenom rozhodnout mezi touto dvojici

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: dilema

Autor: Dobi Muž

Založeno: 21.06.2006, 21:15

takze ted s eto rozhodne ...
ma fz30ceske menu ?
a umi s3 raw ?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: dilema

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 26.06.2006, 13:58

Nemá a S3RAW jej neumí - je to program od Fuji. Umí ho třeba RAWshooter Essentials.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: dilema

Autor: Michal Muž

Založeno: 21.06.2006, 07:46

No já používám kompakt a k tomu analogovou zrcadlovku na focení vyjímečných událostí jako je promoce, imatrikulace, ples atd. A to vše kvůli zoomu a hlavně śíle blesku. Vybírat si dnes něco levnějšího než je zrcadlo (které navíc vyžaduje většinu čištění čipu a větší znalosti fotografujícího), tak jdu do té Sonky. Měl jsem H1 a už ta měla neskutečně silný blesk (osvítila sousedův barák - dosah 10-15 metrů). Jen aby ten blesk v interiéru nepřepaloval jako u H1. H1 jsem měl asi dva měsíce a můžu víceméně jen chválit.

Jinak H5 už je pod 13 litrů a do podzima, kdy pánuju poznávačku do Egypta, ještě určitě klesne:
http://www.extra
pc.cz/zbozi/sony-dig-foto
aparat-cyber-shot-dsc-h5-
s/detail.aspx?p=z:73820

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: dilema

Autor: kromec Muž

Založeno: 21.06.2006, 12:32

CANON ma proti Leice mizernou OPTIKU
:D
Tos me pobavil

CANON i LEiCA je spicka v oboru optiky v zadne pripade za nim nezaostava.

Odpovědět na příspěvek

RE: dilema

Autor: JohnyR Muž

Založeno: 21.06.2006, 18:10

Ted jsem testoval Canon S2. Dle mych testu, je docela dobry, ale SONY H1, kterou jsem testoval drive, je me sympatictejsi-kresbou, rychlosti, inteligenci automatiky.... Sony je ale robustnejsi a tezsi. Ja bych sel do SONY.

Odpovědět na příspěvek

.... jedině H5

Autor: roobee Muž

Založeno: 20.06.2006, 15:44
Odpovědí: 1

Ahoj všichni, mám H5 teprve tři dny a jsem velice moc spokojen!!!! Je prostě BOMBA a To doslova. Jsem jen amatér, žádný profík. Dysplej je krásně velký! Jestli Ti můžu poradit, tak běž do Sonyho!
Canon je taky dobrý, ale je zhruba o 2000 dražší.A to je pro mě dost podstatné. ČAU

Odpovědět na příspěvek

RE: .... jedině H5

Autor: Dobi Muž

Založeno: 20.06.2006, 20:31

Kupoval jsi si k tomu sirokouhlou predsadku? A pokud ano jakou ?

Odpovědět na příspěvek

H1- H2 - H5

Autor: Martin V. Muž

Založeno: 21.06.2006, 13:32
Odpovědí: 0

Jen bych si dovolil podotknout, že H1 je cca rok starý model, a H2 a H5 byly nyní uvedeny společně.
H5 je v podstatě vylepšená H1, H2 je "oškubaná" H5.

Odpovědět na příspěvek

dilema 2

Autor: eddy Muž

Založeno: 21.06.2006, 14:38
Odpovědí: 1

Poprosil by som vás niekoho o radu pri výbere fotoaparátu.Rozhodujem sa medzi tromi typmi prístrojov a to:
Sony DSC-H5
Panasonic DMC-FZ7
Canon Power Shot S2 prípadne S3
Ak sa niekto nájde kto mi poradí tak mu vopred ďakujem

Odpovědět na příspěvek

RE: dilema 2

Autor: mato Muž

Založeno: 21.06.2006, 23:33

Cauko, tiez v podstate riesim nieco podobne (skor riesil som) - zalezi na tvojich prioritach. panasonic je pekny, rychly, ale... mala drobnost, recenzie tvrdia, ze sumi dost nadpriemerne - a nefoti sa vzdy v idealnom svetle... keby nie, uz ho mam. IS3 sa mi osobne moc nepaci a hlavne nema volbu formatu 3:2 (skus si predstavit, ze si chces dat urobit fotky z dovolenky na papier, su krasne, ale co to? Na fotke chyba kus obrazu oproti tomu, co si vlastne nafotil... alebo ich chces vsetky editovat manualne?) ta H5 sa mi zda najlepsi kompromis medzi kvalitou snimaca, objektivu, rychlostou a funkciami. Mal som parkrat v rukach H1, bol tiez v pohode. Stareho olympa 740 som dal tatkovi, hor sa po ha patku!!!

Odpovědět na příspěvek

podmořské pouzdro

Autor: Lůca Muž

Založeno: 14.07.2006, 16:21
Odpovědí: 0

Ahoj Lidi, chci se zeptat jestli na tenhle foťák existuje podmořské pouzdro.

Odpovědět na příspěvek

expozicny cas

Autor: Palo Muž

Založeno: 15.07.2006, 14:09
Odpovědí: 0

Chcem sa spytat uzivatelov tohto fotaku ci ma aj "b" rezim pre dlhe expozicie - alebo foti maximalne tych 30 sekund. Diky

Odpovědět na příspěvek

Sony H5 vs. Panasonic FZ7

Autor: rn33 Muž

Založeno: 27.08.2006, 00:15
Odpovědí: 1

Neviem sa rozhodnúť, ktorý si mám kúpiť.Zaujímalo by ma ktortý má lepšie makro (kvalitnejšie) a či je tá chromatická vada u H5 silná a ako často sa vyskytuje?

Prosím poraďte mi

Odpovědět na příspěvek

RE: Sony H5 vs. Panasonic FZ7

Autor: Stano Muž

Založeno: 05.09.2006, 04:37

jednoznacne Sony H5. Pozri si recenzie na www.dpreview.com. Panasonic ma problem so sumom. Ja mam Sony H5 a som velmi spokojny, ako aj vacsina H5 uzivatelov. Sony VCL-M3358 by mala byt odpoved na makro.

Odpovědět na příspěvek

problém

Autor: marty Muž

Založeno: 11.08.2007, 17:08
Odpovědí: 2

cauky lidi mam problem...mel sem vcera H5ku na akcicce a par lidi si s nim hralo, a dnes mi nejak nefunguje stabilizace, kdyz namacknu...zkousel jsem zkoro vse a nic se nedeje...vi nekdo jak to dat do kupy???

Odpovědět na příspěvek

RE: problém

Autor: Bensachar Muž

Založeno: 01.03.2010, 21:51

Cau prosim te mam stejny problem.Jak jsi to odstranil? Nebo nijak? Prosím napis.Díky

Odpovědět na příspěvek

RE: problém

Autor: Bensachar Muž

Založeno: 01.03.2010, 21:55

Cau prosim te mam stejny problem.Jak jsi to odstranil? Nebo nijak? Prosím napis.Díky

Odpovědět na příspěvek

problém

Autor: marty Muž

Založeno: 11.08.2007, 17:10
Odpovědí: 0

cauky lidi mam problem...mel sem vcera H5ku na akcicce a par lidi si s nim hralo, a dnes mi nejak nefunguje stabilizace, kdyz namacknu...zkousel jsem zkoro vse a nic se nedeje...vi nekdo jak to dat do kupy???

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: