Tamrac batohy Jazz a popruhy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Tamrac batohy Jazz a popruhy

2. listopadu 2012, 18.01 | Tamrac na výstavě Photokina představil novinky řady Jazz: pouzdra a brašny rozšířil o čtyři fotobatohy, z nichž model 4276, Jazz 76, je typu Photo Sling a modely 4281, 4283 a 4285, tedy Jazz 81, 83 a 85 jsou klasické fotobatohy. A pro majitele a majitelky špičkových kompaktů, hlavně kompaktních systémových fotoaparátů s možností měnit objektivy, připravil stylové kožené popruhy N5051.

 

Tamrac Jazz

 

Série Jazz dosud obsahovala „jen“ lehké, zajímavě barevné brašny různého druhu a tenké pouzdro typu Point & Shoot Jazz 11, model 4211. To je vhodné pro ultrakompakty nebo chytré telefony včetně iPhone a je k dispozici v černé, zelené a burguňské červené barevné variantě. Novinkou jsou zdobné prvky a vnitřní prostory v barvě rzi. 

 

Dále jsou v této řadě dvě různě velká "pistolová pouzdra" Jazz Zoom 20 a 25, modely 4220 a 4225. Menší je „šit na míru“ bezzrcadlovým kompaktním fotoaparátům s výměnnými objektivy nebo pro větší kompakty včetně modelů vybavených ultrazoomy. Menší model je nabízen ve dvou barevných variantách, černé a burguňské červené (vínové), větší v klasickém černém provedení.

 

Dále série Jazz obsahuje brašny s popruhy přes rameno 36 a 45, modely 4236 a 4245. Liší se velikostí a tím, že meněí je nabízena ve dvou barevných variantách, černé a burguňské červené (vínové), větší v klasickém černém provedení. Jsou řešeny tak, aby do nich bylo možno vložit kompaktní digitální SLR nebi SLT fotoaparát, anebo systémový kompaktní fotoaparát plus výměnné objektivy a další potřebné příslušenství. 

 

A pak to jsou ještě dvě brašny Jazz Messenger 2, model 4252, a Messenger 4 Model 4254, řešené pro uložení buďto kompaktního („dvojka“), nebo i většího („čtyřka“) digitálního SLR nebi SLT přístroje s nasazeným objektivem, dalšího objektivu na výměnu, přičemž do větší brašny se vejde dokonce telezoom 70–300 mm 1:4,5–5,6, plus blesku a dalšího příslušenství.

 

Tamrac Jazz 81, 83 a 85 – Photo a Photo/iPad Backpack

 

Fotobatohy Tamrac Jazz

 

Tři ze čtveřice fotobatohů Jazz jsou řešené „klasicky“. jedná se o Jazz 81 Photo Backpack Model 4281, Jazz 83 Photo/iPad Backpack Model 4283 a Jazz 85 Photo / iPad Backpack Model 4285, čtvrtý, Jazz 76 Photo Sling Pack Model 4276, je model s jedním popruhem napříč zády, který umožňuje rychlý, pohotový přístup k fotoaparátu, příslušenství nebo jiným věcem, které jsou v něm uloženy, aniž by bylo třeba batoh zcela sejmout ze zad – batoh stačí jen přesunout ze zad vpřed.

 

Všechny fotobatohy jsou koncipovány tak, aby umožňovaly využívat přípojné produkty systémů Tamrac, a to Modular Accessory System a Strap Accessory System. Barevné provedení je černo-šedé s rezavě oranžovým vnitřním polstrováním a zdobnými prvky. Výrobce uvádí, že rezavý odstín pro vložku interiéru batohů nevybral pouze kvůli jeho módnosti, ale z praktického důvodu: uložená fotografická technika je díky němu lépe vidět za slabého osvětlení.

 

Tamrac Jazz 81

 

Jazz 81 Photo Backpack Model 4281

 

Lehký fotobatoh s komorou na kompaktní digitální SLR nebo SLT přístroj nebo bezzrcadlový fotoaparát s nasazeným objektivem a na další 2 až 3 objektivy na výměnu, blesk a potřebné příslušenství. Je perfektně polstrovaný (pěna) a tvarovaný, pěnovou výplň má i postroj pro komfortní nošení. Nechybí boční síťované kapsy třeba na lahev s vodou a podobně. 

 

Tamrac Jazz 81

 

Hlavní prostor s polstrovanými přepážkami pro oddělení jednotlivých částí fotografické výbavy doplňují vnitřní síťované kapsy pro drobné příslušenství, jako jsou paměťové karty, čtečky a snímací filtry, přední kapsa pro další příslušenství a osobní věci a další možnosti poskytují různá pouzdra M.A.S. připnutá vně batohu.

 

Tamrac Jazz 83

 

Jazz 83 Photo/iPad Backpack Model 4283

 

Kompaktní, lehký batoh, avšak větší, než model 81. Je určen pro digitální SLR nebo SLT fotoaparát s nasazeným objektivem, 3, 4 i 5 dalších objektivů (podle velikosti a výběru dalšího vybavení), blesk a další potřebné příslušenství, uložené v pěnovým polstrováním vybavené hlavní komoře pro efektivní ochranu vloženého vybavení.

 

Tamrac Jazz 83

 

Jazz 83 Photo/iPad batoh má v přední kapse speciální vypolstrovaný prostor pro bezpečné uložení iPadu nebo tabletu. Přední kapsa umožňuje odděleně uložit drobné příslušenství a osobní věci. K dispozici jsou ještě vnější boční síťované kapsy pro věci, které je třeba mít "po ruce", typicky pro lahev s vodou.

 

Tamrac Jazz 85

 

Jazz 85 Photo-iPad Backpack Model 4285

 

Největší z trojice nových fotobatohů. Je kompaktní, lehký a řešený pro uložení digitálního SLR nebo SLT fotoaparátu s nasazeným objektivem, 4 až 5 dalších objektivů na výměnu, a to včetně kvalitního světelného telezoomu 70–200 mm 1:2,8 (anebo trojice větších objektivů, to záleží na osobní volbě a momentální potřebě uživatele), blesku a dalšího příslušenství.

 

Tamrac Jazz 85

 

Také tento fotobatoh má v přední kapse speciální vypolstrovaný prostor pro bezpečné uložení iPadu, tabletu, nebo netbooku, a to až s obrazovkou o velikosti 13 palců. Přední kapsa umožňuje odděleně uložit drobné příslušenství, jako paměťové karty, čtečky, snímací filtry, a osobní věci. K dispozici jsou ještě vnější boční síťované kapsy pro věci, které je třeba mít "po ruce", typicky pro lahev s vodou.

 

Tamrac Jazz 76 Photo Sling Pack

 

Jazz 76 Photo Sling Pack Model 4276

 

Lehký, kompaktní fotobatoh s jedním širokým popruhem napříč zády je kompaktní, lehký a dvoukomorový. Spodní prostor je určen pro fotografické vybavení, a to kompaktní digitální SLR nebo SLT přístroj, anebo bezzrcadlový fotoaparát s jedním objektivem nasazeným a druhým na výměnu. plus pro další drobné příslušenství, jako je nabíječka a náhradní lithiová baterie. Řešení s jedním poruhem a bočním přístupem do komory umožňuje vyjmout, nebo uložit fotoaparát, anebo cokoli z/do batohu, velmi pohotově, rychle a aniž bychom ho museli zcela sejmout – stačí ho přesunout ze zad dopředu.

 

Tamrac Jazz 76 Photo Sling Pack

 

Horní přihrádka slouží pro uložení věcí osobní potřeby, do kapsy na zip lze uložit drobné fotografické příslušenství, jako jsou paměťové karty, čtečky, náhradní Li-ion baterie, anebo tužkové či mikrotužkové napájecí články nebo NiMH akumulátory. Boční kapsa pojme třeba lahev s vodou, nebo jiné předměty.

 

Tamrac popruhy N5051

 

Kožený popruh Tamrac Model N5051

 

Řemínek ze semišové kůže je určen pro různé modely kompaktních bezzrcadlových fotoaparátů s výměnnými objektivy, anebo pro špičkové kompaktní fotoaparáty bez možnosti používat různé výměnné objektivy, avšak opatřené dvěma úchyty (očky) pro popruh, umožňující nosit fotoaparát zavěšený „přes hlavu“ na hrudi. Maximální délka popruhů je 52 palců, tedy asi 132 cm. Délka je samozřejmě nastavitelná podle individuální potřeby. Na výběr jsou dvě barvy, černá a světle hnědá.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: