Varta V-Man Home Station - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - příslušenství

Varta V-Man Home Station

24. června 2012, 17.08 | Speciálně koncipovaná domácí nabíjecí stanice představuje komplexní řešení nabíjení baterií a akumulátorů různých drobných elektronických přístrojů a mobilních zařízení a také dvojic tužkových a mikrotužkových NiMH akumulátorů. Lze ji s výhodou využít v domácnosti, ve studiu nebo v kanceláři.

Praktická vícefunkční nabíječka Varta Professional Line V-Man Home Station umožňuje současně nabíjet až čtyři mobilní přístroje, kupříkladu mobilní telefon, přenosnou GPS navigaci, MP3/MP4 přehrávač a herní konzoli Sony PlayStation Portable nebo podobná zařízení, a dva NiMH akumulátory AA nebo AAA, tedy Mignon nebo Mikro, anebo "tužky" a "mikrotužky".

 

Varta Professional V-Man Home Station

 

Obecně lze říci, že umožňuje nabíjet všechna běžná mobilní zařízení, a to i díky osmidílné sadě adaptérů (Samsung, Sony Ericsson, Nokia, LG, Micro USB, Mini USB, Sony PSP, Apple) a díky výstupu USB, který je možno použít pro nabíjení dalších zařízení. Uživatel tudíž má jednu snadno použitelnou nabíjecí stanici pro téměř všechny akumulátory a baterie ve svých drobných elektronických přístrojích a fakticky nepotřebuje žádné další nabíječky a kabely.

 

Varta Professional V-Man Home Station

 

Nabíječka umožňuje dobíjet současně až čtyři drobná připojená zařízení a dvojici akumulátorů. Tři přístroje standardně, pomocí konektorů přímo na horní desce V-Man Home Station, ve které je také prostor pro akumulátory, a to pod odklopným krytem, a čtvrtý přístroj připojený přes integrovaný USB konektor.

 

prostor pro dvojici AA nebo AAA akumulátorů

 

Osm různých adaptérů je určeno pro připojení naprosté většiny typů drobných mobilních zařízení na našem aktuálním trhu, ať už se jedná o mobilní telefony, přenosné GPS moduly, digitální fotoaparáty, Sony PlayStation Portable, Apple iPod/iPhone, datové banky kombinované s prohlížeči fotografií/videoklipů, MP3/MP4 přehrávače nebo další přístroje. Adaptéry jsou otočné, uspořádání je flexibilní – lze je různě nastavit tak, aby se na základnu zařízení všechny produkty najednou pohodlně vešly. Díky tomu lze ke stanici připojit i zařízení, která mají přeci jen větší rozměry než běžné „kapesní“ elektronické přístroje.

 

prostor pro dvojici AA nebo AAA akumulátorů - detail

 

Detailní pohled na slot pro dvojice AA, nebo AAA akumulátorů: po otevření krytu je vidět, že momentálně jsou vloženy dva tužkové NiMH akumulátory.

 

ovládací prvky na boku stanice

 

Domácí nabíjecí stanice disponuje USB konektorem, kontrolní diodou, indikující aktuální stav, a tlačítkem pro zapnutí/vypnutí, které přispívá k úspoře elektrické energie. Zcela vpravo je zdířka pro připojení kabelu síťového napájení.

 

síťový kabel

 

Síťový kabel je samozřejmě přibalen.

 

pohled na trojici přípojných bodů pro blok s adaptéry

 

V prodejním balení nabíječky je i speciální držák na adaptéry, který lze šikovně, pomocí tří úchytů, připojit ke stanici V-Man.

 

přípojný blok s trojicí jednotlivých modulů

Pokud tyto adaptéry nepotřebujeme častěji měnit a chceme zmenšit velikost nabíječky, můžeme blok s momentálně nepotřebnými adaptéry odložit třeba do šuplete.

 

celkový pohled z druhé strany

 

Ještě pohled na stanici z druhé strany – vlevo opět stěna se třemi závěsnými body pro připojení bloku s trojicí modulů – adaptérů.

 

vyjmutý modul adaptéru


Vyjmutý modul adaptéru – pohled zepředu...

 

vyjmutý modul adaptéru - pohled více zezadu

 

... a zde pohled více zezadu. Sadu osmi adaptérů tvoří tyto moduly: Samsung, Sony PSP, Sony Ericsson, Nokia, LG, Micro USB, Mini USB, Apple iPod.    

 

jak na výměnu modulu adaptéru

 

A jak postupovat při výměně jednotlivých modulů adaptérů, to naznačují šipky: Stačí stisknout dva pružné segmenty napojené na "zámky", které pevně drží modul v zásuvce. Modul adaptéru poté snadno vyjmeme.

 

detailní pohled na povysunutý modul

 

Detailní pohled na povysunutý adaptér.

 

vyjmutý modul vedle zásuvky

 

Zde vyjmutý adaptér vedle zásuvky.

 

pohled na plně připojený modul adaptéru po výměně

 

A zde pohled na plně připojený nový modul adaptéru po výměně.

 

zásuvka pro modul adaptéru

 

Detailní pohled na zásuvku pro modul adaptéru. Má čtyři zdířky, zatímco moduly adaptérů mají dvojici konektorů. Díky tomu lze moduly pole potřeby otočit o 90 úhlových stupňů, potřebujeme-li to pro uspořádání současně nabíjených přístrojů "na ploše" stanice, viz schématická vyobrazení na další ilustraci.    

 

použití stanice, manipulace s jednotlivými moduly - schématicky

 

Schématické nákresy použití stanice a manipulace s jednotlivými moduly.

 

spodní část stanice

 

Pohled na spodní část stanice.


Nabíjecí stanice VARTA V-Man Home Station Type 57900 – základní údaje:

Vstupní/provozní napětí a proud: střídavé napětí 100—240 V/50—60 Hz, proud 0,8 A
Výstupní údaje: AA – 2× (1,4 V/200 mA), 0,56 VA; AAA – 2× (1,4 V/100 mA), 0,28 VA
USB výstup: 5,5 V/800 mAh
Výstup: 3× 5,5 V/maximální nabíjecí proud 800 mA
K dispozici je 5 nabíjecích kanálů/nabíjecích šachet
Vybavení: 8 různých adaptérů, box pro 4 momentálně nepoužívané adaptéry, USB výstup, sloty pro nabíjení dvou akumulátorů AA/AAA
Rozměry: 17,5 × 17 × 4 cm
Hmotnost: 520 g

 

Časy nabíjení:
Doba nabíjení mobilních přístrojů: přibližně od 1 do 3 hod. podle kapacity a druhu baterie; u běžných zařízení maximálně do dvou hodin.

Časy pro plné nabití tužkových NiMH akumulátorů (AA, Mignon; kapacita/čas): 2700 mAh/17,5 hod., 2500 mAh/16 hod., 2300 mAh/15 hod., 2100 mAh/13,5 hod., 1600 mAh/10,5 hod.

Dobíjecí časy mikrotužkových NiMH akumulátorů (AAA, Micro; kapacita/čas): 1000 mAh/13 hod., 800 mAh/10,5 hod.

 

 

Stručně na závěr


Vícefunkční nabíječka Varta V-Man výborně poslouží všem uživatelům, kteří často potřebují nabíjet akumulátory a baterie pro mnoho různých typů přenosných elektronických přístrojů. A takových nás je většina. Je to ideální rodinné zařízení, výborně poslouží ve studiu, kanceláři – všude, kde používáme mnoho elektronických pomůcek, z nichž každá má své vlastní vestavěné baterie, nebo používá různé akumulátory, a tudíž je ke každé k dispozici speciální nabíječka. Průměrná domácnost se všemi mobilními telefony, smartphony, přehrávači, prohlížeči a dalšími pomůckami tak také vlastní rozsáhlou sbírku nejrůznějších nabíječek a spleť kabelů a „kablíků“. V-Man Home Station je nejen praktické, ale i elegantní a jednoduché univerzální řešení.

 

Výhodou je, že poslouží pro všechny druhy mobilních zařízení, ať už se jedná o mobilní telefony, digitální fotoaparáty, MP3/4 přehrávače, PSP, GPS. Plus pro dobíjení tužkových a mikrotužkových akumulátorů. A použití stanice je nejen všestranné, ale také jednoduché. Po nakonfigurování ji můžeme umístit na pracovní stůl nebo na polici. Anebo kamkoli, kde ji budeme mít pohotově „po ruce“, kdykoli ji potřebujeme.

 

Samozřejmě ani tato univerzální nabíječka není zcela dokonalá a nelze předpokládat, že plně uspokojí všechny potřeby všech potenciálních uživatelů. Tak univerzální tedy opravdu není. Lze předpokládat, že některým uživatelům nebude stačit možnost dobíjet současně pouze dvojici, nikoli čtveřici tužkových, respektive mikrotužkových akumulátorů. Pokud je potřebujeme do fotoaparátu, který používá jen dvojici tužkových napájecích článků, nebo kompaktní elektronický blesk také napájený jen dvěma tužkovými akumulátory, anebo samozřejmě je chceme třeba do dálkového ovladače, pak je vše v nejlepším pořádku. Avšak potřebujeme-li najednou dobíjet čtveřice tužkových akumulátorů, ať už pro výkonný externí blesk, nebo třeba pro kompaktní fotoaparát vybavený ultrazoomem, pak nám tato stanice neposlouží.

Při dobíjení tužkových a mikrotužkových akumulátorů také musíme vzít v úvahu, že se nejedná o žádnou rychlonabíječku. Poměrně dlouhé nabíjecí časy prostě musíme zohlednit ve svém plánování a zahájit dobíjení třeba jakmile přijdeme domů nebo dobíjet přes noc. Na druhou stranu je zase dobíjení maximálně šetrné. Průměrný čas nabíjení baterií u různých mobilních přístrojů se pohybuje kolem dvou hodin, což je přijatelné. A faktem je, že tuto funkci bude stanice plnit primárně, jak mohu potvrdit ze své dlouhodobé zkušenosti.   

 

Speciálně koncipovaná nabíjecí stanice Varta V-Man Home Type 57900 má stanovenu doporučenou prodejní cenu 1549 Kč včetně DPH. V internetových prodejnách ji pořídíte za cenu přibližně 1300 Kč s DPH. Podrobnosti najdete na webu VartaConsumer.cz.

Tématické zařazení:

 » Recenze  » Recenze - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: