Varta V-MAN Power Pack - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - příslušenství

Varta V-MAN Power Pack

1. července 2012, 20.28 | Varta v řadě Professional nabízí vedle velké univerzální domácí nabíjecí stanice také toto kompaktní řešení nabíjení baterií a akumulátorů různých drobných elektronických přístrojů a mobilních zařízení, jako jsou mobilní telefony, přenosné GPS navigace nebo MP3/MP4 přehrávače.

Kompaktní přenosná nabíječka Varta Professional Accu V-Man Power Pack je souprava pro domácí použití a na cesty. Samotný Power Pack poslouží jako externí baterie, sada pak jako kompletní mobilní řešení pro nabíjení mobilních telefonů, různých přehrávačů, navigačních a jiných drobných přístrojů, které můžeme použít snadno, pohodlně, kdekoli a kdykoli.

 

Varta V-MAN Power Pack - ilustrace

 

Sada obsahuje samotný nabíjecí modul Power Pack, síťovou zástrčku/USB adaptér, sadu adaptérů pro různá mobilní zařízení a USB prodlužovací kabel. Díky široké nabídce adaptérů a funkci USB-in/USB-out, kdy je možno přes zástrčku síťového adaptéru přímo nabíjet přístroje, které jsou způsobilé pro USB nabíjení, je V-Man Power Pack použitelný pro téměř 100 % mobilních elektronických přístrojů na našem trhu.

 

Varta V-MAN Power Pack

 

Plně nabitý V-Man umožňuje nabít i dva mobilní telefony, nebo několik MP3 přehrávačů (maximem je 10). Aktuální stav a míra nabití jsou přehledně indikovány pomocí trojice modrých svítivých LED. Díky použité Lithium-iontové technologii je doba potřebná pro dobití baterie přístroje jedna, maximálně dvě hodiny, záleží na typu a stavu baterie.

 

V-Man Power Pack – základní technické údaje:


Akumulátor: elektrochemický systém Li-ion, napětí 3,7 V, kapacita 1800 mAh
Maximální nabíjecí proud: 800 mA
Provozní napětí: 100–240 V, kmitočet 50–60 Hz; 5 V via USB
USB vstup a výstup
Rozměry: 9 × 5 × 1,3 cm (přenosný zdroj energie V-Man Power Pack) 
Hmotnost: samotný zdroj energie jen 70 g, celá sada úhrnem 212 g

 

Varta V-MAN Power Pack


Samotný modul V-Man Power Pack, typ 57054, je velmi kompaktní a spolehlivý. Zde je ukázka, jak lze po stisku tlačítka zjistit stav nabití – kolik má energie, a to pomocí trojice modrých svítivých LED. Pro plné nabití potřebuje V-Man Power Pack dobu nabíjení od tří do maximálně pěti hodin pomocí síťového adaptéru V-Man Plug, anebo pomocí USB rozhraní z počítače nebo laptopu.

 

svítící LEDky

 

Svítící modré diody...

 

USB konektory

 

Modul Power Pack umožňuje pružné a všestranné použití díky dvojici konektorů USB a funkci USB-vstup/USB-výstup plus širokému výběru adaptérů pro různá přenosná zařízení.

 

adaptéry

 

V balení je sada adaptérů „7 + 1“. Sedm jednotlivých modulů – adaptérů pro mobilní přístroje Motorola, Nokia, BlackBerry, Samsung, LG, Sony Ericsson, Apple (např. iPod) plus USB adaptéry Micro USB a Mini USB doplňuje ještě USB adaptér pro nabíjení některých MP3 přehrávačů, které lze realizovat pouze přes počítač, ovšem díky tomuto adaptéru lze tuto podmínku obejít a je možné je dobíjet i s využitím sady V-Man bez nutnosti připojení k počítači.   

 

USB adaptér


USB adaptér...

 

USB adaptér

 

... zde připojený k USB výstupu V-Man Power Packu.

 

propojky adaptérů

 

A zde je detailní pohled na řešení propojení jednotlivých adaptérů s USB prodlužovacím kabelem.

 

síťová zástrčka/USB adaptér


Další součást sady: síťová zástrčka 57057 – USB adaptér V-Man Plug.

 

prodlužovací USB kabel


USB prodlužovací kabel...

 

prodlužovací USB kabel připojený k Power Packu

 

... a jeho použití: je připojen k USB výstupu Power Packu a je k němu připojen jeden z adaptérů.

 

sáček


Všechny drobné součásti sady lze uložit do přiloženého váčku z jemné černé tkaniny.

 

Varta V-MAN Power Pack - schémata použití 


A na závěr několik jednoduchých schémat použití sady V-Man Power Pack, z nichž je zřejmé, jak je sada dobře "poskládaná" a univerzálně použitelná. Nabitý zdroj energie V-Man umožňuje na cestách nebo na výletu dobíjet nejrůznější mobilní telefony a drobné elektronické přístroje – z USB výstupu. A samotný V-Man můžeme dobíjet pomocí síťové zástrčky s USB adaptérem, kterou k němu připojíme pomocí USB kabelu a USB vstupu.

 

Stručně na závěr


V-Man Power Pack v nabídce Varta vhodně doplňuje domácí stanici V-Man, jejíž recenzi jsme uveřejnili před několika dny. Zatímco "domácí stanice", jak je koneckonců zřejmé už z použitého označení, je určena hlavně pro použití na jednom místě, v domácnosti, studiu, kanceláři, na koleji, Power Pack je díky svému kompaktnímu provedení více vhodný na cesty. Ovšem sada V-Man Power Pack je samozřejmě použitelná univerzálně a pružně – podle potřeby. Představili jsme možnosti využití USB nabíječky a zdroje energie V-Man, ale faktem je, že obě zařízení lze využít pro nabíjení stejných zařízení – adaptér funguje i s USB síťovým zdrojem. Je zřejmé, že V-Man je prostě ideální pro nabíjení všeho na cestách, kdežto USB nabíječku lze doma využít kromě dobíjení samotného zdroje energie V-Man také všeho, co nabije V-Man – díky USB "kablíku", adaptérům, USB vstupu/výstupu a síťovému adaptéru.

Sada Varta Professional Accu V-Man Power Pack má stanovenu doporučenou prodejní cenu 1299 Kč, v eShopech ji můžete zakoupit za cenu kolem 1060 Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Recenze  » Recenze - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Varta V-MAN Power Pack

Autor: Michal Muž

Založeno: 07.07.2012, 10:11
Odpovědí: 0

Dobrý den, vypadá to velmi zajímavě ovšem nějak postrádám smysl koupě takovéto nabíjecí soupravy - z baterie si telefon dobiju pouze jednou - dvakrát se z toho dají nabít snad jen low-end telefony takže vzít si náhradní baterii do telefonu/fotoaparátu je mnohem skladnější a elegantnější řešení - nemusím nic nabíjet stačí pouze vyměnit. A jinak originál nabíječka má dokonce kompaktnější rozměry než tato síťová zástrčka - jinými slovy proč kupovat jinou síťovou zástrčku o větších rozměrů a k tomu baterii s redukcemi která je ve výsledku mnohem větší a má stejnou kapacitu jako baterie určená rovnou do přístroje - smysl by to mělo kdyby baterie disponovala výrazně větší kapacitou - například pro desetinásobné nabití telefonu a td.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: