Ami Vitale: Jsme jedna rodina - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Ami Vitale: Jsme jedna rodina

11. října 2013, 02.10 | Příští týden bude v Nikon Photo Gallery, dříve nazývané Czech Photo Gallery, zahájena výstava fotografií Ami Vitale Jsme jedna rodina. Vernisáž výstavy se koná v pátek 18. 10. od 18 hodin.

 

 

 

Zahájení výstavy Ami Vitale Ami Vitale: Jsme jedna rodina/We are one family je naplánováno na večer těsně před zahájením práce mezinárodní poroty 19. ročníku soutěže Czech Press Photo 2013. Nikon Photo Gallery takto tradičně pořádá osobní výstavu jednoho z porotců, a to za účasti všech členů poroty.

 

Ami Vitale: Jsme jedna rodina

 

Ami Vitale se narodila v roce 1971 na Floridě. Její cesta fotografky a filmařky ji dovedla do více než osmdesáti zemí světa, kde zachycovala občanské nepokoje, válečné krutosti, ale i krásu a sílu lidského ducha. Pracovala pro téměř všechny významné mezinárodní časopisy, kupříkladu National Geographic Magazine, Newsweek, Time, New Yorker, Geo, Le Figaro, Paris Match a Smithsonian.

 

Její fotografie byly vystaveny v řadě světových muzeí, galerií a jsou také součástí soukromých sbírek. Je nositelkou několika cen World Press Photo, Daniel Pearl Award for Outstanding Reporting, nositelkou titulu Magazine Photographer of the Year a listem Photo District News byla prohlášena za jednu z třiceti nejlepších současných fotografů.

 

Stala se hrdinkou pětidílné dokumentární filmové série Over the Islands of Africa. Přednášela o své práci ve více než dvaceti zemích od Evropy přes Asii až po Latinskou Ameriku. V současné době je stálou fotografkou National Geographic Magazine. Koncem devadesátých let pracovala jako reportérka v Praze. Je přesvědčena o tom, že povinností fotožurnalistů je „zachycovat nejen to, co lidi rozděluje, ale i to, co je spojuje, protože jsme všichni jedna rodina“.

 

Výstava Jsme jedna rodina představuje průřez prací Ami Vitale české veřejnosti poprvé, a to u příležitosti jejího členství v mezinárodní porotě 19. ročníku Czech Press Photo 2013. Výstavu můžete navštívit až do 28. listopadu 2013. Samostatné setkání s Ami Vitale se uskuteční v úterý 22. října od 16 hodin v prostředí výstavy a fotografové budou mít možnost konzultovat s ní svá autorská portfolia.

 

Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, má otevřeno od úterý do neděle od 12 do 19 hodin, vstup je zdarma. Více informací o výstavě a autorce, stejně jako o galerii najdete na webu CzechPhotoGallery.cz.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: