Bacil Pivrnec napadl český parlament - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Bacil Pivrnec napadl český parlament

8. května 2013, 01.39 | V pondělí 6. května se v Atriu Poslanecké sněmovny České republiky uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy kreslíře a ilustrátora Petra Urbana. Brilantním moderátorem byl Urbanův přítel Václav „Upír“ Krejčí, který se ujal také vedení aukce, v níž byl vydražen jeden z autorových obrazů. IDIF je mediální partner.

 

poslanec Petr Skokan

 

Petr Urban vyslal do českého parlamentu svůj malovaný pohled na svět, samozřejmě i politický, přestože se právě jemu po mnoho let bránil. Petr Urban má ale výhodu, za sebe může poslat svého kámoše Rudu Pivrnce, který si směle dovolí činy našich nejvyšších představitelů okomentovat daleko břitčeji. Trojposchoďová expozice ve sněmovně tak představuje Petra Urbana nejen jako kreslíře známých legrácek z běžného života, které putují po internetu po českých domácnostech a kancelářích jako virus, ale i jako tvůrce právě vtipů, v nichž se politici mohou poznat. Prostě „bacil Pivrnec“ napadl parlament!

 

Petr Urban v parlamentu I

 

Na výstavě se představuje stovka kreslených vtipů, ale také šedesát olejových pláten a Petr Urban přizval k účasti i svou dceru Markétu (1983), absolventku Střední uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou a textilní fakulty Technické univerzity v Liberci, která se zde představuje jako fotografka, výtvarnice a návrhářka.

 

Petr Urban v parlamentu II

 

Představen byl i autorský kalendář pro rok 2014 Dobrý karty přeje Pivrnec, který se vydává na cestu mezi čtenáře a patří mezi nejprodávanější knižní tituly od roku 1993. Překvapením podvečera na půdě zákonodárného ústavu bylo Pivrncovo pivo. Je úplnou novinkou a možná i v určitém směru raritou, od roku 1998 totiž pivo značky Pivrnec prošlo několika pivovary, ale stále žije! Začalo v Pivovaru Nošovice, pokračovalo v Mostě Sedleci, dále v Pivovaru Velké Popovice, poté přešlo do Pivovaru Louny, pokračovalo v ústecké korporaci Union Drinks, vařilo se v Mělníku, po prodeji pivovaru se prodávalo pod značkou Heineken a nyní, zcela nově s názvem Pivrncovo pivo, se od dubna rodí v Broumově! Možná i Jára Cimrman při vzpomínce na příchody na patentový úřad by záviděl Rudovi Pivrncovi jeho urputnost.

 

Petr Urban v parlamentu III

 

Ojedinělá výstava v Poslanecké sněmovně parlamentu České republiky vznikla pod záštitou poslance Petra Skokana, který žije v Libereckém kraji, jehož součástí jsou také rodáci ze Smržovky v Jizerských horách – Petr Urban a Ruda Pivrnec. 

 

Petr Urban v parlamentu IV

 

Zde si můžete v novém okně otevřít Galerii vybraných fotografií z vernisáže.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: