Canon PowerShot S120 s Wi-Fi - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Canon PowerShot S120 s Wi-Fi

23. srpna 2013, 15.49 | Vylepšený PowerShot S je první model této řady s objektivem se světelností v základní poloze zoomu f/1,8 a první takto tenký přístroj vůbec. Měří 100 × 59 × 29 mm a včetně baterie váží 217 g, ale nabízí vynikající obrazovou kvalitu, příjemné ovládání a široké tvůrčí možnosti stejně jako pohodlné a jednoduché použití, podle toho, jak si ten který uživatel zrovna přeje.

 

Canon PowerShot S120 využívá obrazový snímač typu CMOS formátu 1/1,7 palce s rozměry 7,44 × 5,58 mm a s rozlišením 12,1 milionu efektivních pixelů a elektronický obvod s nejnovějším procesorem Canon DIGIC 6 s technologií iSAPS. Tyto základní systémy, které podporuje i kvalitní kompaktní objektiv s vynikající světelností, poskytují široký dynamický rozsah a umožňují pořizovat fotografie a Full HD 60p videoklipy s výborným podáním jemných detailů obrazu a nízkým šumem. A stejně jako u modelu G16, i u tohoto výkonného kompaktu „do kapsy“ zaujme také zvýšená provozní rychlost včetně rychlosti souvislého snímání s lepším výkonem systému automatického zaostřování.

 

Canon PowerShot S120 - průhled do nitra

 

Nejvyšší rozlišení snímků je 4000 × 3000 px a základní poměr stran obrazu 4:3 je možno změnit na 3:2, 16:9, 5:4 a 1:1. Jak je u výkonných fotoaparátů řady PowerShot G pravidlem, kromě snímků v grafickém formátu JPEG s možností nastavit kvalitativní úrovně Superfine a Fine je možno pořizovat i nekomprimované obrazové soubory RAW. Fotografie a videozáznamy je možno ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC rychlostní třídy UHS-1.

 

Video formátu MPEG-4 s kodekem H.264 má maximum 1920 × 1080 px s frekvencí 60, nebo 30 obr./s, nastavit je možno také 1280 × 720 px á 30 obr./s a 640 × 480 px á 30 obr./s. Pro video je možno využívat systém Hybrid Auto (HD) a k dispozici jsou také různé tvůrčí a hravě-tvůrčí funkce, jako Hvězdné časosběrné Full HD video á 15 obr./s, Super Slow Motion Movie (L) 640 × 480 px á 120 obr./s a (M) 320 × 240 px á 240 obr./s, Efekt miniatury (HD, L; 6, 3 a 1,5 obr./s). Mikrofon je stereo, reproduktor mono.

 

Canon PowerShot S120 shora

 

Objektiv je 5násobný optický zoom Canon 5,2–26 mm 1:1,8–5,7 IS, jehož rozsah po přepočtu na formát šíře 35 mm odpovídá 24–120 mm. Jeho součástí je systém optické stabilizace obrazu využitelný pro pořizování fotografií i videozáznamů. Inteligentní systém stabilizace detekuje situaci a použije nejvhodnější režim stabilizátoru obrazu ze sedmi programů a disponuje pětiosým dynamickým režimem, který snižuje projevy chvění při typických pohybech fotoaparátu během natáčení videa z jedoucího vozidla nebo při chůzi.

 

Systém TTL automatického zaostřování AiAF pracuje metodou detekce kontrastu, je 9bodový, umožňuje i bodové ostření, výběr bodů AF/velikost a nabízí automatické zaostřování s detekcí obličeje, výběrem a sledováním. Na výběr jsou režimy AF jednotlivé snímky, souvislé, Servo AF/AE, sledování AF. Za špatného osvětlení je možno použít pomocné světlo AF. Zaostřovat lze i ručně včetně zvýraznění obrysů a k dispozici je i zaostřovací řada. V režimu makro je nejkratší zaostřovací vzdálenost 3 cm od předního členu objektivu se zoomem v základní poloze.

 

Canon PowerShot S120 zepředu

 

Měření expozice je poměrové, propojené s rámečkem automatického zaostřování s funkcí detekce obličeje v záběru, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové, a to ve středu, nebo svázané s AF s detekcí obličeje nebo FlexiZone rámečkem AF. Citlivost ISO lze nastavit na hodnoty 80, 100, 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200, 4000, 5000, 6400, 8000, 10 000 a 12 800. Kompenzace expozice má rozsah ± 3 EV, využít je možno zdokonalenou funkci i-Contrast s manuální a automatickou korekcí dynamického rozsahu a vylepšený režim HDR, neutrální filtr s rozsahem tři kroky a nechybí funkce automatické expoziční řady – AE autobracketing.

 

Pro vyvážení bílé je kromě plně automatického režimu včetně propojení s detekcí obličeje připraveno sedm režimů, vyvážených pro Denní světlo, Zataženo, Žárovku, Zářivku, Zářivku H, Blesk a Pod vodou. K dispozici je funkce kompenzace vyvážení bílé, možnost ručního vyvážení a v režimu Smart Auto je dostupná speciální korekce vyvážení bílé.

 

Canon PowerShot S120 s vysunutým bleskem

 

Výsuvný blesk má dosah přibližně 7 m a nabízí standardní rozsah funkcí pro daný typ kompaktního fotoaparátu včetně pomalé synchronizace a synchronizace na druhou lamelu závěrky. Aktivní sáňky pro externí zábleskové jednotky a další externí příslušenství k dispozici nejsou.

 

Canon PowerShot S120 - zadní stěna s dotykovým displejem

 

Dotykový displej typu TFT PureColor II G Touch screen LCD je do zadní stěny vsazen napevno, má délku úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm), rozlišení 922 tisíc obrazových bodů, zobrazení přibližně 100 % záběru a jas nastavitelný v pěti úrovních.

 

Canon PowerShot S120 v akci

 

Ačkoli má fotoaparát opravdu „kapesní rozměry“, nabízí nejen pohodlné snímání s využitím pokročilé automatiky, ale má i nápaditě řešené manuální ovládací prvky a velmi intuitivní ovládání umožňuje dotyková obrazovka. Důležitá nastavení mohou být upravována různými způsoby, samostatnými tlačítky a ovladači, dotykovým panelem a vroubkovaným otočným prstencem na objímce objektivu.

 

Fotografovat je možno s využitím pohodlného režimu Smart Auto, který disponuje sadou 58 detekovaných scén. Sada Speciální scéna obsahuje volby Portrét, Jemná pleť, Chytrá expozice (Úsměv, Samospoušť mrknutím, Samospoušť – detekce obličeje), Rychlé souvislé fotografování HQ, Hvězda (Noční obloha, Hvězdný pohyb, Časosběrný film noční oblohy), Noční scéna z ruky, Pod vodou, Sníh, Ohňostroj. Na otočném voliči režimů expozice je samozřejmě také pružná programová automatická expozice, program s předvolbou času expozice (1/2000–15 s), program s předvolbou clonového čísla, režim s ručním nastavením všech parametrů expozice a nechybí ani pozice pro uložení jednoho uživatelského nastavení pro rychlé, pohotové použití.

 

Canon PowerShot S120

 

Sada tvůrčích filtrů obsahuje volby Vysoký dynamický rozsah, Nostalgie, Efekt objektivu rybí oko, Efekt miniatury, Efekt levného fotoaparátu, resp. dírkové komory, Měkké ostření, Monochromatický, Extra živé a Efekt plakátu. Sada fotografických efektů Mé barvy obsahuje podání Výrazné, Neutrální, Sépiově hnědé, Černobílé, Pozitivní film, Světlé podání pokožky, Tmavší podání pokožky, Výrazná modrá, Výrazná zelená, Výrazná červená a Vlastní barva. Souvislé snímání má maximální rychlost 9,4 obr./s, normální rychlost souvislého snímání je 2,1 obr./s.

 

Pro snímání videa je také možno využít režim Smart Auto, která má pro film v paměti 21 detekovaných scén, a dále standardní a programovou automatickou expozici a speciální programy a efekty Portrét, Nostalgie, Efekt miniatury, Monochromatický, Extra živé, Efekt plakátu, Pod vodou, Sníh, Ohňostroj a Film s velmi pomalým pohybem.

 

Canon PowerShot S120 - klasický 3/4 pohled

 

Jako zdroj energie slouží nabíjecí lithium-ion baterie NB-6LH, umožňující pořídit na jedno nabití asi 230 snímků (podle norem CIPA). Dokoupit je možno volitelný adaptér ACK-DC40 pro napájení z elektrické sítě, ale i další příslušenství, třeba měkká pouzdra na cesty, pouzdro WP-DC51 vodotěsné až do hloubky 40 m, externí blesk HF-DC2 s přípojnou lištou a také HDMI kabel HTC-100 nebo propojovací kabel IFC-400PCU. Pro připojení k počítači nebo fotografické tiskárně je přístroj vybaven konektorem USB 2.0 kombinovaným s A/V výstupem (PAL/NTSC) a pro připojení k HDTV lze využít výstup mini HDMI kompatibilní s HDMI-CEC.

 

Canon PowerShot S120 s Wi-Fi

 

Zabudovaná Wi-Fi jednotka (LAN IEEE802.11b/g/n; kmitočet 2,4 GHz) umožňuje bezdrátově sdílet a nahrávat soubory na sociální sítě s využitím internetového připojení, nebo prostřednictvím přenosných zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety, které lze také použít k ovládání fotoaparátu namísto dálkových ovladačů. Bezdrátově propojená zařízení, vybavená jednotkou GPS, lze také využít pro záznam zeměpisných souřadnic pořizovaných snímků do jejich exif metadat. Nová funkce synchronizace obrazu usnadňuje ukládání snímků. Uživatelé si mohou vybrat a posílat obrázky přes Wi-Fi pomocí funkce Image Sync, která inteligentně určí nejlepší způsob zálohy dat, a to buď prostřednictvím on-line úložiště v cloudu, nebo na registrovaném počítači. Synchronizace proběhne automaticky. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: