Canon PowerShot SX280 HS a SX270 HS s procesorem DIGIC 6 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Canon PowerShot SX280 HS a SX270 HS s procesorem DIGIC 6

26. března 2013, 23.00 | Canon představil dva nové výkonné kompakty PowerShot SX, první dva fotoaparáty využívající nejnovější verzi obrazového procesoru Canon – DIGIC 6. Díky objektivu s 20násobným optickým zoomem jsou poměrně všestranně použitelné, ideální na cesty. Samozřejmě také umožňují pořizovat Full HD video. A SX 280 HS má integrované rozhraní Wi-Fi a GPS modul.

 

Technologie „HS System“ zahrnuje obrazový snímač CMOS o rozlišení 12,1 milionu efektivních pixelů a procesor nové generace DIGIC 6 a umožňuje snímat i za horších světelných podmínek, třeba na večírku nebo za svitu měsíce, minimalizuje nebezpečí rozmazání obrazu, umožňuje využít vysokých citlivostí ISO (až 6400), optimalizuje šum a disponuje poměrně širokým dynamickým rozsahem. Senzor dokáže zachytit až o 30 % více detailů než předchozí verze.

 

Snímač a procesor také umožňují pořizovat realistické plynulé Full HD (1920 × 1080p) videozáznamy se snímkovou frekvencí 60 obr./s. Pořízené videoklipy lze díky procesoru DIGIC 6 ukládat ve vysoce kompatibilním formátu MP4, který přehrává široké spektrum přenosných zařízení. Videa tudíž mohou být rychle a snadno sdílena s rodinou a přáteli, bez nutnosti zdlouhavé konverze souborů.

 

Canon PowerShot SX280 HS a SX270 HS s procesorem DIGIC 6

 

Oba přístroje umožňují rychle přepínat mezi fotografováním a nahráváním stereofonních videozáznamů. Technologie Fine Detail Movie Processing (á 30 obr./s) poskytuje obraz s jemnými detaily. Dvacetinásobné optické přiblížení lze využívat i v průběhu natáčení videa. Snímky pořízené v pohybu jsou ostré díky nejnovější verzi stabilizačního systému Intelligent IS, která využívá zdokonalený režim Dynamic IS. Vylepšený režim pracuje s pětiosou stabilizací Image Stabilizer, která koriguje široké spektrum otřesů přístroje, včetně rotačních a rovnoběžných pohybů, což jsou typické projevy objevující se při filmování za chůze, díky kterým jsou výsledná videa ještě plynulejší.

 

Canon PowerShot SX280 HS - blesk

 

Model PowerShot SX280 HS navíc usnadňuje sdílení snímků i na cestách. Je vybaven GPS jednotkou a Wi-Fi modulem, s jehož pomocí lze přístroj okamžitě připojit k dalším zařízením, která pro bezdrátovou komunikaci také využívají technologii Wi-Fi, tedy tablety, laptopy a osobní počítače nebo chytré mobilní telefony.

 

Canon PowerShot SX280 HS - mobilní aplikace

 

Vestavěná jednotka GPS automaticky označuje každý snímek nebo video informacemi o lokálním čase a přesném místě pořízení. Jde o ideální funkci pro cestovatele, kteří chtějí snadno a bez námahy zaznamenávat trasu svých výletů, případně si zapamatovat přesnou lokaci, kde své snímky pořídili. Integrované GPS a jeho záznamová funkce v pravidelných intervalech zachytávají polohu fotoaparátu při cestách. A funkce A-GPS využívá rozhraní Wi-Fi pro rychlé stáhnutí dodatečných dat Assisted GPS, které významně zkracují čas zachycení satelitního signálu.

 

Canon PowerShot SX280 HS shora

 

Oba nové fotoaparáty mají stejný objektiv, 20násobný optický zoom Canon 4,5–90 mm 1:3,5–6,8 IS, který po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 25–500 mm. Nabízí tudíž jak velmi široký úhel záběru, tak i možnost využít výrazně dlouhé ohniskové vzdálenosti. Z označení IS – Image Stabilizer – je zřejmé, že oba přístroje jsou vybaveny „čtyřkrokovým“ systémem optické stabilizace. Přístroje také disponují digitální technologií ZoomPlus, která zvyšuje dosah přiblížení na 40násobek při zachování ostrosti, detailů a kvalitního rozlišení.

 

Canon PowerShot SX280 HS zezadu

 

Oba fotoaparáty mají displej PureColor II G LCD s úhlopříčkou 7,5 cm a s rozlišením přibližně 461 tisíc obrazových bodů. Temperovaná skleněná vrstva poskytuje dostatečnou odolnost a ochranu. Vysoký kontrast nabízí technologie Quick Bright, která nastavuje obrazovku tak, aby na ní bylo možno sledovat videa i za jasného slunečního světla.

 

Canon PowerShot SX270 HS zezadu

 

Fotoaparáty nabízejí režim Smart Auto, který automaticky detekuje až 58 různých scén a nastavuje příslušné parametry přístroje pro dosažení nejlepších možných výsledků. Uživatelé tudíž mohou fotografovat jednoduše, pohodlně a zábavně. Nový režim Hybrid Auto zase před stiskem spouště nahraje čtyři sekundy videozáznamu v rozlišení 720p. Po jeho aktivaci se spustí i funkce Smart Auto a nastaví parametry snímání podle vlastností zabírané scény. Na konci dne přístroj spojí čtyřsekundové klipy do jednoho videoklipu, který informuje o celodenním dění za scénou.

 

Canon PowerShot SX270 HS - blesk

 

Statické snímky mohou být také transformovány pomocí jednoho ze sedmi kreativních filtrů včetně efektů rybího oka nebo miniatury. Zkušení uživatelé a ti, kteří chtějí rozvíjet své fotografické schopnosti, mají možnost ovládat fotoaparáty ručně a využívat programy s prioritou času nebo clony. Oba fotoaparáty kombinují tvůrčí pružnost a vysokou kvalitu obrazu.

 

Canon PowerShot SX280 HS

 

Canon PowerShot SX280 HS – základní údaje:

 

• 20× optický zoom, v základní poloze ohnisko 25 mm (ekv. u 35mm fotmátu)

• Technologie HS System: 12megapixelový snímač CMOS a procesor DIGIC 6

• Funkce Intelligent IS, Enhanced Dynamic IS

• Video MP4 s rozlišením Full HD (á 60 snímků za sekundu)

• Displej PureColor II G LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce)

• Bezdrátové rozhraní Wi-Fi

• Funkce GPS s A-GPS

• Režimy Hybrid Auto a Smart Auto

• Ruční, Av a Tv režimy

• Vysokorychlostní snímání, volitelné voděodolné pouzdro

 

Canon PowerShot SX270 HS

 

Canon PowerShot SX270 HS – základní údaje:

 

• 20× optický zoom, v základní poloze ohnisko 25 mm (ekv. u 35mm fotmátu)

• Technologie HS System: 12megapixelový snímač CMOS a procesor DIGIC 6

• Funkce Intelligent IS, Enhanced Dynamic IS

• Video MP4 s rozlišením Full HD (á 60 snímků za sekundu)

• Displej PureColor II G LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce)

• Režimy Hybrid Auto a Smart Auto

• Ruční, Av a Tv režimy

• Vysokorychlostní snímání, volitelné voděodolné pouzdro

 

Připojujeme odkaz na poutavá videa k novým produktům Canon, uložená na YouTube.com.

 

_______________________________________________________________________________________ 

 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálních fotoaparátů Canon PowerShot SX280 HSPowerShot SX270 HS.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: