Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm F4 ZA OSS a černý Sony E 50 mm F1,8 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm F4 ZA OSS a černý Sony E 50 mm F1,8

1. září 2013, 16.33 | Portfolio kompaktních objektivů s bajonetem Sony E rozšiřuje trojice nových modelů: první G objektiv v řadě E, univerzální model vhodný na cesty E PZ 18–105 mm F4 G OSS, vysoce kvalitní zoom Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm F4 ZA OSS pro každodenní použití a černá varianta portrétního objektivu E 50 mm F1,8.

 

Všechny nové objektivy jsou přirozeně určeny pro systémové kompaktní fotoaparáty řad NEX-3, NEX-5, NEX-6 a NEX-7, nový model A3000, tvarově vycházející z digitálních SLT a SLR fotoaparátů Sony Alfa, a také Full HD videokamery s výměnnými objektivy Handycam NEX-VG900E 1 a NEX-VG30EH.

 

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm F4 ZA OSS

 

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm 1:4 ZA OSS

 

je praktický 4násobný optický zoom, jehož rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 24–105 mm. Tento rozsah je vhodný pro nejrůznější každodenní fotografické situace, široké krajinářské záběry, skupinky osob, portréty i různé momentní, neformální nebo akční snímky.

 

Optická konstrukce je optimalizována využitím jednoho členu z ED skla (Extralow Dispersion, s mimořádně nízkým rozptylem) a čtyř asférických optických prvků, z nichž jeden je pokročilé technologie (Advance Aspherical). Díky nim je objektiv také tak kompaktní, malý a lehký, aniž by se to viditelně projevilo ztrátou kvality obrazu. Na té má svůj podíl také osvědčená úprava povrchu optických členů Carl Zeiss T*, která účinně snižuje vznik odlesků a stínů s minimalizovanou ztrátou propustnosti světla a se zachováním přirozeného barevného podání.

 

Optická konstrukce je řešena tak, aby objektiv měl výbornou světelnost. Jeho základní clonové číslo F4 je neměnné v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti. Předností je také optimalizovaný kruhový otvor clony, který se podílí na působivém přirozeném rozostření pozadí (bokeh). Autofokus využívá krokový elektromotorek, je tichý, přesný a má jemný chod. A systém optické stabilizace obrazu snižuje účinky chvění fotoaparátu při snímání s aparátem v rukou, a to i v náročných a špatných světelných podmínkách, v interiéru a při použití delších ohnisek.

 

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm F4 ZA OSS

 

Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm F4 ZA OSS – základní údaje:

Přípojný systém s bajonetem: Sony E

Materiál tubusu a bajonetu: kov

Optická konstrukce: 16 členů, 12 skupin; 1 člen ED a 4 asférické; vrstvy Carl Zeiss T*

Rozsah úhlu záběru (APS-C): 83 –23 °

Počet lamel clony: 7 (optimalizovaný kruhový otvor)

Základní clonové číslo: F4

Nejvyšší clonové číslo: F22

Clonový kroužek: ne

Systém stabilizace obrazu: optický stabilizátor obrazu (OSS – Optical Steady Shot)

Autofokus: ano; krokový elektromotorek

Plně manuální ostření: ne

Metoda ostření: vnitřní systém; přední část objektivu se neotáčí

Zobrazení vzdálenosti, na níž je právě zaostřeno: ne

Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,35 m

Maximální zvětšení obrazu: 0,23×

Průměr snímacích filtrů: 55 mm

Rozměry (max. průměr × délka): 66,6 × 75 mm

Hmotnost: 308 g

Sluneční clona: tvarovaná ALC-SH127, v balení

 

Sony E 50 mm F1,8 - černá verze

 

Sony E 50 mm F1,8

 

Černou variantu 50mm objektivu se světelností F1,8, který má katalogové označení SEL50F18, si vyžádali uživatelé, pro jejichž těla fotoaparátů je černé provedení vhodnější, než stříbřité. Tento světelný objektiv se širokým otvorem je vhodný zejména pro zachycení působivých portrétů s velmi příjemně rozostřeným pozadím. Je vybaven optickou stabilizací obrazu SteadyShot a jeho systém automatického zaostřování je tichý a má plynulý chod, což je přínosem pro fotografování i natáčení Full HD videa.

 

Sony E 50 mm F1,8 - černá verze

 

Objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar T* E 16–70 mm 1:4 ZA OSS s katalogovým označením SEL1670Z, stejně jako objektivy Sony E PZ 18–105 mm 1:4 G OSS a černá verze modelu Sony E 50 mm 1:1,8, bude v Evropě k dostání od října 2013. Až budeme znát doporučené prodejní ceny pro náš trh, obratem je uveřejníme. Portfolio kompaktních výměnných objektivů Sony E se postupně rozšiřuje a v současné době čítá 18 modelů Sony a Carl Zeiss.

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: