Czech Photo Gallery: Nikon kalendář 2013 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Czech Photo Gallery: Nikon kalendář 2013

8. ledna 2013, 07.03 | V Czech Photo Gallery Na Újezdě 19, Praha 1, se 9. ledna 2013 koná vernisáž výstavy padesáti nejlepších fotografií zaslaných do soutěže Nikon kalendář – moje srdeční záležitost. Výstavu můžete navštívit od 10. ledna do 24. února 2013.

 

 

Fotosoutěž Nikon kalendář – moje srdeční záležitost je určena všem milovníkům fotografování s Nikonem a mohou se jí zúčastnit profesionálové i amatéři. Kdo se dostane do finále, o tom rozhodují odborníci z oboru fotografie. Absolutním vítězem soutěže se stal Jan Třeštík s fotografií s názvem „soumrak“. Radost z dobré fotografie je umocněna pocitem, že autoři mohou díky svému dílu pomoci druhým. Nejlepší fotografie jsou během slavnostního večera, kdy probíhá vyhlášení výsledků, draženy přítomnými hosty a výtěžek z dražby je věnován na charitativní účely.

 

Czech Photo Gallery: Nikon kalendář 2013

 

Loňský výtěžek z dražby ve výši 327 766 Kč byl věnován nadačnímu fondu Veselý senior na podporu projektu Burzy vzájemné pomoci a volnočasových aktivit seniorů. Kmotrou kalendáře pro rok 2013 se stala paní Lenka Kopecká, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu Veselý senior.

 

Společnost Nikon, spol. s r.o., vydala v rámci pořádání fotosoutěže s charitativním posláním již čtyři úspěšné kalendáře. Díky dražbě fotografií a dobrovolné sbírce v každém ročníku se tak přičinila o pomoc těm, kteří to potřebují nejvíce nebo bojují se zákeřnou nemocí.

 

Téma letošního ročníku soutěže – Nestárnoucí okamžiky – poskytlo fotografům dostatečně velký prostor pro zachycení okamžiků, které jim připravil sám život. Téma je úzce spojeno s nadací Veselý senior, které byl darován výtěžek z dražby fotografií.

 

Odborná porota v čele s panem prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským, vybrala z celkového počtu 1423 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2013. Exkluzivní kalendář se vydává v limitované edici 111 kusů a je neprodejný.

 

Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1, má otevírací dobu úterý až neděle 12 až 19 hodin. Více na www.czechphotogallery.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: