Dell Precision M4700 a M6700 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Dell Precision M4700 a M6700

7. srpna 2012, 18.35 | Společnost Dell představila novou generaci mobilních pracovních stanic pro profesionály. Modely Dell Precision M4700 a M6700 v konfiguraci s 15- a 17palcovým displejem jsou určeny pro uživatele, kteří potřebují nebo vyžadují notebooky s maximálním výkonem a certifikace od předních softwarových společností zaručující spolehlivý chod.

Nejnovější mobilní pracovní stanice Dell Precision pro profesionály, modely M4700 a M6700 v konfiguraci s 15- a 17palcovým displejem, jsou pokračováním strategie vývoje technologicky nejpokročilejších pracovních stanic Dell, které jako první ve své třídě nabízí stereoskopické zobrazení NVIDIA 3D Vision, grafický akcelerátor AMD FirePro M6000 nebo jedny z nejrychlejších pamětí s frekvencí 1866 MHz, jak uvedl Kirk Schell, viceprezident divize Computing Products společnosti Dell.

 

Dell Precision M4700 a M6700

 

Pro plnohodnotné nasazení v terénu mají nové pracovní stanice robustní, ale lehké šasi z hliníkových a hořčíkových slitin s atestem MIL-STD 810G, který využívá například armáda USA při testování komponent před zařazením do výbavy. Model se 17palcovou obrazovkou bude v nabídce společně s oblíbenou verzí Covet Edition v sytě rudé barvě a s ochranou displeje Corning Gorilla Glass 2.

 

Dell Precision M6700 - ilustrace

 

Procesory

Mobilní pracovní stanice Dell Precision M4700 a M6700 jsou vybaveny nejnovější generací procesorů Intel Core i5, i7 (Ivy Bridge) a Extreme Edition. Vybrané konfigurace nabídnou technologii dynamického přetaktování Turbo Boost pro maximální výkon pouze v těch případech, kdy je skutečně potřeba.

 

Dell Precision M4700

 

Grafické karty

Profesionálové mají při konfiguraci své mobilní pracovní stanice Dell Precision možnost výběru z grafických karet série NVIDIA Quadro K s technologií NVIDIA Optimus pro přepínání mezi integrovanou a externí grafikou nebo AMD FirePro. Model Dell Precision M6700 je jedinou pracovní stanicí na světě s konfigurovatelnou grafikou AMD FirePro M6000 s třetí generací slotu PCIe x16 a technologií NVIDIA 3D Vision Pro.

 

Dell Precision M6700

 

Paměti

Oba nové modely jsou vybaveny sběrnicí DDR3 s možností osazení až 32GB paměti s moduly na frekvenci 1600 MHz. Náročnější uživatelé mohou zvolit až 16GB paměti taktované na frekvenci 1866 MHz.

 

Pevné disky

Pevné disky nové generace mobilních pracovních stanic Dell Precision lze zapojit do RAID 0/1/5. Patnáctipalcový model nabídne trojici slotů pro 2,5“ disky s maximální celkovou kapacitou 1,8 TB. 17“ model je vybaven čtveřicí slotů s maximální kapacitou 2,8 TB. Do pracovních stanic lze konfigurovat také 512GB SSD disk. Kdo nechce nechat svá data bez dozoru, má možnost primární disk po pracovní době jednoduše vytáhnout ze slotu a uskladnit do doby, než budou data opět potřeba.

 

Dell Precision M4700 - konektory

 

Dell Precision M4700 - konektory: levý a pravý bok plus zadní hrana.

 

Dell Precision M6700 - konektory

 

Dell Precision M6700 - konektory: levý a pravý bok plus zadní hrana.

 

Konektory

Pracovní stanice jsou vybaveny dvojicí rychlých USB 3.0, ale i USB 2.0 portů, kombinovanou eSATA/USB sběrnicí a třemi obrazovými výstupy – VGA, HDMI a DisplayPort 2.0. Notebooky lze připojit ke standardní dockovací stanici rodiny Latitude E.

 

Dell Precision M6700 en face

 

Displeje

Pro nejnáročnější profesionály, kteří ke své profesi vyžadují věrné barevní podání displeje, jsou připraveny pokročilé WLED a IPS RGB LED panely se 100% pokrytím barevného prostoru Adobe RGB. Model M6700 jako jediný ve své třídě nabídne v následujících měsících volitelný dotykový displej. Při připojení dockovací stanice lze pracovní plochu notebooků rozšířit až na pět různých displejů. Bez dockovací stanice zvládnou pracovní stanice obsloužit celkově tři displeje.

 

Standardem u pracovních stanic Dell Precision jsou záruční služby Dell ProSupport, které mimojiné garantují opravu notebooku následující pracovní den (NBD) na místě určeném zákazníkem. Pro bezpečnost uložených dat v případě odcizení nabízí společnost službu Dell Protection and Encryption a volitelně čtečku otisků prstů FIPS.

 

Dostupnost na trhu

Mobilní pracovní stanice Dell Precision můžete zakoupit za tyto doporučené ceny: patnáctipalcový model M4700 od 42 000 Kč bez DPH a Dell Precision M6700 se 17“ displejem od 58 000 Kč bez DPH. Pro více informací navštivte web Dell.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: