DOX: Kde domov můj? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

DOX: Kde domov můj?

11. října 2013, 04.29 | Hlavní podzimní výstavu v Centru současného umění DOX s názvem Kde domov můj? můžete navštívit od 11. 10. 2013 do 13. 1. 2014. Je součástí širšího stejnojmenného projektu a představuje díla renomovaných umělců a výběr z více než 1300 prací přihlášených do otevřené výzvy pro umělce i širokou veřejnost.

 

Na výstavě jsou zastoupeni z českých umělců například Jiří David, Tomáš Císařovský, Karel Nepraš, Tomáš Džadoň, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Martin Mainer, Kateřina Šedá, Jindřich Štreit, Marek a Kristýna Milde, Martin Zet a Daniel Pešta, ze zahraničních umělců mimo jiné Kristina Norman, Tallervo Kalleinen a Oliver Kochta-Kalleinen nebo Krzysztof Wodiczko. Kurátorem je Jaroslav Anděl spolupracující s Leošem Válkou a Michaelou Šilpochovou.

 

Výstava se inspiruje prvními slovy české národní hymny, která jsou podle kurátora výstavy Jaroslava Anděla neobvyklá tím, že kladou otázku: „Obsahují tak moment osobního i kolektivního pochybování a tázání. Pocit domova – jistoty a bezpečí – není dán automaticky, ale je hodnotou, která, pokud o ni nepečujeme, může být narušena, ochuzena nebo dokonce odcizena.”

 

DOX: Kde domov můj?

 

Projekt Kde domov můj? vznikl jako otevřená výzva k zamyšlení nad touto základní otázkou a vyzval veřejnost nejen k účasti na výstavě v Centru DOX, ale také ke společnému mapování aktivit kultivujících veřejný prostor. Součástí projektu je webová stránka KdeDomovMuj.dox.cz s aplikací „Zlepšujeme místa“, kde lze sdílet zprávy o pozitivních aktivitách, vlastní projekty a iniciativy nebo nápady a podněty na zlepšení veřejného prostoru. Do projektu se zapojily desítky organizací i jednotlivců z celé České republiky.

 

Výstava bude pro veřejnost otevřena v Centru současného umění DOX od 11. 10. 2013 do 13. 1. 2014 a připraven je také zajímavý doprovodný program. Pro podrobné informace si otevřete webovou stránku DOX.cz. Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7. Otevírací doba: po 10–18, út zavřeno, st a pá 11–19, čt 11 – 21 (kavárna do 22), so a ne 10–18 hodin. Prostory centra DOX jsou bezbariérové.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: