EIZO FlexScan EV2736W - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

EIZO FlexScan EV2736W

6. května 2013, 20.29 | Společnost EIZO Corporation uvedla na český a slovenský trh nový 27” monitor s IPS LCD panelem a LED podsvícením. Nabízí vysoké rozlišení, 3,7 Mpx/2560 × 1440 px, patří do ekologicky úsporné řady EV – EcoView a je určen speciálně pro kanceláře, dealing roomy nebo dohledová pracoviště.

 

LED monitor EIZO FlexScan EV2736W má LCD panel IPS s polomatným povrchem, který efektivně potlačuje odlesky a “třpyt” obrazovky a zaručuje uživatelům příjemný a kontrastní obraz s ostrým podáním detailů a kontur textu. Optimální jas obrazu zajišťuje funkce Auto-EcoView, která upravuje jas podle okolního prostředí a je navíc rozšířena a doplněna o nově implementovanou funkci EcoView Optimizer 2, která upravuje (tlumí) jasovou složku velkých bílých ploch na obrazovce, aby bílé pozadí v textových editorech a mailových klientech nepůsobilo nepříjemným oslňujícím dojmem.

 

Zvýšení úspory elektrické energie zajišťuje automatické vyhodnocování histogramu (rozložení jasových složek) zobrazované scény. Dokáže uspořit až 30 % energie snížením jasu podsvětlovacího systému za současného zvýšení zisku obrazu v tmavých polohách. Čitelnost textu tak zůstává zachována i při snížených hodnotách jasu podsvětlení. Další novinkou je vylepšený infračervený senzor systému EcoView-Sense, zajišťující nejen automatické zapínání/vypínání monitoru podle přítomnosti obsluhy díky detekci pohybů, ale nově také vyzařované teplo z těla uživatele. Monitor má bezhlučný napájecí zdroj a vylepšenou “FlickerFree” stabilní regulaci jasu podsvětlovacího LED systému bez rušivého poblikávání zejména při nižších úrovních jasu.

 

EIZO FlexScan EV2736W

 

Monitor má barevný rozsah velmi blízký standardu sRGB IEC61966-2.1, uspokojí tudíž také uživatele, kteří ho použijí k prohlížení fotografických dat. Pro pohodlné nastavení základních obrazových parametrů poslouží utilita SreenManager Pro. LCD panel IPS má poměr stran 16:9, kontrast 1000:1, jas 300 cd/m2, pozorovací úhel 178 ° a odezvu 6 ms v úrovních šedé s funkcí Overdrive.

 

Odlehčený design využívá velmi tenký rámeček a nový, flexibilní, snadno polohovatelný stojan FlexStand II s možností výškového nastavení v rozmezí 120–165 mm. Monitor lze také snadno namontovat na zeď nebo otočná ramena dalších výrobců. Nabízí snadné připojení k novějším i starším počítačům pomocí rozhraní DisplayPort nebo DVI. V případě starších grafických karet s malou šířkou pásma lze monitor připojit i pomocí jednoduchého, ne plně osazeného kabelu DVI-D (SingleLink), aniž by docházelo k omezení vysokého rozlišení 2560 × 1440 px. Monitor v takovém případě automaticky sníží svůj obrazový opakovací kmitočet na polovinu: 2560 × 1440 px @ 30 Hz. Má videovstupy DisplayPort a DVI-D SL/DL, 2× USB, rozbočovač, integrované 1W reproduktory, výstup na sluchátka, vypínač síťového napětí pro nulovou spotřebu.

 

EIZO FlexScan EV2736W má stanovenu orientační prodejní cenu v eShopech 15 650 Kč bez DPH. Dodáván je v černém a světle šedém provedení a je na něj poskytnuta nová pětiletá záruka jak na vady elektroniky, tak i vlastní LCD panel. Více informací najdete na webových stránkách EIZO.cz a EIZOmonitor.sk.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: