FOMEI: prezentační dny tiskových technologií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

FOMEI: prezentační dny tiskových technologií

5. prosince 2012, 17.52 | Navštívili jsme prezentační den společnosti FOMEI v předváděcím centru U Libeňského pivovaru 2015/10 v Praze 8. Akce byla zaměřena na moderní tisková řešení µLAB, EPSON, DNP a STUDIO PROFESSIONAL a určena hlavně pro fotografy a provozovatele minilabů. Představeno bylo kompletní strojové i softwarové vybavení na výrobu fotografie pro provozovny všech velikostí i mobilní řešení pro fotografy.

 

Jak jsme uvedli v článku, který byl současně pozvánkou na tuto dvoudenní předváděcí akci, základem prezentací byl nexLAB a nejnovější komplexní řešení. V pražském předváděcím centru FOMEI byly k vidění i vyzkoušení všechny technologie výroby inkjetového a termosublimačního fotografického tisku a pracovníci společnosti byli připraveni také individuálně probrat veškeré detaily a poradit všem zájemcům, jak mohou nejlépe taková zařízení nebo celá komplexní řešení pořídit a využívat.

 

FOMEI: prezentační dny tiskových technologií v Praze

 

Ing. Jan Kaiser, Ph.D., nejen přednášel na téma "Správa barev, barevné chování různých technologií výroby fotografie, média", ale měl připraveno několik praktických ukázek a nabízel konzultace i tisk se speciálními požadavky. Nechyběly ukázky nových potisknutelných médií včetně novinek ILFORD, které byly představeny na mezinárodní výstavě Photokina 2012 – World od Imaging v Kolíně nad Rýnem, vysoce kvalitní archivační inkjet média a tiskové prostředí MIRAGE 2.0. 

 

FOMEI: prezentační dny tiskových technologií v Praze

 

Byl také představen projekt EPSON DIGIgraphie včetně používaných materiálů, ale i povrchová úprava velkoplošných fotografií – laminační systém DRYTAC, finalizace výtisků – lakování a napínání pláten a další řešení plus nabídka různého příslušenství. 

 

FOMEI nexLab 2000 - I

 

Komplexní sestava pro komerční výrobu fotografií nexLAB NL-2000.

 

FOMEI nexLab 2000 - II

 

FOMEI nexLAB NL-2000 .– dva detailní pohledy na řešení "výjezdu" vytištěných fotografií a vpravo celkový pohled.

 

FOMEI microLAB Trio Desktop

 

FOMEI microLAB Trio Desktop – kompaktní provedení.

 

FOMEI - samoobslužný kiosek SnapLab

 

Samoobslužný kiosek FOMEI SnapLab – produkční kiosek „vše v jednom“.

 

FOMEI: samoobslužné kiosky a v popředí jednoduché řešení s DS-RX1

 

Samoobslužné kiosky FOMEI a v popředí jednoduché mobilní řešení s termosublimační tiskárnou DS-RX1.

 

FOMEI: jednoduché řešení s tiskárnou DS-RX1

 

Dva pohledy na jednoduché řešení s tiskárnou DS-RX1.

 

Několik ukázek používaných ovládacích programů

 

OdessosColour Event Photographers I

 

Vlevo: OdessosColour Event Photographers – správa a vyhledávání snímků. Vpravo: OdessosColour DRY MINILAB N – barevné úpravy.

 

OdessosColour Event Photographers II

 

Vlevo prostředí pro tvorbu knih  program PhotoBook 3.11, vpravo pro tvorbu kalendářů Calendar Creator 1.0.

 

Mezi řešeními, která byla na akci předváděna, byl program Dry Minilab, což je velice efektivní nástroj pro výrobu fotografií různých (i uživatelských) rozměrů od 9 × 13 do 60 × 90 cm. Umožňuje nejen základní úpravy fotografií (barvy, denzita, kontrast, jas), ale i pokročilejší, jako třeba doostření fotografií, odstranění efektu červených očí, ID foto, rámečky, kalendáře, texty a mnoho dalšího. Samozřejmostí je vypalování na CD/DVD a indexprinty. Nedílnou součástí každého labového softwareu je tisková fronta, ve které lze určovat, která zakázka má prioritu a která může počkat na pozdější zpracování. Vše je uživatelsky nastavovatelné v administrátorkém menu.

 

Pro samoobslužné kiosky je k dispozicici software Picture Maker. Představuje ideální řešení pro sběr zakázek, které se dále zpracovávají na zařízení obsluhující software Dry Minilab. Software Picture Maker samozřemě nemusí sloužit pouze jako sběrna zakázek, ale umí stejně dobře fotografie vyrobit na libovolné tiskárně připojené k PC. Uživatelské prostředí softwaru je velmi intuitivní, poskytující uživateli veškeré možné úpravy fotografií (jas, kontrast, úpravy barev, odstranění červených očí, atd.) a nabízí i pokročilejší úpravy (IDfoto, rámečky, kalendáře nebo text).

 

A do třetice: Software Event Photographers uživateli nabízí veškeré možnosti úprav fotografií (jas, kontrast, barevné úpravy, atd.). Navíc zde najdete i další možnosti, jako IDfoto, rámečky, texty, kalendáře, retuš červených očí a podobně. Celé prostředí Event Photographers je přehledně uspořádáno, jeho obsluha je velmi snadná a intuitivní. Funkce, kterou event fotografové opravdu ocení, je možnost automatického vložení libovolné grafiky (rámeček, firemní logo, atd.) do načtené fotografie a následného automatického tisku.

 

FOMEI - různobarevná prostředí programu Picture Maker pro kiosky

 

FOMEI  různobarevná prostředí programu Picture Maker pro kiosky.

 

Odessos Colour Ltd. - výběr a úprava snímku, různé operace

 

Odessos Colour Ltd.  základní nabídka různých operací, výběr snímků a úprava snímku.

 

Kromě těchto programů, které byly v Praze na tiskových dnech FOMEI předvedeny a využívány, jsou v nabídce FOMEI ještě další programy: Velice sofistikovaný software Photo Book PRO microLAB, na obsluhu intuitivní a s mnoha možnostmi. Uživatel může definovat rozměry knih, je zde několik desítek šablon stránek, několik desítek úprav vkládaných fotografií, mnoho rámečků a podkladů knih. Je to velice kreativní program pro výrobu knih. Výstupem ale mohou být i obrázky jako jednotlivé strany v knize, které si zákazník může vytisknout na libovolném zařízení.

 

Dále to je Calendar Creator, což je více než jen doplňková aplikace pro microLAB Dry Minilab, Picture Maker a Event Photographers. Tento program lze s výhodou využít i jako samostatnou aplikaci, ze které lze i přímo tisknout vytvořené kalendáře. Společně s aplikací se nainstaluje i nepřeberné množství motivů kalendářů, které můžete upravovat, ale můžete si také vytvářet své vlastní. Takto vytvořené kalendáře můžete tisknout na libovolné tiskárně, nebo uložit jako soubor, který můžete vložit do sw microLAB Dry Minilab, Picture Maker nebo Event Photographers a mít tak svoje kalendáře stále připravené pro tisk.

 

Dále je to ID Photo Maker, jednoduchá aplikace pro úpravu, tvorbu a tisk průkazových fotografií, která má mnoho přednastavených formátů průkazových fotografií, ale umožňuje také přidávat vlastní formáty. Výsledná fotografie se může tisknout libovolnou tiskárnou. A nechybí ani Web Application – aplikace pro internetovou sběrnu fotografií a fotoslužeb. Podrobnosti hledejte na webu FOMEI.com.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: