Jacob Aue Sobol: Příjezdy a odjezdy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Jacob Aue Sobol: Příjezdy a odjezdy

3. července 2013, 09.29 | Leica Gallery Prague prezentuje výstavní cyklus “Příjezdy a odjezdy | Moskva – Ulánbátar – Peking”, přehlídku černobílých fotografií z cest mezi těmito vzdálenými městy, který byl exkluzivně pořízen fotoaparátem Leica M Monochrom. Výstava se koná pod záštitou dánského velvyslance v České republice Christiana Hoppeho.

 

Jedná se o jedinečný výstavní soubor, pro jehož vytvoření použil autor, dánský fotograf Jacob Aue Sobol, poprvé ve své fotografické praxi digitální fotoaparát. Fotografie prezentované v Leica Gallery Prague vyprávějí zajímavým výtvarným pojetím příběhy měst. Záběry ulic a městských prostranství jsou komponovány až téměř artistním způsobem tvorby, s expresivní kompozicí a působivým použitím šedé škály, portréty jsou naopak charakteristické až bolestným smyslem pro intimitu a blízkost, ve které se hranice mezi fotografovaným subjektem a jeho pozorovatelem téměř ztrácí a rozplývá.

 

Výstavu v Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1 - Staré Město, můžete navštívit do 8. září 2013. Pozor, v červenci je změněna otevírací doba: po až pá od 11 do 21 hodin, so+ne 14–20 hodin. Aktuální a podrobné informace najdete přímo na webu Leica Gallery Prague.

 

Jacob Aue Sobol: Příjezdy a odjezdy

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: