Jak svět dostal barvy – výstava v Husitském muzeu v Táboře - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Jak svět dostal barvy – výstava v Husitském muzeu v Táboře

jak_svet_barva_100px

25. ledna 2012, 01.00 | Výstava s názvem „Jak svět dostal barvy“ představí rané barevné fotografie ze sbírky Marka Jacobse. Uskuteční se ve Staré táborské radnici na Žižkově náměstí 1 v Táboře. Vernisáž se koná ve středu 15. února 2012 od 17 hodin.

Zajímavou výstavu můžete navštívit do 6. května 2012. Otevřeno je od středy do soboty, od dubna dokonce každý den v týdnu vždy od 9 do 17 hodin. Výstava vznikla ve spolupráci s Markem Jacobsem z Madisonu v USA a s Muzeem fotografie Šechtl a Voseček v Táboře.Zájem o ranou barevnou fotografii dnes narůstá. Mnozí se domnívají, že barevná fotografie začala až ve čtyřicátých nebo padesátých letech minulého století. První široce používaný barevný proces – Autochrom – byl ale rozšířen už na počátku 20. století. Důvodem jeho opomíjení je hlavně křehká povaha fotografických originálů na skleněných deskách a nestálá barviva nedovolující dlouhé vystavování světlu.

Tato výstava, první v České republice, představí šedesát kvalitních reprodukcí ze sbírky Marka Jacobse, jedné z nejvýznamnějších sbírek rané barevné fotografie na světě. Tyto fotografie byly zřídka k vidění mimo USA a vždy se jednalo jen o několik snímků. Hloubka a bohatost sbírky Marka Jacobse nabídne návštěvníkům výjimečné snímky od nejvýznamnějších fotografů a široký záběr témat od rodinných portrétů po zákopy První světové války.

Další informace nejen o této unikátní výstavě najdete na webech HusitskéMuzeum.czSechtl-Vosecek.UCW.cz.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: