Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce

14. května 2014, 00.00 | Připravili jsme pro vás "obrazového průvodce", který – pevně věříme – bude vítanou praktickou pomocí.

Pokud chcete, zde můžete přejít (také v novém okně) na stránku soutěže (a galerií) na webu IDIF.cz. Přímý přístup k nim je ale samozřejmě i na portálech Fotografovani.cz a Grafika.cz, vždy v horní části levé navigace. 

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 01

 

Pokud si otevřete stránku "Fotogalerie", zobrazí se aktuální nabídka galerií. Obsahuje samozřejmě i galerie pro soutěž "Křídla a kořeny naší rodiny". (Poklepem na vložené ilustrace si je jako obvykle otevřete větší v novém okně.) 

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 02

 

Abyste mohli zakládat své galerie a vkládat do galerií své fotografie, je třeba se přihlásit do Systému.  

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 03

 

Soutěžní fotografie, počítačové grafiky ani jiné obrázky nelze vkládat do soutěžní galerie přímo. Je třeba vložit snímky do "galerie jako takové" a v té pak označit vybrané snímky pro zobrazení také v soutěžní galerii. Pro ty, kteří na webu IDIF.cz, respektive Fotografovani.cz nebo Grafika.cz, své galerie se snímky nemají, je tedy prvním krokem vytvořit si svou galerii a vložit do ní fotografie, fotografiky a další obrazové soubory. Zdůrazňuji "nejen fotografie", neboť aktuální zimní soutěž má širší pojetí. Jak uvádím v průvodním článku: "Tvořit můžete s akcentem na fotografickou složku, ale také obraz výrazně upravený, editovaný, a dokonce můžete použít i čistou výtvarnou typografii. Záleží jen a pouze na vás, co preferujete, jaké máte právě tvůrčí nápady a čím si myslíte, že nejvíce zaujmete, překvapíte nebo potěšíte."

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 04

 

S fotoalby můžete různě pracovat, doporučuji vyzkoušet možnosti. Stačí se krátce seznámit s prostředím Systému, aby člověk zjistil, že je vše opravdu velmi jednoduché. Vytvořit či vybrat kategorii a rozhodnout se, zda chci, aby se zobrazovaly všechny soubory, anebo některé nikoli, a pak už pouze vybereme ve svém úložišti vhodný soubor a poklepem na "OK" zadáme vložení. Máme-li připreveno více snímků, můžeme je uložit i dávkově. 

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 05

 

Zde vidíte indikaci realizace vkládání snímku...

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 06

 

... a zde už je vložen do galerie a my tento snímek můžeme následně nechat zobrazit i v soutěži. Systém uvádí přesně "Přihlásit fotografii k soutěži". Vybereme obrázek, přidělíme mu vhodný název a provedeme. Systém se neustále ptá, zda si daný krok opravdu přejeme udělat, což může být pro řadu uživatelů příležitost pro to, aby zůstali "nad věcí", ale nelze zcela 100% říci, že se tento opatrný sled dílčích kroků nikdy nebude hodit.  

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 07

 

Vybereme soutěž a snímek do ní "přihlásíme". V současné době je aktuální jedna jediná, a to "Křídla a kořeny naší rodiny". Do jiné vkládat snímky nelze. Ale samozřejmě soutěžní galerie i poté, co jsou soutěže ukončeny, je možno procházet a snímky si prohlížet a chlubit se jimi – přirozeně v nejlepším smyslu toho slova.

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 08

 

"Kontrolní ilustrace": Jak vidíte, zkušební snímek, který jsem pro účely vytvoření tohoto obrazového průvodce použil, je skutečně vložen do vybrané soutěžní galerie.

 

GALERIE a SOUTĚŽE: Jak na to? - 09

 

A zcela na závěr: Poklepem na snímky si je můžeme otevřít "zvětšené". 

 

Přejeme všem působivé tvůrčí nápady a zdar při jejich realizaci, příjemný závěr letošního roku, hlavně dnů svátečních, a do nového roku splnění všech dobrých plánů a přání. A – velmi se těšíme na vaše fotografie, soutěžní i ve vašich galeriích.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Praxe  » Základní postupy  

 » Praxe  » Dotazy čtenářů  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Hosting obrázků

Autor: Petr Muž

Založeno: 18.05.2015, 11:07
Odpovědí: 0

A pokud potřebujete jen uložit svoje fotky někam na internet a pomocí odkazu je poslat známému nebo vložit kamkoliv na blog, forum nebo webovou stránku dá se vyuzit napriklad http://imgway.cz :)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: