Jan Hocek – Antarktida a Grónsko - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Jan Hocek – Antarktida a Grónsko

29. března 2013, 12.00 | Od pátku 29. března můžete na Erlebachově boudě v Krkonoších navštívit prodejní výstavu velkoformátových fotografií Jana Hocka z Antarktidy a severního Grónska.

 

 

 

Jak uvedl Jan Hocek, ledovce, sníh, drsná příroda, křišťálově čistý vzduch a nekonečné horizonty jsou společným jmenovatelem obou polárních oblastí naší Země, Antarktidy a Grónska. Zdánlivě jde v našich představách o místa, která jsou pustá, jednotvárná a pro život nepřátelská. Opak je však pravdou a vy se na fotografiích můžete přesvědčit, že zdejší příroda a krajina hýří životem, náladami a odstíny stejně, jako rozkvetlá tropická zahrada. Jen musíte být pozorným pozorovatelem, protože tóny barev jsou tu skromnější – jakoby se příroda cudně styděla ukázat veškerou svoji krásu nepokrytě a naplno…

 

Jan Hocek – Antarktida a Grónsko

 

Fotografie vznikly během relativně krátkých, ale o to intenzivněji prožitých návštěv. Sedm dnů v severním Grónsku v době slunovratu, kdy slunce nezapadá, prodloužilo autorův den na 24 hodin a fotografovat se dalo i o půlnoci. Také na Antarktickém poloostrově autor pobýval pouhý týden a čas musel maximálně využít pro poznávání okolí, když se s dalšími členy výpravy plavil na kajacích mezi plovoucími krami, stoupali do hor s mačkami a nocovali s tučňáky na panenských plážích.

 

Výstava je prodejní, cena za jednu fotografii je 2490 Kč. Více informací na webu Hocek.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: