Nejdelší noc – 21. srpen 1968 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Aktuality

Nejdelší noc – 21. srpen 1968

20. srpna 2013, 12.52 | Policie ČR Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu SKPV, Vojenský historický ústav Praha a Muzeum Policie ČR v Praze uspořádaly velmi zajímavou výstavu ke 45. výročí událostí v srpnu 1968. Vernisáž se uskuteční dnes od 17 hodin v Muzeu Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2.

 

Výstava připomíná události ze srpna 1968 široce a různými exponáty, nás nejvíce zaujaly fotografie, z nichž mnohé jsou vystaveny zcela poprvé. Muzeum Policie ČR v Praze 2, Ke Karlovu 453/1 má otevřeno od úterý do neděle od 10 do 17 hodin, pondělí je zavřeno. Vstupné: dospělí 30 Kč, děti, studenti, důchodci 10 Kč (odpoledne pro děti 5 Kč) a rodinné vstupné 50 Kč. Více na webu MuzeumPolicie.cz.

 

Nejdelší noc – 21. srpen 1968

 

Vaší pozornosti také doporučujeme pojednání Sen o demokracii rozmačkaný pod pásy tanků, uveřejněné na webu Vojenského historického ústavu Praha, které je uvedeno slovy: "Letošní 45. výročí Sověty vedené invaze do Československa 21. srpna 1968 znovu připomíná, že v systému tehdejší komunistické moci se zrodil pokus o zahájení demokratizačního procesu a nastoupení vlastní, „československé“ cesty k dalšímu vývoji státu a společnosti." Celý článek zde.

 

Pro naši ilustraci jsme použili tři snímky Vojenského historického ústavu Praha, U Památníku 2, Praha 3, které obohacují základní fotografii z oficiální pozvánky na vernisáž výstavy.

 

 

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: